Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: София-Кейп Таун

    СПОТ-а си изглежда съвсем на границата още.
    Зима иде

    Коментар


    • #47
      От: София-Кейп Таун

      Минали са границата.На спота се вижда ясно.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hhhw.png
Прегледи:1
Размер:464.8 КБ
ID:5183451

      Коментар


      • #48
        От: София-Кейп Таун

        Има опция "сателит" горе в дясо, там се виждат КПП-тата. Сивата линия не прави пропускателните пунктове с дължина на точка.

        Както и да е, вече определено карат в Сирия
        Зима иде

        Коментар


        • #49
          От: София-Кейп Таун

          Айде, днес са на фалафел и арак.
          От тук на татьк само полужителни емоции!!!

          Коментар


          • #50
            От: София-Кейп Таун

            Нашите момчета са вече в Йордания!
            Малко се позабавиха на граничния пункт, от към Сирия, дано сега минат бързичко при йорданците, че да им остане време за почивка.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #51
              От: София-Кейп Таун

              Момчета , вижте какво пише в лявата част на SPOTа: покритие в Северна Африка, нима ще ги изгубим по някое време от пътешествието???
              Ще бъде много жалко!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:%D0%91%D0%B5%D0%B7%20%D0%B8%D0%BC%D0%B5.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5183650

              Коментар


              • #52
                От: София-Кейп Таун

                Вече сме в Аман в Йордания. Пием арак в един хотел, закупен от границата, щото тук алкохол йок. Китайското менте акумулатор се държи добре. Всъщност всичко е произведено в Китай, дори и този на БМВ. Снимки имаме съвсем малко, защото не снимаме в тези държави. Всичко за тях многократно е разказвано. Бяхме в сервиз в Адана, където сменихме акумулатора. Хората бяха невероятни. Нахраниха ни, напоиха ни и бяха супер любезни. Всъщност те реставрират стари БМВ и ги правят невероятно добре. Невероятни хора. В дилъра на БМВ ми казаха сори, ама нищо не можем да направим преди сряда - демек да чакам 5 дни, при положение, че в съседна фирма продават нови мотории БМВ и не беше проблем да вземат един акумулатор, ама не можели преди понеделник да вземат одобрение. Вечерта, когато закъсах бях на магистрала и то по нагорнището. Двамаа полицаи спряха, зарязаха колата и се пробвахме даа бутнем мотора до един паркинг. Бутнахме два метра и двамата каталясаха, гледаха багажа и викаха вай, вай, вай. После спряха един камион за да натоварим мотора, ама не успяхме. После се обадиха на някакъв, който пристигна с микробус, ама и той само рече вай, вай и не можа да се побере. След това спряха друг камион. Там реших да му кажа да ме дръпне. Извади човека въже, вързахме го предвидливо за ролбарите и така ме дръпна, че единия ролбар се отвори като крилоо на боинг. Обаче камиона беше 10 тонен. Запалих. В това време Мони отиде до единия край на магистралата, обърна отиде до другия край на магистралата, пак обърна и се намерихме. Така стигнахме до Адана вечерта. Голяма веселба. Вечерята поради късния час беше - сникерс с кока кола на магистралата и после 5 бири в хотела. Много бързо минахме днес Йорданската граница и почвам да си променям мнението за тия хора. В Дамаск днес при 39 градуса се въртяхме един час докато излезем - няма табели, няма карта на GPS. Чувствахме се като копърка в собствен сос и явно така сме намирисвали предвид държането на хората днес в хотела в Аман. На всичко отгоре около 200 километра карахме в адски страничен вятър, който носеше и яко пясък - получава се нещо като мъгла /гибла/, ама като минеш през нея приплюваш песъчинки. Иначе купона е на 6. С тия разговорни устройства е голяма веселба. В Латакия има страшноо хубави жени. Бая се замислих ама заради Виктория ще се върна, след крайната цел. Един съвет - който пътува в голяма жега с големи ботуши /като нашите за ендуро/ задължително да си вземе пудра за крака - върши невероятна работа. След цял ден каране се събуваш, нищо не мирише и си сух.
                Наздраве с арака от хотела в Аман

                Коментар


                • #53
                  От: София-Кейп Таун

                  Naздраве и се забавлявайте !

                  п.п. искаме снимки на тези жени
                  Последно редактирано от CJ_; 06-06-10, 22:37.
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #54
                    От: София-Кейп Таун

                    И ви завиждам и (повече) ви се възхищавам, трябва голямо желание и big balls за да тръгнеш на това Приключение.
                    Стискам ви Палци - Всичко да е наред, и се абонирам за темата (в отделен прозорец съм отворил Спот-а).
                    Успех
                    Последно редактирано от Yaro; 06-06-10, 22:32. Причина: енглиш... :D

                    Коментар


                    • #55
                      От: София-Кейп Таун

                      Между другото има прекъсване в СПОТ-а, защото губи сигнал като се кара в планински проходи и не излъчва. Това е причината на границата Турция-Сирия да няма точки.

                      Коментар


                      • #56
                        От: София-Кейп Таун

                        Наздраве Бойко
                        Спота и прекъсва и разрежда, но е по-добре с него отколкото - без.
                        А в южна Африка - няма да го има. Поне така пише.
                        Сега, след като няма нужда да ходите до суданско посолство, ще се качвате ли до Кайро или директно към Судан, пък пирамидите - друг път?
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #57
                          От: София-Кейп Таун

                          По тези ширини по това време е така с пясьчните бури /гибли/.И на мен ми се е случвало обаче в Израел и направо ми изгасна колата, щото вьздушния филтьр се напьлни с пяськ.Ако не можете да ги изчистите то поне ги изтупайте.Продьлжавайте смело напред и кьсмет!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: София-Кейп Таун

                            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                            Свалили са акумулатора. Замерили са го. Умрял е (дава на късо).
                            Намерили са само китайски ментак 18АH гелов (според мен с този са възможни грижи с ABS-a за напред). Сега го пълнят и ще го зареждат няколко часа.
                            Бойко е изключително благодарен за оказаното му съдействие от турската полиция снощи. Ще разкаже подробно.
                            Чакаме SMS, че са запалили и потеглят до няколко часа.
                            С ABS-a няма да има грижи защото Бойко е интеграл на педишният модел е възможно да създава ядове но на този не. От тук на татък само безаварийни километри и от мен.

                            Коментар


                            • #59
                              От: София-Кейп Таун

                              Първоначално публикуван от niki_kisimov Преглед на мнение
                              С ABS-a няма да има грижи защото Бойко е интеграл на педишният модел е възможно да създава ядове но на този не. От тук на татък само безаварийни километри и от мен.
                              Здрасти Ники.

                              Всъщност всички се надяваме, това да е точно така

                              Добре дошъл.

                              Току що видях, че вече са на корабчето и се местят към Египет.
                              Остава загадка на кой браг ще слязат и на къде ще поемат
                              Последно редактирано от Димо; 07-06-10, 12:37.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #60
                                От: София-Кейп Таун

                                А някои знаели колко време ще пътуват с ферибота?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X