Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Аз си правих омаслител, който ползвам с двигателно масло. Маслото е или едно молибденово на Лики Моли или моторьжийско (просто такова имам). Все ми се струва, че при изстиването на веригата маслото прониква през ринговете в звената. Със златна Реджина съм, която си стои, като нова (мисля, че поминалата година я сменях). Не скърца и само веднъж съм я опъвал. Не е, като да не карам. Та, ако греша ме поправете докато е вереме.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?



      Ако маслото проникне през ринговете , значи много лесно ще излезе при движение. Спрея има свойството да прониква , след което се сгъстява и става лепкав. Маслото смазва само външните ролки и намалява износването на пиньоните.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        А фабричните ойлери значи ли, че са САМО за обикновени вериги? Казвам го без заяждане. Просто съм любознателен.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Това , че една верига е без рингове , не значи , че е обикновена. Ринговете отнемат мощност , забавят развъртането на задното колело , затова в мото кроса /и не само/ се ползват вериги без рингове. Но при тези мотори не се ползва ойлер , той е предвиден за туристически мотори , но според мен не може да смаже веригата така както смазва качествения спрей. Освен това има спрей за офроуд каране ,има и за каране по асфалт.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Е тя и темата не е за кросов нито за ендуро мотоциклет. А с ойлера (по-скоро благодарение на него) съм карал верига на метър къмто 4000км. А я купих за няма 20лв. и идеята беше да я карам седмица само, ама. ..
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
              Най-добрата смазка е с четка за зъби примерно и диференциалн масло 90 ер . Когато пътуваш може да ползваш спрейове
              И аз гласувам за това дори и като пътувам си нося четката и 100 мл диференциално масло. На Варадерото верига и пиньони на 16 000 километра са като нови, смазвам на всеяко второ зареждане (отнема ми под 2 минути). Преди това на Трансалпа 40 000 км пак по тази процедура и пак с много добри резултати. Единственото което е по-добро от това беше МЗ-ката с гумените предпазители на веригата и течащия семеринг на вторичния вал. Там никога не съм сменял верига (при това не рингова), само доливах масло в скоростите :-) . Пробвах със спрей на Трансалпа (щото не му течеше семеринга) и се отказах веднага.


              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Единствено като го мия,единия прави свинска работа,но пък се мие лесно,другия мотул не цапа много,но пък освен с нафта,с друго не излиза.
              Другия път си намери течен парафин и ще се отречеш от нафтата с държавен вестник :-) Нищо не разтваря така както парафина, а освен това и не смърдиш на нафта от километър.


              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Тази "най-добра" смазка я запази за себе си. Рингова верига може да се смаже качествено само с спрей за вериги , защото има свойството да прониква през ринговете и да смазва свързващите елементи на звената. С масло се смазват само веригите без рингове , а те се ползват предимно в мото кроса и екстремното ендуро , но не и диференциално масло , защото то ще обере всичкия прах и пясък по трасето.



              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение


              Ако маслото проникне през ринговете , значи много лесно ще излезе при движение. Спрея има свойството да прониква , след което се сгъстява и става лепкав. Маслото смазва само външните ролки и намалява износването на пиньоните.
              Мойте уважения към колегата мотор_мен но не мога да се съглася с него. Най малкото защото на всички вериги които съм купувал (само DID) на кутията пише диференциално масло на всеки 600 км. (цитирам по памет) Същото го пише и в мануала и на двата японеца които съм имал удоволствието да карам. До сега винаги съм го спазвал и не съм имал проблем. В момента в който нещо почне да минава през Х ринга, веригата е обречена (важно е да се внимава при миенето с водоструика разбира се)

              Освен това навремето са ме учили че не-ринговата верига не се смазва с каквото и да е масло, а се "вари" в много гъста смазка(един вид грес).

              П.С.

