Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Повтарям се или потретвам вече, но и аз съм с две ръце за К60 - наистина е доста шумна и неособено комфортна, но пък ме удиви как държи на студено, или мокър асфалт. Лошото е, че вече не ги намирам в моите размери - 110/80/19 и 150/70/17...
    А странното е, че имам приятел, каращ К60 с по-малки размери (90/21 и 140/17) и по-скоро не му харесва Хайденау-то - не е от бавно возещите се - по-скоро си кара доволно динамично, но определено се притеснява да държи моята скорост в завоите и не може да ляга толкова; чувства ги нестабилни и на мокро...

    К76 наистина визуално е много по-шосейно-туристически ориентирана и няма как да е добра алтернатива по черни и неутъпкани пътища - тази пролет може би ще обувам и тествам този модел. Приятел си ги кара на същия В-стром, като моя - и вярно е шумна и вибрациите са близки до К60 - в това отношение няма общо с марковите асфалтово-далекобойни гуми от този клас... Забелязвам, че и при К76 маркировката е 110/80/В19, съответно 150/70В17 (а не ххх/ххRхх)...
    Последно редактирано от Shider; 11-02-11, 07:10. Причина: поправка
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
      Забелязвам, че и при К76 маркировката е 110/80/В19, съответно 150/70В17 (а не ххх/ххRхх)...
      Какво означава тази маркировка?

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро
        • B: bias belt (where the sidewalls are the same material as the tread, leading to a rigid ride)
        • D: diagonal
        • R: radial

        не знам как е термина на български

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Metzeler Karoo след 10 000 км., от които 8х.км-лош(стар с дупки) асвалт и около 2х.км. черни пътища и трошено-каменни настилки:

          Предна



          Задна




          Ако изключим цената, аз лично нямам никакви забележки. Преди ми беше много шумна. Но сега, след около 2-3 хил. км. гумата се заобли и неприятните вибрации при по-висока скорост (над 100км/ч) изчезнаха.
          Максималната скорост се увеличава до окло 140 км/ч. Достатъчно твърда за да издържи срезове от остри камъни и достатъчно мека за да не се хлъзга във всеки завой, пък и изкара 10 000км. Аз мислех да им врътна още 1000, но и без това влачех другите и исках вече да ги махна от товара си...

          Със сигурност ще пробвам К60. Видях много хора с тях по пътя, а цената им е точно на половина.
          Последно редактирано от Димо; 11-02-11, 12:10.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
            ... маркировката е 110/80/В19, съответно 150/70В17 (а не ххх/ххRхх)...
            Забелязал съм, че на К60 страничните стени са много по-твърди от на TKC80. Това позволява каране с абсурдно ниски налягания на гумите - ако ти се налага при дълбок пясък и т.н.
            Може би това отразява тази маркировка (Bias Belt)
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              K76 изглежда доста по асфалтова от К60. Странно как е по шумна, да не бъркаш нещо? К60 е гумата според много пътешественици и я чакам с нетърпение да се появи при Сашо от Далко.
              Извинявай, имах предвид по- шумни от Metzeler, а не от К60.

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                За да няма недоразумения:

                Хайденау К76

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:heidenau-k76.jpg
Прегледи:1
Размер:17.2 КБ
ID:5251494

                Хайденау К60

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:heidenau-k60.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5251495

                Хайденау К60 Скот

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K60-Scout-Pair.jpg
Прегледи:1
Размер:41.0 КБ
ID:5251496
                Последно редактирано от giorgio; 12-02-11, 14:44.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Днес бях при Благо, който продава части за мотори и гуми в Пазарджик. От тези Хайденау (вземали се от Унгария) няма. Има само за скутери, но ако трябва щял да поръча, ако имало търсене. Цените за Митаса са му. Предна 90/90/21 е 85 лева, а задна 140/80/17 е 120 лева. За К60 на Хайденау не можа да ми да даде точна цена, но каза че щели да са малко по-скъпи от Митаса. Може би 20-30 лева повече на гума. Съществена разлика от цените на Мишлена, Метцелера и Дънлопа.
                  Сигурни ли сте, че тези гуми Хайденау са толкова добри, колкото Мишлена, Метцелера и Дънлопа? Гледам че нещо много се развихрихте да ги хвалите, но те са в по-нисък ценови клас и едва ли са толкова добри, колкото тези в по-високият ценови клас.
                  Балами по света няма, особено пък, ако са търговци....
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    За да няма недоразумения:

                    Хайденау К60

                    ......

