Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за масло.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети за масло.

    Масления филтър на Шампион може да се отвие с оригиналния ключ на БМВ. Слага се синтетична лента около филтъра за да уплътни и леко се набива ключа.
    BMW F800GS

    Коментар


    • От: Съвети за масло.

      Благодаря !
      Намерих такава чашка , вложка или там както му се вика от познат за С 301 и свърших работа , но търябва да си купя все пак май !

      То Grayfox :
      "Ако ти свърши работа, отбележи си все пак, че карам Хонда Трансалп а не Р модел" -
      Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

      Коментар


      • От: Съвети за масло.

        Аз взимам такъв ключ от един познат сервиз за смяна на масла. Те имат комплекти по 10-12 различни ключа за различни филтри. Първият път, когато развих оригиналният филтър на БМВ-то и завих Шампион С 301 използвах два различни ключа от този комплект. После, когато пак смених маслото, и пак сложих филтър С 301, с един ключ развих старият филтър С 301, но със същият ключ не успях да завия новият филтър пак С 301, защото превърташе в ключа, та се наложи да взема друг ключ от комплекта. Явно двата филтъра Шампион С 301 бяха правени в различни гаражи в Турция.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Съвети за масло.

          Незнам какво се мъчите с тия ключоне има клещи тип гарги за тази работа ,

          Коментар


          • От: Съвети за масло.

            Не става с гарга за съжаление. От много отдавна имам и универсален ключ за филтри, който променя диаметъра си с винт и лови странично филтри с различни диаметри, но за тук е безполезен. Тук филтъра е в дупка в картера. Тук си иска глух ключ тип "капачка" и то точно определен за даденият филтър. Тези неща съвсем не ги правят случайно така от БМВ. Целта е хем да не стърчи и да се пази филтъра, хем да не може всеки да бърника там, а да го караш в сервиза, но ние нали сме бедни, а за сметка на това много "отворени", и специалисти по всичко, та така.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Съвети за масло.

              Аз имам същият проблем..Недочетох какво пише за филтъра и си поръчах 14 стенен. Сега ми предстои смяна на маслото и един колега който е направил същото като мен ми писа , че е подложил малко картонче за уплатняване и се е получило
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Съвети за масло.

                А какъв е размера на ключа и филтъра на БМВ за които говори @ВладиЧ ?
                Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                Коментар


                • От: Съвети за масло.

                  http://www.motorco.biz/catalog/produ...ducts_id=46045 Това е ключа. Пише за филтър 74 мм, каквото и да значи това.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • Здравейте колеги,ще съживя темата.Карам БМВ р1150гс'02г.Като го взех му смених маслото в двг със motorex boxer 15/50.За 9000 км съм му долял около 1,6 л. масло.Сега трябва да го сменям и се чудя минерално или синтетика(моторекса е синтетика).Също така за марката,Кастрол, Лики моли, мотул или пак моторекс.Септември или октомври се надявам да стигна до Мароко и се надявам да съм с правилното масло.

                    Коментар


                    • Ползвал съм няколко вида от Кастрол и Мотул. Никога не се е налагало да доливам.
                      Сменя марката.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • Това, че гори масло не значи автоматично , че е от лошоВ или погрешноВ масло. Какво е състоянието на агрегата? Компресия и т.н.В  Все пак не е нова машина .

                        Коментар


                        • В мануала пише допустим разход на масло 1л.на 1000км,не мисля че има проблем с ДВГ,но все пак като прочетох темата си мисля че ако сменя марката ще има ефект.Ако му сипя автомобилен Кастрол едж 10/60 ще има ли проблем според вас?

                          Коментар


                          • са6о
                            са6о коментира
                            Редактиране на коментар
                            Смени го . Започва се от най-лесното и евтино. Но аз бих го сменил с масло за мотор, което е по спецификация за конкретния агрегат.

                        • Е,то е ясно,че оттам ще почна,и без това е за смяна,но не смятам да " разбутвам" двигателя.Ето и спецификации за маслото от производителя

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от dambatamoto Преглед на мнение
                            В мануала пише допустим разход на масло 1л.на 1000км,не мисля че има проблем с ДВГ,но все пак като прочетох темата си мисля че ако сменя марката ще има ефект.Ако му сипя автомобилен Кастрол едж 10/60 ще има ли проблем според вас?
                            Абе сигурно ли е, че разхода го дават литър на хиляда?? Много ми се вижда.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • И на мен ми се видя много,но явно за боксерите на БМВ е в границите на нормалното.Това беше една от причините да се зачудя дали да купувам БМВ боксер,но все пак го взех.И не съжалявам де!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X