Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Палатки

    И моите 5 ст. До сега бях с купулна, от тая година съм с тунелна на ферино ама не съм я ползвал още. Предимствата на куполната ги е казал колегата, но да кажа предимствата на тунелната.
    - По лека;
    - По малък вътрешен обем - димек по лесна за затопляне;
    - Уж по устойчива на силни ветрове (ама това ако намериш къде да я разпънеш като хората).
    Сега ще пробвам с тунелна именно заради по малкия размер сгъната и по ниското тегло.
    За влизането не знам моята е триместна и входовете са отстрани така че ще влизам с претъркаляне през рамо и сигурно така и ще излизам.
    Като я тествам 1-2 пъти ще кажа мнение.
    Тъпото е че в къщи тунелната не мога да я разпъна освен ако не пробия няколко дупки в пода за колчетата .
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • От: Палатки

      Затопляне на палатка? Какво е това?
      И най-лекия порив на ветреца ще изведе навън затоплянето.
      За лично ползване си имам едноместна тунелна тип "ковчег", става само за спане, а аз друга работа нямам вътре.
      За семейно имам куполна Зайо Монтана двуместна, в която без да ни е тясно спим аз, жената и детето.
      Досега не е се е случвало да си готвя в палатка, а и пържолите трудно ще станат на газов котлон
      Ако вали и трябва да се яде...ми не знам, не се е случвало. В такъв момент помага това, но не е удобен за разнасяне с мотор. Макар, че моят се събираше в максията.

      Коментар


      • От: Палатки

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Затопляне на палатка? Какво е това?
        И най-лекия порив на ветреца ще изведе навън затоплянето.
        За лично ползване си имам едноместна тунелна тип "ковчег", става само за спане, а аз друга работа нямам вътре.
        За семейно имам куполна Зайо Монтана двуместна, в която без да ни е тясно спим аз, жената и детето.
        Досега не е се е случвало да си готвя в палатка, а и пържолите трудно ще станат на газов котлон
        Ако вали и трябва да се яде...ми не знам, не се е случвало. В такъв момент помага това, но не е удобен за разнасяне с мотор. Макар, че моят се събираше в максията.
        Не съм съгласен, дори с цялото изказване не съм.

        п.п. И да ми пуснеш тези пържоли в 16:20, си за съд!
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • От: Палатки