              Разбира се темата за смазването на веригата е като темата за най-доброто масло, най-добрите гуми, темата верига срещу кардан и много други. А на всички тези теми общото им е само едно, и то е че са като задните части на човек, всеки си има собственни и те се различават от тези на другия ;-) Най важното е да си правите кефа като карате, а не да мислите какво става с веригата, гумите, биелните лагери и какво ли още не. Всичко това е един консуматив с определен живот (да, дори и лагерите или никасиловите цилиндри дето не подлежът на ремонт) В края на краищата това са машини, и не смятам че някой иска да кара един единствен мотор през целия си живот, защото той не се чупи.
              Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
              Honda Varadero XL1000 SD03 2011

              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Бандита ми е на 35000 км доказуеми с сервизна книжка ! В момента без ойлер и оригиналните зъбчатки и веригата са в идеално състояние . За мен лично ойлера е едно излишно нещо по мотора . При качествени зъбчатки , верига и нормални и редовни грижи верига се смена на около 50000 км . Като се има в предвид че това са консумативи като филтри и масла не виждам нужда от излишни заигравки .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  ..
                  Последно редактирано от Борката; 16-02-16, 06:57. Причина: Недоглеждане: -)

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    На мотор който карам по асфалт , никога не бих намазал веригата с масло , и никога не бих монтирал ойлер , независимо какво казва производителя или какво пише. Смазвал съм си веригите с масло , но преди много години когато нямаше спрей , и веригите бяха без рингове. Но всеки преценява как да си поддържа веригата , аз капещо масло до гумата не желая.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Ще си позволя и аз да се изкажа по темата, понеже се грижа за два шосейни туриста - единя със, а другия без (б)ойлер.
                      При дълги пътувания при единя се разчита на ойлера, при другия на малко спрейче. И на двата, след миене веригите ги мажа с тънък слой трансмисионно масло. По скоро за предотвъртявана на ръжда по звената. Противно на всеобщите очаквание веригата на тоя без ойлера е в по-добро състояние - почти няма трудно подвижни звена. Аз извода за МЕН съм си го направил - за втория мотор ще купя нещо много по-смислено и полезно от ойлера - централна стойка

                      П.П. Нафтата е прекалено смрадлива и агресивна. Верига се мие с керосин! Освен всичко друго е и много по-лесен за набавяне
                      Калин - О88 б579I9I
                      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        А...веригата я пръскам с водоструйката и колкото толкова,с нафта мия следите от спрея,веригата с каквото и да я измия,ще я прецаквам.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Ойлера е нещо като газова уредба , даваш едни пари та после да караш по-евтино. Ето и две кипчета относно почистване и смазване на веригата.



                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Веригата и аз я мия само с водоструйката , после изсушавам карайки десетина километра по магистралата и пръскам обилно с ефтин спрей. Маслото което ползвам си остава сравнително течно и бързо се изхвърля от веригата заедно с полепналите боклуци, което налага по-често и обилно пръскане , но досега съм прецакал само една верига и то щото я пръсках със скъп лепкав спрей дето нямаше измиване. За 3 месеца свърши верига ДИД орингова с лепкавия спрей. От тогава само ефтинджос дето се мие лесно. И без това веригата е читава докато седи оригиналната смазка в звената под уплътненията. Почнат ли да пускат уплътненията пиши я бегала тая верига.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              След миене както е качен на стойките го паля,на 3-4 газ и веригата е суха,не го разхождам.

                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                На мотор който карам по асфалт , никога не бих намазал веригата с масло , и никога не бих монтирал ойлер...
                                На същото мнение съм.След каране веригата я почиствам на ръка с чисто двигателно масло,не трансмисионно.Моторните масла съдържат присадки които разтварят мръсотията,след щателно подсушаване вдигам на стойка и малко газ на място.Центробежните сили го изхвърлят,пак забърсване и пръскане със спрей.Ойлера за мен е вятър работа,това че е мазна веригата не значи че е смазана...За спрей ползвам само рейсингов на Motorex=> http://www.motorex.com/index.cfm?oid...&eintragId=107

                                Скъп е но си струва парите,не цапа и смазва.Не виждам как лятото в жегата може да се разчита на течно масълце,особено ако давате яко газ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X