Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аляска, една мечта по-малко.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Аляска, една мечта по-малко.

    Мда,аз имам 2х2 ампера,цялото влиза в запалката и не стърчи.Но се намира под седалката,единия кабел в таблет телефон,за другото устройство няма къде.Още повече че ги храня от фара,при мен не се гаси.Тоест на изгасен мотор,няма заряд.И на палатка с мотора ,не зареждаш нищо,ако не работи двигателя.

    Sent from my 2014813 using Tapatalk
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Аляска, една мечта по-малко.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Мда,аз имам 2х2 ампера,цялото влиза в запалката и не стърчи.Но се намира под седалката,единия кабел в таблет телефон,за другото устройство няма къде.Още повече че ги храня от фара,при мен не се гаси.Тоест на изгасен мотор,няма заряд.И на палатка с мотора ,не зареждаш нищо,ако не работи двигателя.

      Sent from my 2014813 using Tapatalk
      Много ясно че всичко се зарежда в движение . Пък извод за запалка можеш да сложиш където ти е удобно .Навремето като нямах достъп до оригинален извод за запалка за мотор , бях решил проблема с една кутийка от някакви хапчета . Бях я прекарал през предпазител директно от акумулатора на ХТ - то и стоеше под седалката .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Аляска, една мечта по-малко.

        Мите, благодаря за срещата--беше ми много приятно да се видим отново, и да се запозная с баща ти. Беше невероятна вечер, която няма да забравя!! Благодаря за пътеписа, който е удивителен!!

        Коментар


        • От: Аляска, една мечта по-малко.

          Първоначално публикуван от Chicago Bear Преглед на мнение
          Браво Митак, да имах твоята дарба да пиша пътеписи,а аз се скъсах от каране и обикаляне на Америка и не ми идва музата два реда да напиша.
          Иначе за веригата върло не съм съгласен.Както знаеш моят мотор е с ремък и мисля че това е най-добрият вариянт за дълги пътувания.За 15,000 мили подръжката ми е хвърляне на бегъл поглед дали ремъка е на мястото си,но може и без това да се мине,защото ако не е там, така или иначе ще разбера.Дори кардана мисля че е по-добре за мързеливи като мен.Веригата с тези масльонки,тези натягания и изхабяване си е чиста загуба на време и средства.
          Бояне, за кардана и ремъка съм съгласен, че са по-надеждни, но веригата можеш да я следиш и съответно вземеш мерки преди да е станало много късно, някак си е по-предсказуема, докато другите две просто решават да дадат фира без предизвестие и ако това се случи когато си на път става весело.
          В Пловдив имаше един майстор-специалист по кардани, не знам дали още работи, но този човек може да напише няколко романа по темата.
          И хайде почвай с твоите пътувания, имаш много да разказваш
          Последно редактирано от Mitko69; 12-09-16, 23:04.
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар


          • От: Аляска, една мечта по-малко.

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Mitko69,освен компресор за гуми,какво значи фишек? Също може ли да качиш снимки на 12 волта в касата как изглеждат,извод за запалка или усб,също има ли напрежение без контакт в тях.
            Фишек казвам на фитила с който се оправя безкамерна гума.
            Напрежението в топ касата не е през ключ за да мога да зареждам през ноща, има рискове разбира се, но идеален вариант няма.
            На първата снимка е куплунга който е на мотора, изполвам го за по-лесно сваляне на куфара. На втората снимка е същия куплунг, но на куфара, третата снимка е на двойната запалка в куфара.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2428.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5728129

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2429.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5728130

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2431.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5728131
            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

            Коментар


            • От: Аляска, една мечта по-малко.

              Първоначално публикуван от Кристиян Костадинов Преглед на мнение


              Само едно не мога да разбера, защо не си купи нови ботуши? Мина през големи градове, но продължи със спукания. Кен не го коментираме за неговата простотия с работните обувки.
              Нови ботуши не купих по пътя защото минавахме през малки градове където няма мото-магазини. Да купя нещо като Кен беше безсмислено, тъй като нямаше да ме пазят сух, а моите си бяха цели и не се разпадаха, да не говориме, че десният ми ботуш си вършеше работата идеално
              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

              Коментар


              • От: Аляска, една мечта по-малко.

                Благодаря
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Аляска, една мечта по-малко.

                  Аз съм си мислел, да се местя, да живея в Канада, ама с този пътепис съвсем ме запали
                  Всяка сутрин като дойда на работа, първо търсех да изчета новите дни

                  Благодаря и аз, за споделеното изживяване!
                  Subaru Impreza 2.0 '98
                  Honda Africa Twin RD07 '95
                  Honda Africa Twin RD07А '96

                  Коментар


                  • От: Аляска, една мечта по-малко.

                    Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]882198[/ATTACH]

                    Ами това беше...
                    ЩЕ ГО НАПРАВЯ ОТНОВО!
                    Пожелавам да отбележиш още много квадратчета, като горното! Много благодаря за споделения уникален разказ и снимки!

                    Коментар


                    • От: Аляска, една мечта по-малко.

                      Уникален разказ!!!
                      И един страничен въпрос, как приема семейството ти такива дълги пътешествия които правиш сам?
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • От: Аляска, една мечта по-малко.

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        И един страничен въпрос, как приема семейството ти такива дълги пътешествия които правиш сам?
                        Жена ми напълно разбира необходимостта ми от тези пътувания и винаги ме е подкрепяла. В интерес на истината тези раздели ни действат доста освежаващо, един вид рисет. След едно такова пътуване, като че ли сме още по-сплотени.
                        От друга страна. в миналото съм пътувал с хора които идваха по-скоро за да се махнат от къщи и след като ги налегнеше носталгията прекъсваха пътуването по средата и се прибираха в къщи. Нищо лошо, просто психически трабва да го приемеш и да се наслаждаваш на приключението, особено когато знаеш, че семейството е добре и раздялата е временна.
                        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                        Коментар


                        • От: Аляска, една мечта по-малко.

                          Направил си нещо смислено с времето и парите си.., за разлика от повечето българи в Америка..
                          Много красиво.., Благодаря!

                          Коментар


                          • От: Аляска, една мечта по-малко.

                            Адмирации за пътеписа,а за пътешествието....ти си знаеш.
                            Не се забравя такова пътуване.
                            Успехи да ти пожелая и занапред и късмет.

                            Коментар


                            • От: Аляска, една мечта по-малко.

                              Да попитам, защото друго не мога да кажа все още след Гранде Финале...
                              Интересува ме всъщност какъв е малкия безогледален фотоапарат , който мярка да ти виси на врата на някои кадри и...всъщност повечето снимки тук от него ли са или от Никона на баща ти?
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Аляска, една мечта по-малко.

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Да попитам, защото друго не мога да кажа все още след Гранде Финале...
                                Интересува ме всъщност какъв е малкия безогледален фотоапарат , който мярка да ти виси на врата на някои кадри и...всъщност повечето снимки тук от него ли са или от Никона на баща ти?
                                Поздрави!
                                Малкият апарат е Olympus epl 1 mini. Повечето снимки са от него.
                                Едно нещо за което съжалявам, е че не намерих време за един бърз фото курс преди пътуването.
                                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X