          Има затопляне на палатка. Има си газови печки с малка газова бутилка. Въпроса е, за какво ти е това? Такива печки сме ползвали по височинни лагери над 5500 м нмв. Има си и газови лампи за палатки пак с малка бутилка. Също сме ги ползвали на голяма надморска височина, когато се развали времето и два три дни и нощи не излизаш от палатката. За моторджийски пътешествия тези неща са абсолютно излишни. За моторджийски пътешествия влизаш в палатката и спиш. Ще си стоя в палатката и ще си върша друга работа - това ми прозвуча много смешно за пътешествие с мотор.
          Палтките имат дъно. Тези, които нямат дъно не са палатки, а някакви навеси и не стават за пътешествие с мотор, освен за пикник край реката да не те пече слънцето.
          В едноместните палатки могат да спят двама. Малко е тясно и няма място за багажа, но може. По същият начин в палатка за двама могат да спят трима, а в палатка за трима могат да спят и 5 човека, ако работата е на зор. Това ви го пиша от собствен опит.
          В палатка не е удобно да се готви, даже и да има място, освен това може да пострадаш от изпаренията на примуса, ако е на керосин, или бензин. Готви се на входа на палатката. Повечето палатки, даже и едноместните имат навеси над входа за тази цел.
          Палатките са двуслойни и еднослойни. Еднослойните са по-евтини с по-лоши материали, имат по-лоша изолация и свойства, като цяло, и образуват от вътре конденз по стените си.
          Двуслойните са истинските и добри палатки, като и те се делят на две големи групи. Обикновенни и височинни. Височинните се познават по това, че имат допълнителна пола от вън и не позволяват на вятъра да проникне под и между двата слоя на палатката. Имат и малко повече рейки и повече укрепващи въжета. Освен това височинните палатки са от най-добрите, леки, устойчиви, но и по-скъпи материали. Те могат да се ползват без проблеми и на ниско, но предназначението им е за над 5000 м нмв.
          Обикновенните двуслойни палатки са напълно досатъчни за пътешествие с мотор. Тунелните са по малки, по-леки и ниски, а куполните са малко по-високи, по-големи и по-тежки. Въпрос на избор и предпочитания за багаж. Аз имам и ползвам, и от двата вида, а също имам и обикновенни и височинни.
          Рейките от алуминии са по-добри от рейките от поликарбонат. В същност при добрите и качествени палатки рейки от поликарбонат няма.
          Важен показател за качествата на палатките е водният стълб, на който те издържат. При повечето по-скъпи и качествени палатки този показател е сериозен и зависи естествено от качеството на материала на палатката, качеството на шевовете и на циповете. Когато купувате палатка по-добре избирайте продукт от извесни марки и фирми, от колкото от неизвесни, и не се ръководете от това, какво ползват румънците примерно.
          Толкова за палатките. Други важни неща, обаче, освен палатката, без които не може това е постелката, (или шалте, както му викаме ние) и спалният чувал.
          Най-евтините и леки шалтета са алпийските от нещо като мемори пяна. Малко по-тежък тип са от специална пореста гума. Следващите вече могат да се надуват. Има три сантиметрови, има и 5 см дебели. Аз ползвам такова, когато съм с мотора. Водят ги самонадуващи се, но в същност трябва малко да им помогнеш.
          И накрая най-важното от цялата тази система палатка - шалте - спален чувал, а именно спалният чувал. Пак подчертавам той е най-важната част от тези трите. От него най-вече зависи дали ще ти е комфортно, топло и уютно, или студено, влажно и некомфортно. За спалните чували, обаче няма да пиша тук, щото темата не е за тях.
          И последно уточнение. Тук в този постинг не съм писал за палатки по 10 кила всяка, по-големи в сгънат вид от 52 литров куфар, в които можеш да стоиш прав и имат две спални и входно антре за семейства с повече деца. Такива палатки стават не за пътешествие с мотор, а за семейно комби, или ван и за по-продъжителна почивка на море или планина, но на едно място. Преполагам, че в офроуд-България има раздел за подобни "апартаменти", но мен специално такива никога не са ме интересували.
          Надявам се да помогна с тази информация.
          Последно редактирано от ВладиЧ; 04-04-14, 18:40.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Палатки

            Владич, много точно написано и абсолютно, директно по проблема(темата).
            Аз използвам това http://www.kelty.com/p-497-salida-2....tents-shelters , три сезонна, много компактна, влиза в куфара без бой, разпъва се за по- малко от 10 мин, тежи към 2 кила. Валял ме е дъжд, порой, градушка по-много и не е пуснала една капка.
            Както каза Владич, спалния чувал е не по-малко важен, но тук не е мястото. Аз обаче искам да чуя мнения и ще отворя една нова тема.
            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

            Коментар


            • От: Палатки

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              В едноместните палатки могат да спят двама.
              В моята не могат. Дори и много да се обичат

              Владич, няма рейки от поликарбонат, от фибростъкло се правят.

              Коментар


              • От: Палатки

                Да де, от фибростъкло. Грешката е моя. Ванка ти си малко едричък и по-висок. Пък и различните фирми имат различни размери за чистата полезна площ на палатките си.
                Забравих да спомена, че в номенклатурата на различните палатки има означения от рода на 1+, 2+, 3+, или брой на лица, за които е предназначена палатката плюс... Тези палатки са с малко по-голяма полезна площ. Много различни фирми произвеждат палатки. Едни от големите и добрите, обаче в тази област са Салева, Ферино, Нордфейс, Вауде, Керимор, Камп, Еурека, Ванго и т.н.
                Последно редактирано от ВладиЧ; 05-04-14, 09:53.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: Палатки

                  Палатките се топлят и от хората вътре. Сам човек в палатка за трима на студено не е същото като да спи в палатка за един.

                  Коментар


                  • От: Палатки

                    Харесал съм си две палатки! Ще може ли да си кажете мнението!

