Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

    Браво на вас!
    Догодина да ме вземете и мене, сега само ви гледам снимките и подсмърчам на кораба.
    Поздрави!

    Коментар


    • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

      Според мен е трудно да се каже кое как,от петте мотора Кавазакито си е чисто асфалтов мотор със достатъчно мощност за предназначението си и толкова.Доминатора си е изцяло за извън пътя ,триумфа на Дидо е красавец,със спици,почти нов,разхода ни се разминаваше със половин литър на 200 км.примерно,по завоите на фагараш карахме заедно като на правите се раздавах като пистарка за разлика от триумфа,и от там и леко по високия разход,на магистралата карахме заедно,там разхода за около 150 км.беше 1 литър по малко в полза на Кавазакито.Ктм на s_s1 ми допада повече на мен от триумфа като концепция,но нищо повече не знам за него като мотор.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

        А... сутринта като тръгнахме обратно ,аз карах със 1200 кубиковото Кавазаки на немеца заедно,погонихме се,на серпентините немеца нямаше никакъв шанс,може би заради разликата в теглото ,на една дълга права обаче немеца ме дръпна сериозно и изчезна.Някой спомена че мотора му бил 200 или 220 коня.
        Някой да каже модела на немеца.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

          Немеца вечерта каза, че Кавазакито му има възможности като на Хаябуза.
          Не мога да предполагам как се карат такива мотори, но на завоите този параход беше много елегантен.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

            Пешо,сподели повече подробности за оная идея ,ако искаш и в отделна тема ?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Според мен е трудно да се каже кое как,от петте мотора Кавазакито си е чисто асфалтов мотор със достатъчно мощност за предназначението си и толкова.Доминатора си е изцяло за извън пътя ,триумфа на Дидо е красавец,със спици,почти нов,разхода ни се разминаваше със половин литър на 200 км.примерно,по завоите на фагараш карахме заедно като на правите се раздавах като пистарка за разлика от триумфа,и от там и леко по високия разход,на магистралата карахме заедно,там разхода за около 150 км.беше 1 литър по малко в полза на Кавазакито.Ктм на s_s1 ми допада повече на мен от триумфа като концепция,но нищо повече не знам за него като мотор.
              Защо не каза да ги сменим за някой и друг километър. Много му се кефя на КТМ-а. Единствения проблем е, че двигателя създава много вибрации.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Единствения проблем е, че двигателя създава много вибрации.
                На какви обороти си с най-малко вибрации и има сила КТМ-а?
                Преди две години, с Анатолий когато бяхме по същия маршрут, имах чувството, че ми се е прежулил задника от вибрациите на мотора.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                  От 3500 оборота нагоре дърпа яко. А вибрации си има. От 3500 до 5000 оборота са по-малки. А, бе КТМ-а си е КТМ. Трябва да го покараш, за да усетиш.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                    За Триумфа мога да споделя мнението на Дидо. Много добро асфалтово ендуро. Сравнително лек и с добре балансиран двигател. Не става много много за черно. Каза че е пробвал и BMW 800 GS, но там имало доста повече вибрации от двигателя. Май спомена нещо, че и фабричната слюда идва нисичка, ама може и да бъркам. Светльо, я го регистрирай тука да докладва . Доста добре спирал също така.

                    А относно доминатора, не мога да се съглася с Анатолий, че е изцяло за извън пътя. Вярно не може да дърпа като другите на излизане от завоя, но с нови гуми завива доста добре (моите в момента са за рядка мъгла). Единственото за което не става поне според мен е магистрала и то защото при скорости над 110 - 120 разхода на масло става фактор, а вибрациите уморяват. То и при големите жеги пак си го пийва маслото доста добре.

                    Да кажа и аз как виждам идеалната разходка. Например тръгване в неделя и спане пред прохода. От понеделник до петък минаване на проходите по няколко път във всички посоки . Да речем по 300 - 400 км на ден само завои. Спане на палатки на различни места. Прибиране в събота. Съпорт от кола е добре, но не е задължително.

                    п.с. Каква идея бе Пешо?
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар


                    • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                      Дидо е регистриран във форума, но само чете от време на време.

                      Това за разходката къде, кои проходи?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                        Трансалпина и Трансфагараш със сигурност. Освен това всички възможни пътчета между тях включително и по черно. Имах някъде супер подробна, 400 MB карта на Румъния за Гармин. Трябва да я изровя.
                        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                        Коментар


                        • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Защо не каза да ги сменим за някой и друг километър. Много му се кефя на КТМ-а. Единствения проблем е, че двигателя създава много вибрации.
                          Следващия път[emoji106]
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                            Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                            Трансалпина и Трансфагараш със сигурност. Освен това всички възможни пътчета между тях включително и по черно. Имах някъде супер подробна, 400 MB карта на Румъния за Гармин. Трябва да я изровя.
                            Когато ходих сам,на връщане някъде гпс ме води към някаква горичка,спуснах се по някаква пътека и в един момент се оказах във коритото на някаква река,без никакъв шанс със моя мотор да се кача обратно по пътеката.Бутах,псувах,прекосих някак си реката намерих едно по ниско,прекръстих се и със засилка издрапах на отсрещния бряг,от там нататък нямам идея от къде съм карал...обаче...

                            Улици само и единствено от цимент,километри ,стотици километри,друса ужасно,спаднах гумите да намаля друсането,някъде спуках гума заради това че ги бях направил мекици,имаше ефект от спадането ,но слаб.
                            Силно не препоръчвам такова приключение.Друсането е ужасно и без край,говорим за 6-7 часа ужасно друсане независимо от скоростта.Изтръпнаха ми ръцете,по мотора всичко което може да тропа,тропаше.

                            Между другото, когато слезнахме от магистралата,и гледахме как да заобиколим Букурещ,имаше голяма вероятност да се набучим на циментов път,затова и аз без да се зачудя изобщо бях "за" да караме към Букурещ независимо от трафика.
                            Последно редактирано от Roninn; 23-08-17, 19:47.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                              Ако се случим някога, някъде на такъв път, напомни ми да ти дам Доминатора да видиш колко друса
                              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                              Коментар


                              • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                                Извинявам се,че наричам северната ни съседка Романия.Идва от престоя ми зад граница.
                                Имах колеги "РОМЪЦИ" те така я наричат
                                moto_star

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X