Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Кавазакито след 6 години ,му протече единия кол.Смених вчера семерингите,нялях масло.Имам въпрос.




    Коловете нямат ограничение колко да стърчат нагоре.Ако ги зануля почти,освен че предницата ще се вдигне нагоре,има ли друг ефект.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      На почти всички мотори е предвидено да се стягат малко по-нагоре или по-надолу , с цел корекция на височината. Желателно е да са изравнени с началото на фаската , друг ефект няма да има.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        На почти всички мотори е предвидено да се стягат малко по-нагоре или по-надолу , с цел корекция на височината. Желателно е да са изравнени с началото на фаската , друг ефект няма да има.
        Мерси,още един въпрос.Десния кол след смяната на семеринга и маслото,работи точно като амортисьор,мазно и в двете посоки.По менуал ,маслото е 10 W ,количеството е 478 мл.

        В левия кол,маслото е 487 мл.
        Като и устройството на левия кол е доста различно от десния.В десния Има един дълъг шиш ,в долния край на конус,и се регулира височината в тръбичка.която тръбичка е в друга такава и те са в кола.

        Обаче левия кол като работа,няма нищо общо с десния.Работи като пружина,няма никакво съпротивление.Липсват и най-малката тръбичка и шиш липсва.

        Свива се като пружина и се разпъва като пружина.

        Инъче количеството в двата кола трябва да е точно до милилитър.

        Даже снощи разлях бутилката,та днес купих още един литър масло,отворих отново коловете ,изсипах вчерашното ново масло,и днес отново налях пак ново масло ,тоест два пъти съм мерил количеството по менуал.

        Като поведение,предницата стана по твърда,по точно спря да се люлее...Стана по равномерна возията.

        Неравностите от пътя не се усещат.Даже реших че предната гума ми е мека ,та я проверих...на 2.25 бара си е.

        Тоест мотора се държи перфектно.Но ме учудва левия кол така ли е нормално да се държи.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Само десният кол има възможност за регулиране , това го има и при други мотори , не се среща често. Но и левия трябва да работи като амортисьор, въпреки , че няма механизъм регулиране. Проми ли ги преди да налееш новото масло?
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Само десният кол има възможност за регулиране , това го има и при други мотори , не се среща често. Но и левия трябва да работи като амортисьор, въпреки , че няма механизъм регулиране. Проми ли ги преди да налееш новото масло?
            Промивка не,но избърсване до блясък да
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Кавазакито след 6 години ,му протече единия кол.Смених вчера семерингите,нялях масло.Имам въпрос.




              Коловете нямат ограничение колко да стърчат нагоре.Ако ги зануля почти,освен че предницата ще се вдигне нагоре,има ли друг ефект.
              Има значение! Променя се така нареченият Трейл. Тоест се променя управляемостта.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                До фаската от предишното положение е това в посока нагоре.

                Разлика не усещам в управлението,но със сигурност трудно си допирам двете пети едновременно до земята.Преди нямаше проблем да стъпвам.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Има значение! Променя се така нареченият Трейл. Тоест се променя управляемостта.
                  При този вид предно окачване/в една друга тема го обсъждахме/ , стъпката се променя постоянно при движение на мотоциклета , в зависимост от това колко е свита предницата. Тази промяна която е направил , по-скоро е върнала до малка степен това което е било при нов мотор , защото за шест години пружините са омекнали и предницата е потънала. Подобна промяна на стъпката би оказало и 50% износване на задната гума , 5литра гориво вместо 15 литра , както и ако по пътя хапне една мешана скара с гарнитура.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Промивка не,но избърсване до блясък да
                    С парцал никога не бърши вътре в коловете , както и в двигателя! От парцалите се отделят фини влакънца които след време се събират на топка и е възможно да създават проблеми.
                    Сетих се , че преди години на едно италианско ендуро , само единият кол работеше като амортисьор , в другия маслото само смазваше втулките. Та е възможно и при твоята предница да е точно така. При това положение е желателно всяка година да сменяш маслото в десния кол.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      a в мануала не пише ли такива неща? странно ми е само единият да работи така? kaкто и да е- сега да не ми се обидиш- далеч съм от мисълта да те поучавам как се правят тия работи....ама аз съм ентусиаст малко за нЕкои неща и ето тук верно се вижда едната втулка е по-къса ...
                      https://www.manualslib.com/manual/61...age=440#manual

