Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Палатки

    Просто исках да уточня модела на палатката... Рабира се ,че при 8000мм няма как да е дишаща Колко е теглото ,също е в рамките на теорията - няма никакво значение ,дали тежи 1 кг повече или по малко.Все едно да си броиш бирите ,че да не тежиш на мотора Машината е предвидена и за втори пасажер ,който ако си късметлия е около 50кг,но може и да е далеч повече ( в моя случай) .Обема е важен ,но като гледам повечето двуместни палатки са с почти еднакви габарити . Остава качеството на материали и изработката....Не ми се харчат излишни пари,но и компромис няма да правя
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #77
      От: Палатки

      @churov - Преди да налееш едни пари в палатка си помисли хубаво точно в какви условия ще я ползваш и за колко дни.
      Двуместна палатка за двама души е крайно недостатъчно. Ако се пътува с кола - ОК, ама с мотор...
      След много мислене(явно недостатъчно) си купих двуместна тунелна палатка - Vango Tempest 200(ще намериш снимки в Гугъл) и още
      на втория ден разбрах, че ми е малка, а аз пътувам сам. Освен това е и ниска. При лошо време е доста голямо приключение да се
      съблечеш/облечеш вътре. Като разхвърляш и екипа и още малко дрехи и остава място само за чувала и толкоз. Сега избирам каква
      палатка да си купя и със сигурност ще е триместна и висока поне 120-130 см. Добре е да можеш да седнеш вътре и да не ти опира
      главата в тавана. Аз съм слаб, 1.80 висок и Вангото определено ми е доста тясна за мото туризъм. Предверието също е важно,
      да си остави човек ботушите там и храната да речем. Добре е да имаш екстра място в палатката, защото ако вали яко и не излизаш,
      ще трябва и да ядеш вътре и т.н. Сега съм се насочил към Husky Beast 3, но още не бързам, да не стане като със двуместната, че
      не ми се колекционират палатки. Според мене едно място плюс върху броя на хората, които пътуват, е минимума. Аз ще играя направо с две.
      Човекът е човек, когато е на път...

      Коментар


      • #78
        От: Палатки

        Ferrino Prodigy 3.
        Много доволен. Незнам как е за мотор, но не смятам, че е голяма. Сами можете да видите размерите.
        Води се за 3ма. Спали сме 3ма. 60кг/75кг/100кг. Спахме и тримата без проблем. За двама е перфектна. С 2 входа е. Най-важното. Това е много удобно.

        Коментар


        • #79
          От: Палатки

          Първоначално публикуван от balkanski Преглед на мнение
          @churov - Преди да налееш едни пари в палатка си помисли хубаво точно в какви условия ще я ползваш и за колко дни.
          Двуместна палатка за двама души е крайно недостатъчно. Ако се пътува с кола - ОК, ама с мотор...
          След много мислене(явно недостатъчно) си купих двуместна тунелна палатка - Vango Tempest 200(ще намериш снимки в Гугъл) и още
          на втория ден разбрах, че ми е малка, а аз пътувам сам. Освен това е и ниска. При лошо време е доста голямо приключение да се
          съблечеш/облечеш вътре. Като разхвърляш и екипа и още малко дрехи и остава място само за чувала и толкоз. Сега избирам каква
          палатка да си купя и със сигурност ще е триместна и висока поне 120-130 см. Добре е да можеш да седнеш вътре и да не ти опира
          главата в тавана. Аз съм слаб, 1.80 висок и Вангото определено ми е доста тясна за мото туризъм. Предверието също е важно,
          да си остави човек ботушите там и храната да речем. Добре е да имаш екстра място в палатката, защото ако вали яко и не излизаш,
          ще трябва и да ядеш вътре и т.н. Сега съм се насочил към Husky Beast 3, но още не бързам, да не стане като със двуместната, че
          не ми се колекционират палатки. Според мене едно място плюс върху броя на хората, които пътуват, е минимума. Аз ще играя направо с две.
          Aми трябва ми двуместна палатка за един човек - винаги съм ги смятал така- двуместната е за един,триместната за двама и .... висока двуместна е рядко срещано явление- разликите рядко надхвърлят 10 см. ...а относно твоята колекция - да взема да изчакам да почнеш да ги разпродаваш ? има още време и ще се ослушвам .Око ми хващат и VAngo Blade 2000 i Vango Banshee 2000... имат и малки предверия...
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #80
            От: Палатки

            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
            Aми трябва ми двуместна палатка за един човек - винаги съм ги смятал така- двуместната е за един,триместната за двама и .... висока двуместна е рядко срещано явление- разликите рядко надхвърлят 10 см. ...а относно твоята колекция - да взема да изчакам да почнеш да ги разпродаваш ? има още време и ще се ослушвам .Око ми хващат и VAngo Blade 2000 i Vango Banshee 2000... имат и малки предверия...
            Баншито е доста малка палатка, по-мизерна дори от Темпест-а.
            Това е палатка за трекинг, когато си с една раница и дрехи на гърба, а не с мото екип, ботуши, каска и разни други партакеши.
            Като си харесаш някоя марка/модел палатка я потърси в Youtube, там има клипчета как изглежда на живо и е полезно при избора.
            Ако толкова си си навил на пръста да е двойка, поне вземи някоя по-широка. Като видиш размерите можеш да си оградиш толкова
            голямо пространство на пода и си нахвърляй багажа и шалтето отгоре да видиш колко място ще ти остане...
            Жокер - якето и панталона се слагат едно до друго, а не едно върху друго, защото си се намокрил от дъжд и се надяваш да поизсъхнат...
            Човекът е човек, когато е на път...

