Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

    ха ха наистина сте се повеселили добре! цитирам по памет "усещането е вътре в нас". и аз все още го помня, въпреки че го минах преди 2 години. още един път добре дошли и поздравления на p-pleven за доброто видео. остава да се планува нещо за догодина май,а? и задължително с натрупаният вече опит!!! /както казва един усмихнат пътешественик от този форум/.

    Коментар


    • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

      Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
      И аз сега де да слагам моите снимки? Тука или в новата тема?
      В новата тема. Тази е само за проекти и планове.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

        Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
        Аз изпреварих. Прибързано ти е заключението. Караме с 20 km и по принцип си имахме ред в колоната на отиване. Току що тръгнахме да правим партина в задръстването и се подреждах.
        Ясно, намествали сте се, моя грешка
        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Разбрахме се кой къде да кара: Ronnin отпред, а аз като най-бавен - отзад. Също при необходимост имах грижата да се обадя на водача!
          Това е противно на всякакви правила и логика за каране в група! Ако най-бързия е отпред то той може да зададе темпо което останалите не могат да поддържат или да се пречукат опитвайки се! Тези с които аз карам в група процедираме точно наобратно - най бързите най отзад а най бавния и спокоен карач най отпред да задава темпото!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

            Така е, ама само той знае на къде ни води.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

              Добра разходка сте си спретнали като километри от Русе колко е общия километраж ?
              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

              Коментар


              • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Това е противно на всякакви правила и логика за каране в група! Ако най-бързия е отпред то той може да зададе темпо което останалите не могат да поддържат или да се пречукат опитвайки се! Тези с които аз карам в група процедираме точно наобратно - най бързите най отзад а най бавния и спокоен карач най отпред да задава темпото!
                В нашия случай извън прохода тая наредба работеше. Карахме си горе долу в ограниченията и в пакет. А после в прохода, газ кой колко може със спирки за изчакване, като уговорката беше през тунела да сме заедно. Все пак доминаторите не могат като Триумфа, КТМа и Кавазакито. Не е редно да спъваме хората да се кефят по завоите.
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                  Използвам темата за да благодаря специално на ВладиЧ . Благодарение на неговите пътеписи и разкази , миналата година организирахме страхотен трип из Балканите- Македония, Албания, Черна Гора, Хърватска, Сърбия..... а тази година 4-дневка Трансалпина и Трансфагарашан.
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                    Използвам темата за да благодаря специално на ВладиЧ . Благодарение на неговите пътеписи и разкази , миналата година организирахме страхотен трип из Балканите- Македония, Албания, Черна Гора, Хърватска, Сърбия..... а тази година 4-дневка Трансалпина и Трансфагарашан.
                    А къде да видя разказа Ви и снимките и клипчета да покараме малко?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                      Ще пусна тема с пътеписа от Балканите, както и линкове към Ютюб какво видя ГоПрото ми , поставено на каската. За съжаление не направих пътепис от Румъния. От там имам доста снимки, но ще ги споделя, като ги навържа с текст.


                      p.s. - Ето я новата тема с моя пътепис

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=221599
                      Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 22-08-17, 14:39.
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                        Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                        Добра разходка сте си спретнали [emoji2]като километри от Русе колко е общия километраж ?
                        От Русе до северния край на фагараш 320 км.в
                        едната посока.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Това е противно на всякакви правила и логика за каране в група! Ако най-бързия е отпред то той може да зададе темпо което останалите не могат да поддържат или да се пречукат опитвайки се! Тези с които аз карам в група процедираме точно наобратно - най бързите най отзад а най бавния и спокоен карач най отпред да задава темпото!
                          Ние не сме малки деца,не сме на състезание кой е по-по-най...Стремяхме се да се движим що годе със ограниченията,единствено на прохода лично аз карах без да се съобразявам,като на уречените места се чакахме,на тунела се разбрахме да сме в група,ако обърнете внимание на клипа на Пешо, мотористи чакаха чинно във задръстването,ние изобщо нямахме такова намерение,изчакахме се и тръгнахме заедно между колите.На връщане единствено на магистралата от курте де аржес до Букурещ карахме с Дидо напред,като под един надлез спряхме да чакаме групата за да се опитаме да слезем от магистралата преди Букурещ.Успяхме,но трябваше да караме 14 км. обратно през селата,решихме да караме през околовръстното на Букурещ и мисля че не сбъркахме,на връщане спестихме едни 6 часа път.Мисля че го споменах някъде,лично за мен няма никакво значение кой със какъв мотор е,бърз бавен,горящ бензин много или малко,грозен или хубав все тая,отишъл съм да карам,да хапнем,да пийнем,да разгледаме един малко по различен свят и това е,на втория ден терена беше чист от коли и т.н Никой не се напъваше по завоите както предния ден,карахме си лежерно ,зяпахме и се любувахме на гледките.Може би да сме се сработили без да знаем?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                            Във стила на Владич относно критиката....


                            Абе майна,що не взехме една скара бре?
                            Това е най-разочароващото във нашета авантюра,ква група,къв водач,къв трафик във уикенда....Една скара да не вземем...баси.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                              Ако имам три дни на разположение бих направил такъв разчет.

                              Мятам мотора във баничарката,съответно събирам багажа на всички,тръгвам два часа пред групата,паркирам някъде преди Превала,свалям мотора и минаваме от северния край,палим огън ,скара салата мохабет,към 22:00 часа се връщам или някой ме връща до баничарката със багажа,минавам Превала и нататък е ясно,два дни обикаляне из Карпатите,после всичко обратно и към къщи.
                              По този начин спестявам 600 км.дето мога да ги мина удобно на климатик ,имам достатъчно багаж и удобства във колата и т.н

                              А какъв кеф ще е ако някой ден порасна до кемпер със място за мотора,не ми се мисли?
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                                нали знаете кога положението е под контрол? когато се прибереш в къщи! само нищо не казвате за машинките -кое как се държа? не се интересувам от разхода, а от общото поведение споделили сте доста за доминатора и кавазакито-все пак са популярни модели. интересно ми е с триумфа как беше работата? това е един от моделите, които ми харесват. другите два ще ги кажа, без да ме е срам, въпреки че не са много за офроуд. /т 100 и тъндърбърд/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X