Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    С риск пак да ме обвинят в черногледство - защо Димо е заседнал в нищото от час и половина. Снимки, снимки ама чак пък толкоз, айде че и водката в Бишкек изстина вече.
    Споко, де!
    Как па го сметнА?
    За последните час и половина има шест точки. Навъртял е и километраж, денивелацията е голяма.
    Колкото до снимките, аз му се чудя как се движи толкова бързо.
    При тия красоти там, накъдето да се обърнеш е картичка,
    аз би пътувал три пъти по-бавно само от зяпане.

    Коментар


    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

      На спот-страницата пак има съобщение ОК от Димо.
      Искам България чиста!

      Коментар


      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

        Димо , поради стечения на обстоятелствата ,не ми остава ред за четене и писане тук. Прочетохме с Теди на ,,един дъх'' последните десетина страници.Уникални преживявани достойни само за един уникален човек... Стискаме ти палци и чакаме още снимки,снимки,снимки....
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

          Преди малко ми звънна Димо - беше се събудиил в пракрасно настроение и се канеше да тръгва от Токтогулския язовир. С две думи - тръгва по начертания път - през малкото езеро Сон Кул- за голямото Иссык Кул. През нощта валяло доста, така, че как ще е с пътя не е ясно. Аз така и не отидох до там, най-вече защото част от пътя (или по-скоро липсата му) изисква нещо по-високопроходимо.

          Вика - яхвай мотора и идвай да идем заедно до езерото. Е-х, човек, викам му, да имах мотор вече шях да съм по пътя . Нейсе. Здраве и живот да е , ще се видим в София.

          Димо, леко и безаварийно натам! Че е интересно към сигурен!

          Коментар


          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

            Значи няма да минава през Бишкек, а някъде там, около Исик кул ще влезе в Казахстан? Язък за гостито... То ние, като че ли сме по-големи мераклии да ти дойдем на гости, от колкото Димо...
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

              Говоря с Димо в момента. Тръгва след малко, вероятно е да пропусне малкото езеро, завали ли там, ще трябва да остане с дни да чака. По основният път ще е. Научил е нещо, което не беше предвидено, след Байконур макар на картите да има път, всъщност няма никакъв, пустиня, трудно и много опасно. Като стигне Байконур, ще разпита хората там, как е най-добре да постъпи...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                Споко, де!
                Как па го сметнА?
                За последните час и половина има шест точки.
                Радвам се, че всичко е ОК, на моя комп показваше последна точка от преди час и половина, макар че обновявах сайта няколко пъти, даже затварях и браузъра и пак го пусках.
                Лек път на Димо.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                  Взе да ме яде любопитството. На границата ли виси? Или някакъв проблем му пречи да продължи на изток, все още в Киргизстан?

                  А и днес пътуването му беше с внушителни денивелации, първо нагоре, после надолу. Надявам се, като се появи възможност, Димо да разкаже и илюстрира по-подробно какво става вчера и днес.

                  Поздрави! И попътен вятър!
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                    Взе да ме яде любопитството. На границата ли виси? Или някакъв проблем му пречи да продължи на изток, все още в Киргизстан?

                    А и днес пътуването му беше с внушителни денивелации, първо нагоре, после надолу. Надявам се, като се появи възможност, Димо да разкаже и илюстрира по-подробно какво става вчера и днес.

                    Поздрави! И попътен вятър!
                    Не забравяй часовата разлика !
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                      Като гледам точките от тракера 49 и 50 се е върнал леко назад. Явно си е харесал място за нощувка и докато ние се чудим какво става той си се кефи на природата и пътуването.

                      Коментар


                      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                        Димо определено тръгна към Бишкек. Още един як проход и ще изскочи на Сосновка и после по М39 ще влезе в Бишкек. Определено довечера ще е на гости на колегата.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Димо определено тръгна към Бишкек. Още един як проход и ще изскочи на Сосновка и после по М39 ще влезе в Бишкек. Определено довечера ще е на гости на колегата.
                          Как иначе ? Да стигне до Иссик Кул и да не го види - заснеме !
                          Радвам се, че зави в тази посока, макар да е уморен от пътуването - вероятно.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                            Е, в крайна се видяхме с Димо! Просто невероятно как се получи, но понякога съдбата си играе шегички. Димо ме помоли да пусна малко снимки, вместо него, защото няма нет, и да разкажа за този ден.Та какво всъщност стана ?

                            Вчера сутринта ми звънна към 9 наше време и поговорихме малко, писах в предния пост. Явно щяхме да се разминем. Е, рекох, ще се видим в София, макар, че ме беше малко яд как толкова близко ще миине някой българин и ще се разминем.