                    Евтина палатка с Водонепромокаемост - 1000 мм. воден стълб и май е прехвалено
                    поне в описанието си за 24 лв.
                    *** без линкове към обяви ***

                    Струва ми се добре, че е височинна, но воден стълб - 600 мм
                    което ми су струва малко за цената си !

                    *** без линкове към обяви ***

                    Предимно палатката ще се за двамо човека, а и гаджето! Така,
                    ще ми трябва нещо надеждно!
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-08-14, 17:44.

                    Коментар


                    • От: Палатки

                      Първоначално публикуван от resum Преглед на мнение
                      Харесал съм си две палатки! Ще може ли да си кажете мнението!

                      Евтина палатка с Водонепромокаемост - 1000 мм. воден стълб и май е прехвалено
                      поне в описанието си за 24 лв.

                      Струва ми се добре, че е височинна, но воден стълб - 600 мм
                      което ми су струва малко за цената си !


                      Предимно палатката ще се за двамо човека, а и гаджето! Така,
                      ще ми трябва нещо надеждно!
                      Това със стълбовете е доста шменти - капели.
                      1000 мм си е цял метър, а толкоз вода тук рядко пада.
                      Аз бих взел втората.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-08-14, 17:45.

                      Коментар


                      • От: Палатки

                        Ми то първата ....за децата в хола да си играят.
                        А, че 1000мм воден стълП е малко, е излишно от коментар.
                        Варианта от 20 палатки, 1 път да те завали е доста голям. Но дали когато протече ще е гот?

                        Коментар


                        • От: Палатки

                          Не е точно палатка,но е за къмпингуващите,а и гледам че все още стоят линковете към ОЛХ.Та въпроса ми е това да ли е удачно?
                          По голям куфар от брезент за багажника на автомобил:

                          *** без линкове към обяви ***

                          особенно когато си с къса база на витара и тръгнал към Родопа Планина!
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-08-14, 17:45.
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • От: Палатки

                            Ето и снимки към моя въпрос:
                            Прилича на покривна палатка,но си е един голям сак от брезент.Ще вдигне и разхода,но целта ще се постигне-да се отиде малко по надалече,на разходка с къса база.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от ognqn; 19-08-14, 21:38.
                            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                            Коментар


                            • От: Палатки

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              1000 мм си е цял метър, а толкоз вода тук рядко пада.
                              Не е само количеството дъжд. Ако задуха вятър, дъждът ще плющи по палатката и ще набива водата вътре. В такава ситуация е по-добре палатка с поне 1500, иначе става влага и студ.

                              Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                              Та въпроса ми е това да ли е удачно?
                              По голям куфар от брезент за багажника на автомобил:
                              Относно покривната чанта-куфар се замислям за няколко неща.
                              - Първо ми се вижда че става за меки неща, палатката, спалния чувал, торба дрехи. Ако поскочи колата през някоя дупка, всичко в тая мека чанта подскача и удря по покрива. Трябва да го мислиш непрекъснато, как е опаковано всичко, дали не си сложил някой офроуд тиган на дъното, който ще ти направи покрива на тръпчинки.
                              - Другото е доколко са здрави шевовете, нали за да не дрънка всичко трябва да е добре нанатъпкано вътре, а като е натъпкано значи шевовете ще се дърпат усилено. В същия смисъл, доколко са здрави тези неща с които се захваща, имат ли някакви пластмасови части които ще се счупят и т.н.
                              -И трето, доколко съответния модел на който ще попаднеш, е водонепромокаем. Като се движи колата дори при ръмеж, дъждът ще се набива в плата и трябва да има солидна гаранция за водонепромокаемост.

                              Коментар


                              • От: Палатки

                                Взех,че си го поръчах.Ще има реални снимки и отзиви.
                                А иначе има превод на текста от жълтата снимка:
                                "Куфар от брезент за багаж.
                                Може да се закрепи и на автомобил без горен багажник.

                                Лесно се монтира на автомобили с надлъжен багажник или допълнителен багажник.
                                85/85/40 см
                                Твърдо дъно от 9мм MDF плоскот.
                                Защита от дъжд.
                                Материал полиестер и PVC."
                                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X