Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Възможно е единия кол да работи в едната посока/компресия/ , а другият в другата посока/задържане/ ,и затова да усещаш такава голяма разлика.

    Грешката е моя , дал съм ти схема на нормална предница , твоята е обратна. Това при твоята е дистанционна втулка , единствената роля и е ограничител. Помпата трябва да е вътре в кола.
    Последно редактирано от motor_men; 06-03-19, 19:38. Причина: допълване
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Възможно е единия кол да работи в едната посока/компресия/ , а другият в другата посока/задържане/ ,и затова да усещаш такава голяма разлика.

      Грешката е моя , дал съм ти схема на нормална предница , твоята е обратна. Това при твоята е дистанционна втулка , единствената роля и е ограничител. Помпата трябва да е вътре в кола.
      Днес разглобих отново ,за 3 или 4-ти път..



      Разглобих и помпата ,буталото има нещо като семеринг .Буталото обаче има четири отвора



      Тоест,колкото и да е плътно буталото,през него винаги минава масло.


      След сглобяването.

      https://youtu.be/A5JunYJSdrk
      Последно редактирано от Roninn; 09-03-19, 20:37.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Този кол работи само на компресия /при свиване/ , затова има отвори само в долната част на тръбата в която се движи буталото. Ако го сглобиш без пружина но с масло , ще видиш как задържа при свиване. Не го мисли повече , така са го предвидили да работи.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Дано не прецакаш накрая нещо с тези разглобявания - амортисьорите са деликатни! Колелото ми е с предница като на мотор и там реглажа на твърдостта е само отдясно, а отляво си е просто пружина - явно няма драма! На Хондата амортисьорите могат да се помпат с въздух, но там вече се помпат и двата.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Прецаках тази втулка ,незнам какъв материал е,но се цепи като стъкло.Според мен не е проблем,но в понеделник ще я поръчам.



            Без да видя,имбуса не влезнал целия и развали главата на тоя болт от тук.



            Резбата е в алуминий,ако сложа болт от неръждавейка става ли.Незнам каква якост е тоя болт.Не пише нищо.



            Други поражения няма за сега !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Неръждаем болт става , само внимавай при стягането на тези болтове . На втулката нищо и няма. През тези отвори на буталото преминава масло , но това дали да преминава по-лесно или по-трудно се коригира с врътката от горе. Когато ги затваря , предницата се свива по-трудно , когато ги отваря се свива по-лесно. Другия кол разглобява ли го пак.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Другия вчера не.
                Буталото с отворите е от левия кол.

                Десния с регулирането си работи и повече не съм го пипал.



                Тази снимка е от предишното разглобяване.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Според ръководството ,ако правилно съм разбрал

                  На долната щипка на коловете

                  Двата болта един над друг се стягат с различно усилие.



                  Горния с 35 нютона а долния с 29 нютона



                  А този от горната снимка с 20 нютона


                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Първо ги притягаш леко , след което стягаш този с 35 после този с 29 , ако обърнеш последователността , единия ще остане хлабав.
                    Казвай кога кое снимаш и разглобяваш , че ме объркваш. Значи и двата кола имат помпи , левия е оставен с по-големи отвори на буталото , за да не влияе на настройките които правиш с десния. Ако искаш може да направиш и левия да се регулира , за целта трябва да намериш един десен кол и да му прехвърлиш "карантията" в твоя ляв.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      Първо ги притягаш леко , след което стягаш този с 35 после този с 29 , ако обърнеш последователността , единия ще остане хлабав
                      Да бе, как го измисли това.
                      Болтовете на долния трипътник се стягат с 29, на горния с 20, а тапата на кола с 35НМ.
                      Последователността е: долен трипътник, тапа, горен трипътник.
                      Анатолий, ако беше пуснал менюала в началото, щеше да спестиш много предположения. Там всичко си пише, чети и прави. Като изсипваш масло и наливаш ново, количеството вътре е по-голямо, отколкото е замислено. Винаги остава масло, освен ако не разглобиш, измиеш с бензин и изсушиш. Много по-точен метод е меренето на ниво, ако е дадено.
                      Освен това, нивото(и количеството) може да варира с малко, в зависимост от предпочитанията. На състезателните мотори е описано, на шосейните - не.
                      Последно редактирано от Ivan_J; 10-03-19, 20:51.

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        А най-добре плати на човек дето това му е работа, ама явно вече е късно!
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Да бе, как го измисли това.
                          Болтовете на долния трипътник се стягат с 29, на горния с 20, а тапата на кола с 35НМ.
                          Последователността е: долен трипътник, тапа, горен трипътник.
                          Анатолий, ако беше пуснал менюала в началото, щеше да спестиш много предположения. Там всичко си пише, чети и прави. Като изсипваш масло и наливаш ново, количеството вътре е по-голямо, отколкото е замислено. Винаги остава масло, освен ако не разглобиш, измиеш с бензин и изсушиш. Много по-точен метод е меренето на ниво, ако е дадено.
                          Освен това, нивото(и количеството) може да варира с малко, в зависимост от предпочитанията. На състезателните мотори е описано, на шосейните - не.
                          Иване , той си чете , мотора е при него . Казвам каква трябва да е последователността ако е така както го е разбрал. Аз всички тези неща си ги стягам от 15 годишен на усет , ни един не съм скъсал и ни един не се е разхлабил.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            И аз ги стягам от 13 годишен, вече повече от четвърт век, но не на усет, а с динамометричния. Не щото нямам усет

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Хубаво е, когато се работи професионално да се спазват сервизните предписания.
                              Добре е за бизнеса най-малко.
                              Тези неща по предницата не помня колко пъти съм ги свалял и качвал но никога не ми е хрумвало да натягам по книга.
                              И моите не са паднали
                              Иначе си купих преди години динамометрични ключове, когато отварях единият двигател но от тогава не съм ги ползвал.
                              Не че абсолютно всичко не може и не пише с колко трябва да се натяга.
                              Обаче ако го правя ще губя повече време в търсене и натягане на бурми по книга отколкото да свърша истинска работа.
                              Както беше лафа “ По винкела до 24 гайки на ръка ги сваляме, ве” [emoji23]

                              Няма нужда от полемика всъщност.
                              Правилно е да се чете и спазва мануала.
                              Всичко останало е въпрос на избор, манталитет, усет, отговорност... И те така!




                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Да бе, как го измисли това.
                                Болтовете на долния трипътник се стягат с 29, на горния с 20, а тапата на кола с 35НМ.
                                Последователността е: долен трипътник, тапа, горен трипътник.
                                Анатолий, ако беше пуснал менюала в началото, щеше да спестиш много предположения. Там всичко си пише, чети и прави. Като изсипваш масло и наливаш ново, количеството вътре е по-голямо, отколкото е замислено. Винаги остава масло, освен ако не разглобиш, измиеш с бензин и изсушиш. Много по-точен метод е меренето на ниво, ако е дадено.
                                Освен това, нивото(и количеството) може да варира с малко, в зависимост от предпочитанията. На състезателните мотори е описано, на шосейните - не.
                                и аз подкрепям, просто не бях видял всичките страници. имай търпение-работата е малко пипкава,ама по-добре сега да се направи както трябва, че после да няма "ох" и "ах". признавам си че когато сменях маслото на мойта предишна машина и аз се чудих и много питах. добре че е форума-та ми помогнаха Колеги. после както пише в мануала и нямаше проблеми. нещата по коловете са общи дотолкова, колкото кое след кое се прави. после идва специфичното за модела и т.н. хайде сглобявай вече, че иде пролет!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X