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Писах в Кавазаки форума на руснаците.Отговориха ми че на моя модел и двата работят със сигурност.
                        Изказаха предположение че неправилно съм ги сглобил.Аз съм сигурен в себе си,но е факт че проблем има.От кога е незная,предполагам отдавна.Факт е че в момента мотора се държи перфектно.Но факта че може и да бъде още по добре ,няма да ми даде мира.

                        В левия кол извадих една пружина със 15 см.тръба и втулки от двата края.То няма кой знае какво вътре,камо ли да объркаш нещо.Лошото е и, че части не са ми останали от амортисьора.

                        Сега обаче се сещам,че малкия ми син ,отбеляза че новото масло което извадих,в десния кол си беше розово а в левия кол беше доста тъмно,към бордо.

                        Та motor_men май ще е прав.
                        Последно редактирано от Roninn; 05-03-19, 21:41.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?




                          За да работи като амортисьор , трябва да го има това което е означено с 12 . По него има няколко отвора през които преминава маслото , а в горната част има бутало с един или два уплътнителни пръстена. Буталото се движи във вътрешната част на кола. Ако е предвидено да го има и не работи , възможните повреди са: корозия в кола , износени пръстени , или да не е завит болта от долу на ботуша.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Аз да се включа без да съм чел много назад - ако не си първи собственик, може някой да е направил тунинг и да си с различно съдържание от фабричното в коловете. На разни пистови го има и момента левия и десния амортисьор да работят различно - единия да работи само при скъсяване (компресия? липсва ми термина?), другия само при разпъване на кола.

                            На моя малкия мотор (двутактова бета) само в единия има пружина, в другия само амортисьор. Амортисьора действа само при скъсяване на кола. За някакви пари има опция (с оригинална част) да се сложи амортисьор и при пружината, който да работи при разпъване.

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Съдейки по схемата тук -> https://www.motorcyclespareparts.eu/...les/front-fork , би трябвало, да са и двата с пружиуна и амортисьор, просто в едния крак има настройка на нещо - вероятно рибаунд.
                              Subaru Impreza 2.0 '98
                              Honda Africa Twin RD07 '95
                              Honda Africa Twin RD07А '96

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Първоначално публикуван от AimeR Преглед на мнение
                                Аз да се включа без да съм чел много назад - ако не си първи собственик, може някой да е направил тунинг и да си с различно съдържание от фабричното в коловете. На разни пистови го има и момента левия и десния амортисьор да работят различно - единия да работи само при скъсяване (компресия? липсва ми термина?), другия само при разпъване на кола.

                                На моя малкия мотор (двутактова бета) само в единия има пружина, в другия само амортисьор. Амортисьора действа само при скъсяване на кола. За някакви пари има опция (с оригинална част) да се сложи амортисьор и при пружината, който да работи при разпъване.
                                Мотора е купен от еди мотор и беше служебен ,на 18000 стана личен .Каквото и да е правено ,е правено в еди Моторс.Не вярвам да е имало тунинг какъвто и да било.




                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение



                                За да работи като амортисьор , трябва да го има това което е означено с 12 . По него има няколко отвора през които преминава маслото , а в горната част има бутало с един или два уплътнителни пръстена. Буталото се движи във вътрешната част на кола. Ако е предвидено да го има и не работи , възможните повреди са: корозия в кола , износени пръстени , или да не е завит болта от долу на ботуша.
                                Да,това с номер 12 го има в двата кола,само в левия е по дълго,в десния по късо.

                                Сега обаче се сещам че ,гумения пръстен в един от двата кола беше сцепен.Разгледах го и останах с впечатлението че фабрично е така,среза беше идеален и равен.
                                През почивните дни ще го разменя и ако работи,ще пиша.




                                За ограденото с червено
                                Последно редактирано от Roninn; 06-03-19, 19:12.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X