                            Хубаво, но след разговора, докато пиехме чай с жена ми, аз ей-така подхвърлих - абе защо не се разподим с колата за уикенда до Токтогул ? Времето е хубаво, а колкото и да е странно до тамв не бяхме ходили. Миналата годиина нямахме кола на разположение, после дойде зимата и прохода беше проблемен, после революцията, после пък се клаха - и аз се примирих, че за съжаление Ош и Джелалабад няма да ги видя. Да но сега явно е спокойно, Димо не каза нищо по въпроса. Бързо го решихме, обадих се на колегата, той също се нави и хайде.

                            Пътят стана интересен , когато навлезе в планината. Всъщност най-интересното беше, че асфалтът беше много приятен - явно скоро го бяха правили и то защото последния президент беше от Ош - ясно. Та започнаха едни завои, чак се размечтах за мотор.Минахме прохода - 3 200 м , послед след лек спуск се озовахме в Сусамирското плато - много е красиво. Високо е към 2500, острани планини колкото искаш, дълги прави. Въобще си мислех, че Димо ще се накефи на тези завои, след чукарите. За това става дума -



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019786836.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5196229
                            След още един проход на 3100 и шеметно спускане се озовахме в Токтогул. Там се пътува бавно, снимане така ,че чак към 3 бяхме там. Града е нищо особено , в низкото и доста топло. Погледнахме края на езерото и свърнах към града да търсим някой глупав хотел за спане.

                            И тук следва най странната част. Точно преди града има дълга права и видях ва далечината фар на мотор. Е-х, някой пътува, макар, че тук мотори няма въобще. Видя ми се нетипично силен фар, тук дори и не палят. Нещо ме бодна, но си викам - не , Димо отдавна трабва да е минал оттук. Започнах да виждам, че мотора е с куфари или чанти и в един момент отказах да повярвам на очите си, че различавам силуета на GS. Изревах - господи , това е Димо, не е възможно да мине друг GS по това време. Такъв мотор видях миналата година с един немец. Спирачки, обратен и мръсна газ да го гоня.

                            Гоня, гоня, ама я гони Димо, дето не е виждал такива завои с мойта скромна кола ! Виждах го на 500 метра, но постепенно дръпна и го изгубихме. Настъпвах яко 20 километра - ядец. Е, решихме по този повод да не се връщаме в горещия Токтогул, а да потърсим едва база да парапланеристи в платото и там да спим на хлад. Пък Димо може да спре да къмпира или да почине и да се видим.

                            И ето - след още 20-км го видяхме. Станало му хладно, та спрял да се облече.



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019786957.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5196231

                            Аз съм с късите панталони, жена ми отдясно и колегата. Побъбрихме малко и решихме всички да спим на базата. Покарахме заедно до там.

                            Е, вечерта стана както трябва. Водка, салата и приказки, приказки.... няма край. Димо каза, че му се искало много да поговори с някой българин, все пак друго си е. Много разказваше показа и снимки доста. С две думи - много е впечатлен от всичко ,което е видял дотук. Аз не го познавам, но за мен е в съвършено добра психо-физическа кондиция, пълен енергия да пътува. Много иска да се върне да един рожден ден, мисля , че беше на 16-ти и може би ще успее. Обсъждахме държавите, през които е минал, минали пътувания, бъдещи планове...имах чувството, че се познаваме отдавна. Решихме някой ден да попътуваме с жените. Всъщност сега трудното ще е Байконур. Оттам ще пита за краткия път, който са го съветвали да не се ползва и ще реши на място. В Алмати ще сменя масло (спомена, че минералното 20/50 се държи перфектно.) Мотора е в отлично състояние. Снимки-



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019786963.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5196232


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019787109.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5196233


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019787392.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5196234


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019787395.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5196235

                            Та вечерта докъсно- сутринта събужданка, кафета, яйца, багажи и тръгнахме. Той реши да поеме през Бишкек без спане до Иссык Кул - южния бряг, там да спи, и утре да стигне Алмати. Карахме до Бишкек, минахме през къщи, където му дадох в едно пластмасово шише останалата ми ракия, и отидохме да хапнем в едно кръчме с традиционна кухня. Много му хареса.

                            Е, беше време да се разделяме. Добре си говорехме, но него го чакаше път. Жалко, че не упяхме още една вечер да прекараме в Бишкек, но не може всичко.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019787457.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5196236

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019787459.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5196237


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019787461.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5196238
                            Аз бях доволен от Съдбата, че ме срещна с Димо. Rubber on the road , дето казват. Да му е лек и спорен пътя. И с удоволствие ще се видим в София.

                            Линка към всичките снимки - http://soty.snimka.bg/asia/plato-susamir.520572

                            За съжаление снимките които качих тук излизат малки, не знам как да ги пейстна в голям формат. Намирам само опцията "вмъкни изображение" и оттам дали от файл на компа или от URL от снимка .бг, но излизат малки.


                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                              Супер среща !
                              Поздравления за всички .
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                                Много е хубаво, че сте се видяли, запознали и пориказвали! А ние се чудехме тук на странните му маневри.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X