Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Сложи и едно реле за всеки случай.

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Абе може и без реле,ама предпазител си требе
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Би трябвало на подгрева да си има предпазител фабрично(освен ако не са го спестили жълтите за икономия на материали....това го могат).Моя потгрев си имаше предпазител. Иначе с вграденото ключе я яко, дано се окаже и работещо.

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Моите си имаха бушон, то е ясно че трябва. Иначе не виждам смисъл от реле. Контактния ключ е корав и мисля, че няма опасност да нагори. Моите съм ги ползвал доста време при това на стартовата степен и проблеми не съм имал, но ако ти се занимава няма лошо да се сложи и реленце.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Благодаря за отговорите!
            Значи, "+" ще взема от взема от "дебелия кабел СЛЕД контактния ключ"- основно това се чудех
            Отнсно бушона- и според мен би трябвало да има фабрично (старите ми имаха), но ако няма задължително ще сложа един!
            Отнсно релето- спомням си, че бях чел (ако не греша от Илко), че е добре да сложи такова и за фаровете- за да не минава силния ток през клемите на ключа, но така и не се хванах да го направя.....
            Може би няма да тръгна и сега да го правя, но чисто за идеята, може ли някой да обясни точно какво реле трябва (най- добре да се сложи и някакъв линк конкретно към релето) и как точно трябва да се върже?

            П.п.
            Относно цената/качеството на ръкохватките- като цяло и за предпочитах да взема някои по- скъпи и по презиумция по- качествени, но тези ми харесаха най-много (основно ключа и кабелите, които излизт усперодно на кормилото) и след като не успях да открия по- скъпи/качествени алтернативи, реших да рискувам с тези..... все пак цената им не толкова голяма- ще споделя впечатления след като пристигнат.... най- вероятно следващата година

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Трябва ти НАЙ-ОБИКНОВЕНО РЕЛЕ за фарове.Във всеки магазин за авточасти има . По спомени моето, дето го слагах на предните си допълнителни фарчета за крушки Н3(2х55 вата) струваше 3,5 лв. Клемите на всички тия релета са еднакви , както и схемата на свързване . Порови малко по- нагоре в тая тема , като говорехме за допълнителните фарове и някой беше пуснал схемата на свързване . И аз ще се поровя и ще ти кажа в кой пост беше. И като ги сложиш ръкохватките , пиши как работят, че старите ми SAITO направо пареха, а тия на сегашния ми мотор сякаш са доста по- слаби , въпреки , че са същите.

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                старите ми SAITO направо пареха
                Има си лекарство и за такива проблеми, при интерес ще ви нарисувам как се пускат на половин/цяла мощност с едно копче.

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Мощни полеваци ... с един 555 за регулиране на коефицента на запълване .... и ще се регулира от 0 до 100%.
                  Като цена ... до тук 5 лева.
                  По интересно е, да се направи водоустойчиво.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Колко ще парят зависи от ръкавиците. Моите зимни са с дебел велур на дланта и трудно се усеща топлината на ръкохватката. Ако обаче ги пусна някоя октомврийска сутрин в Родопите докато съм с тънките летни ръкавици направо ми се изпичат кебапчетата
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Вашите печки нямат ли си копче.
                      Моите се регулират плавно, ползвам ги винаги на мин.
                      Марка и модел не знам.

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Аз съм на това положение:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0931.jpg
Прегледи:1
Размер:234.3 КБ
ID:5546054Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0932.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5546055

                        Смяна на гуми, накладки, предни дискове, семеринги на единия кол, масло на амортисьорите и гресиране на задното окачване, лагерите на предицата. Филма е голям особено с тези болтове дето са все едно заварени..

                        Да попитам. Взех си грес Деникол червена водоустойчива за лагерите на задния кантар. Може ли да използвам тази грес за осите на колелетата охлюва на километража?
                        Последно редактирано от петър442; 15-12-13, 16:08.
                        HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Аз ползвам синя водоустойчива, не помня марката нито точната цена ама скъпичка беше ( не е Деникол). За лагерите на задния кантар свърши чудесна работа (даже имам чувството че уплътни някои нежелани луфтове от износване), за предпазване осите на колелата от ръжда също помага, но лагерите и охлюва не я понесоха и май сгреших че я натъпках и там - лагерите пак вият (а скоро ги сменях) а охлюва изхвърли толкова грес , че имам подозрение че е останал вече на сухо (много е гъста и лепкава тая грес пък я изхвърля повече от обикновенната лагерна грес). Напролет ще проверя, ако не забравя!

                          П.П. Като видя някой да ползва тесла или чук различен от гумен за ремонт на МПС и получавам коремобол!!! Приеми го като градивна критика а не като обида! Може да се ползва и дървено трупче за блъскане където трябва!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Охлюва не понася всяка грес. Трябва да е "деликатна" :-) към пластмасата вътре. Последните три-четири пъти слагам силиконава грес за механики на касетофони/видоекасетофони/принтери от магазин за електронни компоненти. Всички машини работят добре.
                            Малка, пластмасова кутийка такава грес беше около 1,20 лв.

                            Преди това сложих водоустойчива грес за лагери (българска, не помня марката) и охлюва приключи земният си път след 200-300 км. Иначе същата си работи повече от отлично при лагерите.
                            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Е, на моя охлюв всичко му е метално! Дали за Африката няма да стане охлюв от ХЛ, щото за Доминатора става, пък също е изцяло метален! При всички положения за охлюва и лагерите на колелетата не е добра идея водоустойчива грес де!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Идеята е добра.
                                Мисля, че охлюва е едно към едно с Dominator-a, но все пак някой, ако е пробвал, да потвърди.
                                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X