            Коментар


            • #81
              От: Палатки

              Скоро ще пуснат по магазините нова серия палатки на Vango с добри характеристики и достъпни цени.
              От друга страна, моето лично мнение е, че според нуждите, сезона, продължителността, обема багаж и още няколко фактора, човек трябва да разполага с няколко базови модела палатки. Различните сезони изискват различни характеристики. Но най-елементарно - при хубава прогноза за времето и сухо време може спокойно да се мине с едно китайче, което няма кой знае какви характеристики за воден стълб.
              Това лято 16 дена карах с една едноместна (даже и викат "детска") и войнишко платнище. Платнището успешно пазеше от вятър и водния конденз по брега на морето, а също и допринасяше за нормално преживяване на открито, под слънцето, в жегите... Всичко това на цената на отлично ниско тегло и удобство при презозване с мускулна тяга.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1229.jpg
Прегледи:1
Размер:196.0 КБ
ID:5458345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1386.jpg
Прегледи:1
Размер:236.0 КБ
ID:5458346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1433.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5458347
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #82
                От: Палатки

                Двупластова пълен воден стълб,триместна,лека и компактна,като се сгъне!Това бяха моите критерии,горещо я препоръчвам!И да попитам ако някой е имал този проблем;(един ден се настаних под един бор та сега как се почиства смола от бор)?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00520.jpg
Прегледи:1
Размер:175.0 КБ
ID:5458348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00523.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5458349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00524.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5458350Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08003.jpg
Прегледи:2
Размер:256.3 КБ
ID:5458351
                Последно редактирано от iszs; 04-03-13, 15:24.
                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                Коментар


                • #83
                  От: Палатки

                  Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                  ......(един ден се настаних под един бор та сега как се почиства смола от бор)?
                  ....с олио.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Палатки

                    Със спирт (медицински) се почиства смолата!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Палатки

                      Първоначално публикуван от balkanski Преглед на мнение
                      Баншито е доста малка палатка, по-мизерна дори от Темпест-а.
                      Това е палатка за трекинг, когато си с една раница и дрехи на гърба, а не с мото екип, ботуши, каска и разни други партакеши.
                      Като си харесаш някоя марка/модел палатка я потърси в Youtube, там има клипчета как изглежда на живо и е полезно при избора.
                      Ако толкова си си навил на пръста да е двойка, поне вземи някоя по-широка. Като видиш размерите можеш да си оградиш толкова
                      голямо пространство на пода и си нахвърляй багажа и шалтето отгоре да видиш колко място ще ти остане...
                      Жокер - якето и панталона се слагат едно до друго, а не едно върху друго, защото си се намокрил от дъжд и се надяваш да поизсъхнат...
                      Ами всяка една палатка ,при пътуване с мотор ще си е ,,мизерна'' Благодаря за съвета - за сега имам само 3 палатки и ги ползвам редовно относно сушенето в палатка - никога не ми се е получавало .Дрехите може и да се закачат в малкото предверие да висят Продължаам с търсенето
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #86
                        От: Палатки

                        марката Coleman бива ли я? - Имат приемливи цени и добри х-стики: воден стълб от 4000-10000 мм......

                        аз в момента ползвам една hannah troll, двуместна - доста компактна е за размера си, но ми малее вече....
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #87
                          От: Палатки

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          марката Coleman бива ли я? - Имат приемливи цени и добри х-стики: воден стълб от 4000-10000 мм......

                          аз в момента ползвам една hannah troll, двуместна - доста компактна е за размера си, но ми малее вече....
                          Лятото се запознах с един холандец в Италия и той беше с Coleman и каза, че била супер, много доволен беше от нея.
                          Човекът е човек, когато е на път...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Палатки

                            Ето какво си купих днес. бюджетен вариант, но си мисля, че ще ми върши работа, а и отзивите, които прочетох не бяха лоши.
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • #89
                              От: Палатки

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              марката Coleman бива ли я? - Имат приемливи цени и добри х-стики: воден стълб от 4000-10000 мм......

                              аз в момента ползвам една hannah troll, двуместна - доста компактна е за размера си, но ми малее вече....
                              Имам от въпросната марка една палатка , ама не помня модела , донесоха ми я от Канада , от няква разпродажба , плата е много добър , има интересна система за проветряване , ама рейките се строишика като сламки , предполага са страи , бяхакарбонови , счупиха от напрежението на плата , не мисля че е нормално дано да се дължио на стоенето дълго време във витрина , с новите рейки няма грижи вече 2-ра година
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #90
                                От: Палатки

                                Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                                Ето какво си купих днес. бюджетен вариант, но си мисля, че ще ми върши работа, а и отзивите, които прочетох не бяха лоши.
                                Би ли споделил цената !
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X