Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За предна препоръчвам Хайденау К60 или К60 скаут. На мокър асфалт държат добре. (Да се има предвид, че не съм карач) Минусът им е, че са шумнички. Вариант е Хайденау К75.
    Honda TransAlp 650 '02

    Коментар


    • А някой карал ли е с тези?

      HONDA NC700X '13
      HONDA Wave 110i '13

      Коментар


      • Нямаме участник познал точните килограми . Сложих ги, ще карам с тях в Алпите след месец, дано да няма сняг, и в Сахара... и ще кажа как се държат на студено и на жега. Да идва Април и да заминавам, че вече полудявам от очакване.
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • Първоначално публикуван от aleyan Преглед на мнение
          За предна препоръчвам Хайденау К60 или К60 скаут. На мокър асфалт държат добре. (Да се има предвид, че не съм карач) Минусът им е, че са шумнички. Вариант е Хайденау К75.
          Много добри гуми. Освен на мокро, не са провлачвали никога на павета или на сфетофари
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
            А някой карал ли е с тези?
            Pirelli Skorpion Rally STR

            Точно такива си сложих на КТМ 990 Адвенчър преди месец. Тествах ги тези гуми на демо Ямаха Т7 мотор и се влюбих. Държат много добре на асфалт, мокър асфалт и черно. Най-вероятно няма да изкарат много километри като гледам как добре държат...

            Коментар


            • Я да питам, като бежово мързеливо бомбе. Анаки 3 за къде ги бива? Тичат едни, като подарък към мене. Няма време да чета много. Сори!
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Я да питам, като бежово мързеливо бомбе. Анаки 3 за къде ги бива? Тичат едни, като подарък към мене. Няма време да чета много. Сори!
                Michelin Anakee 3 Ride Test! - YouTube

                Не съм ги имал, ама като гледам клипа, хасфалт и лек офроуд
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • Стоян Боюков-Sariones
                  Стоян Боюков-Sariones коментира
                  Редактиране на коментар
                  А баш!! За това ми трябват. Щото за Метцелер Туранс (сегашните) знам почти всичко от опит. Ем са на 4 години, ма държат на куче. Даже и на студено .

              • Аз пък точно обратното - от Анакее3 минах на Туранс.
                От Мишелина съм меко казано супер доволен - хем изкараха 5г. и учудващо 30000км (роди ни се госпожица по онова време и рзбираемо карането намаля драстично) - до края си държеше екстра и на мокро, и на студено, и на горещо...
                Определено аз лично ги препоръчвам силно!

                Не мога да кажа, че са лоши, но сякаш Метцелерите не ми вдъхват такова доверие сега. Следващите няма да са такива най-веротно, въпреки многото хвалби...

                @Стоян Боюков-Sariones, пък живот и здраве, ако се сетиш - пиши лични впечатления, като се понатрупат...
                Последно редактирано от Shider; 26-08-21, 10:56.
                SUZUKI V-STROM 1000
                Jeep Cherokee 2.5CRD
                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                о889 525 о74 - Владо

                Коментар


                • Стоян Боюков-Sariones
                  Стоян Боюков-Sariones коментира
                  Редактиране на коментар
                  На кал се чистят добре. На асфалт и при по-студено са ОК. Разбира се, когато е по-студено имам едно на ум. На четири години са (ще им празнувам рожден ден другата седмица), ама още са ОК.Това за Метцелер-а. Мишелинките вчера са ми ги оставили и понеже са подарък ще ги монтирам и другата седмица отивам на събора. После ще бягам по северна България. Та ще ги пробвам определено!

              • Такааа ... Оказаха се стар DOT 2015-та. Може да ги пробвам, ама след, като се върна. Та мнения друг път.


                п.п. Бе много хубаво беше да е верно.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • 3-ката определено не е по мой вкус.
                  Няма тръгване на мокра (влажна) трева, на мокър асфалт задната твърдо искаше да си ходи, дори с двама и багаж ме е хвърляла в пот НЯКОЛКО пъти.Предната не ме е подвеждала, но танца на задната ми разваляше густото.
                  Пробега приличен 22Хкм.
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • От миналата пролет на Африката (CRF1000) съм с Conti TrailAttack 3. Тоя мотор го карам предимно като турър по асфалт и много малко по хубави черни пътища.
                    Преди седмица се върнах от Хърватска/Босна/Черна Гора, минах 3000км по всякакви терени (вкл. черно), на слънце, дъжд, и мога да кажа че тези гуми са покъртително добри на всичко, освен кал.
                    На мокро държат повече, отколкото предишните ми на сухо (К60 скаут).
                    LZ1NDI
                    DR650SE K8

                    Коментар


                    • Тъй като явно нямам намерение да слагам на баир лозе (в случая да качвам 2015-та гуми) да питам за мнение относно METZELER TOURANCE NEXT. Някой карал ли е с такива? Принципно извън пътя рядко ходя (е случва се даже и в кал), ама наистина много рядко.
                      Е тези:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:metzeler-tourancenext.jpg
Прегледи:350
Размер:511.4 КБ
ID:6768484
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • fozy
                        fozy коментира
                        Редактиране на коментар
                        Сега съм с METZELER TOURANCE (без NEXT), различни са, но съм доста доволен за 10Х.км.

                      • Стоян Боюков-Sariones
                        Стоян Боюков-Sariones коментира
                        Редактиране на коментар
                        Е то и аз сега съм с Турънс без Некст. Това ми е другият избор де. Поне ги знам.

                    • Здравейте,какъв е размера на тези със стария Дот?(ако са 100/90/19 и 130/80/17 ще се договорим) Поздрави.

                      Коментар


                      • Стоян Боюков-Sariones
                        Стоян Боюков-Sariones коментира
                        Редактиране на коментар
                        110/80/19 предна и 150/70/17 задна.

                      • radikyokushin
                        radikyokushin коментира
                        Редактиране на коментар
                        Стояне, обади една цена, ако няма да ги ползваш тия гуми. Може и на ЛС.

                    • Абе ето ги:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-66b6278d342b6be838dc1b21fc2d8d8e-V.jpg
Прегледи:324
Размер:181.5 КБ
ID:6768660
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • lalev
                        lalev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Разликата е минимална.(и цената ако е минимална)?.Поздрави.

                    • Пак да кажа! 2015-та са! Ако на някой му се дават 80 пари примерно да казва. Принципно Ради е заявил пръв някакво желание.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • radikyokushin
                        radikyokushin коментира
                        Редактиране на коментар
                        Мерси, Стояне, но аз съм пас. Мислех, че са нови и им се мръщиш само заради стария ДОТ.
                        Ако на колегата му вършат работа да ги отнася.

                        П.П. Иначе гумата е много добра. От три години съм с такива на БМВ-то и съм много доволен. Моите са горе-долу в това състояние, доколкото мога да преценя от снимката. Има още хляб в тях, но като станат за смяна мисля пак да си взема същите.

                      • Стоян Боюков-Sariones
                        Стоян Боюков-Sariones коментира
                        Редактиране на коментар
                        Я плийзз ми сподели как се държи на мокро, студено и на лек оХролД?

                      • radikyokushin
                        radikyokushin коментира
                        Редактиране на коментар
                        И на мокро, и на студено са супер. Въобще на пътя досега никога не са ми поднасяли неприятни изненади. Спират жестоко - на моя мотор вече не знам дали още му работи ABS-а . Макар че това много си зависи и от стила на каране.
                        За офроуд стават, ако наистина е "лек" или иначе казано - не стават

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X