                    Хайденау К60 Скот
                    .....
                    Абе ако се вярва 100% на снимките, аз не виждам разлика.

                    И аз като ВладиЧ нямам много вяра в споменатите 2-марки. И то опасенията са ми единствено за асфалтова настилка. Тази които съм виждал на живо и по снимки от форумите са изтрити значително по средата, стана ли са четвъртити. Разбира се основните фактори са два: шофьор (стил, агресия....) или качество на гумата (в/у асфалт). По тежки злополуки стават на асфалт -> всеки сам избира.

                    П.П. Не ги отричам, дори мисля да тествам на собствен гръб ако има моя размер.
                    Последно редактирано от fozy; 12-02-11, 19:32. Причина: неграмотност
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Според хората плюсовете на К60 са ниската цена, огромен пробег (бавно износване) и здрав борд (много рядко се пукат). Минусите са това че не става за висока скорост (над 160) и е шумна.

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Следващите гуми, които ще пробвам са К60. В момента съм с Митас Е-09 и....предната за 12 000 км е почти на финала(необяснимо) а задната има поне още за 5-6 бинки. Общо взето съм лягал много по завоите, дори и на мокро, но винаги имам едно на ум. На моменти ги чувствам нестабилни.
                        Мой приятел кара с К-60 африката си, постоянно натоварен и с втори човек и за 10-11 хиляди изяжда задната до неузнаваемост.
                        Yamaha XT​M600E '98
                        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Аз изкарах миналото ,лято с К60 и съм много доволен.Гумата ми издържа близо 10 000км(като се има напредвид че с други гуми не можех да мина и 5000км) държи и на дъжд за разлика от Митас Е-09.Общо взето държи на всякъде,само на черно не ми харесва че не може да заканти в завой(но това е заради шарката).
                          Иначе гумата издържа и на високи скорости, Нели на Навигатора си взе същите и с 200 няма проблеми,само че нейните са с най-високия скоростен индекс.
                          Нейните гуми са същият размер като на БМВ,и струваха около 280лв.

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            К60 не е таралежка! Хлъзга много на кал, но пък драпа и няма да те остави в локвата.
                            За мен това е най-добрата адвенчър гума - без забележки на асфалт и на сух черен път, ще мина през кал, износва се бавно и цената и е напълно поносима.
                            Недостатъците са, че е шумна(не повече от вятъра над 100 км/ч) и задната е с толкова твърд борд, че е абсурд да се монтира без машина. А съм с вътрешна

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Не съм в час с този тип гуми, но това, което пишете за издръжливостта им (10-11 хил. км) много ме изненадва. Очаквах доста повече. Аз по толкова изкарвам със спортно-туристическите гуми (Dunlop Qualifier), а със още по-туристическите Dunlop Roadsmart изкарах над 19000км.

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Колкото по-"кална" е една гума, толкова по-бързо се износва на асфалт.
                                10-тина хил. км е огромен преход за гуми като ТКЦ80 и К60.
                                Това нещо доказва технологиите колко са напреднали - за да ти осигурят хем добро сцепление, хем дълъг живот за такива агресивни гуми търкаляни от добичета над 200кг.

                                За сравнение ще кажа, че една кросова гума на асфалта изкарва само няколко стотин километра на мотор тежащ 100-120кг.
                                За черно няма да казвам, защото там спецификата е много различна и няма точно правило.
                                Може да свърши буквално и за едно каране, а може да изкара и над 2000км.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X