Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Дойде времето и за моя тъп въпрос. Предната гума ми е Хайденау К76, вече на над 20 к. км. и се вижда доста голяма разлика в износването "отпред" и "отзад" на "ромбчетата". Та въпроса е дали си заслужава да и обърна посоката? Гледам, че е симетрична, въпреки, че си има стрелка, указваща посоката.
    Honda TransAlp 650 '02

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      да я обърнеш? звучи добре, ама после трябва да караш с лице към облегалката.майтапя се, аз имах подобни мисли за моето ендуро, но не го направих. гумата се е "наместила" в сегашното си положение и посока а щом има посока, тя не трябва да се нарушава. иначе рискуваш посоката на поднасяне на онази скъпоценна част под гърба ти. по-добре я дръж така, докато купиш нова, или я дай на някой "за търкане. така мисля аз де, някой от по-напредналите и преживели да каже?...

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Не е чак такъв проблем обръщането, еле пък и на ендуро гума, по всяка вероятност ще се появи доста виене и може би леко тресене в началото, зависи от гумата и как се е изтъркала, но няма да се изтърка на обратната страна, така че да заприлича на нов грайфер, но по-нисък. Преди години си монтирах гумите така че да ми харесват, а не както го дава производителя, разлика не съм усетил, нито в спирането, нито в завиването. Малко е дразнещо задната гума да ти върви с острото на триъгълника напред, а предната да е "наобратно", но се свиква с гледката в един момент .

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          То зора не е да спестя някой лев. А да не се занимавам с поръчка на гума, че не е ясно кога ще ме натирят да си ходя. В най-лошия случай ще трябва да я сменя в Киев някъде.

          Sent from my SM-G388F using Tapatalk
          Honda TransAlp 650 '02

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            ммм не знаех,че си в киев. ако трябва да се добереш до някъде и да покараш малко-ок обърни я. но както пише по-горе Гичев-не очаквай чудеса.
            ПП забравих да следя пътеписа-извинявам се.

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Първоначално публикуван от aleyan Преглед на мнение
              Дойде времето и за моя тъп въпрос. Предната гума ми е Хайденау К76, вече на над 20 к. км. и се вижда доста голяма разлика в износването "отпред" и "отзад" на "ромбчетата". Та въпроса е дали си заслужава да и обърна посоката? Гледам, че е симетрична, въпреки, че си има стрелка, указваща посоката.
              Износила се е по посока на натоварването , това и е максималния контакт с пътя при спиране. Ако я обърнеш , при спиране ще имаш минимален контакт. За да се придвижваш може да я обърнеш , но внимателно със спирачките , най-вече на хлъзгаво.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Ясно. Значи по-добре да не си играя. Че вече е студено. Още не съм потеглил от Швеция. :-) Ще се прибирам през Русия и Украйна. Като наближа Киев ще реша дали ще ме прибере или не. Благодаря за мненията.

                Sent from my SM-G388F using Tapatalk
                Honda TransAlp 650 '02

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
                  Уф, не става ясно, че отговарям на колегата automax.
                  Благодаря за отговора, колега.
                  Пробвал ли си ги на черно?

                  Интересува ме, понеже планираме пътешествие с доста лоши пътища и се колебая за избор между Mitas E-07, Heidenau K-60 и Continental TKC-70.
                  Последните ги представят 60/40 и M+S и ми се виждат най-удачните, но и най скъпите от тройката.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    От трите Митаса свършва най-бързо, к60-ката най-бавно, като цяло е доста трудно да направиш чак такава разлика в поведението им на черно, а и много зависи от размера на задната гума.

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      От трите Митаса свършва най-бързо, к60-ката най-бавно, като цяло е доста трудно да направиш чак такава разлика в поведението им на черно, а и много зависи от размера на задната гума.
                      150/70/17 на R1200GS

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        К60 и Митас имат разлика в протектора мисля до 140 и над 150 ширина, има едно допълнително усилване в средата при 150-ките. За такъв голям мотор обаче друг да се изкаже, аз съм ги карал само до 650сс, лично на мен к60-каъа най-ми допада. Митаса особено докато е нов ми е леко "лигава" в завой. Преди години Събин беше я слагал на дино тази гума(демек мотора, но аз съм запомнил резултата заради гумата ) на КТМ 990 му беше "загубил" 10 коня на задната гума по спомени.

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                          Благодаря за отговора, колега.
                          Пробвал ли си ги на черно?

                          Интересува ме, понеже планираме пътешествие с доста лоши пътища и се колебая за избор между Mitas E-07, Heidenau K-60 и Continental TKC-70.
                          Последните ги представят 60/40 и M+S и ми се виждат най-удачните, но и най скъпите от тройката.
                          Зависи какви лоши пътища са , кал или чакъл , но и в двата случая не бих избрал Митас Е-07.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Здравейте!! да не отваряме нова тема за ТДМ 850 4тх искам да поставя комплект гуми за ендуро който знае нека пише със какъв индекРазмер на гумата са по добри широчина?,височина?,диаметър? в момента съм предна 110/80R18 задна 150/70R18 на метзелер роадтек зет 6

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Задната гума не трябва ли да е 17 цола на тоя ТДМ? Всички ендуро гуми за големи туристически ендура стават. Последно преди да го продам аз моят го карах с Дънлоп Трайлмакс, които се водят 80% + 20% асфалт + черно, но общо взето това си е чист шосеен мотор въпреки претенциите му да има някакъв вид на ендуро... Пълна имитация е, че този мотор има нещо общо с ендуро, ако ще и кросови гуми да му сложиш, така че си го карай с шосейни гуми, и не се муши много, много, по черно с него. За шосе и за пътешествия този мотор е идеален.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Да предна 110/80R18 задна 150/70R17 на Метзелер Роадтек Z 6 благодаря за отговоря Владич трябва ли да се спазва стриктно размера предна 110/80 задна 150/70 твоите какви бяха на тдм като размери?
                                Последно редактирано от дичето; 21-04-17, 21:06.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X