Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Палатки

    Ето я и мойта, дето писах по горе: http://www.ferrino.it/en/catalog/ten...ightent-3-tent
    Доволен съм, много лека, личи си качеството на изработка. Вътре има място за надуваем дюшек двоен и къде да оставиш 2 каски, панталони, якета и други простотии дето мъкне жената.
    Недостатък, много гадно нещо е разпъването ако си на някава камениста почва дето не влизат колчетата. На мотосъбора в Ботевград на поляната каманацъте бяха доста на плитко - 4-5 см под повърхността, напрао си го отнесе палатката на псувни докато я закрепя.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • От: Палатки

      Здравейте отново.Пристигна ми брезентовия куфар за багажник.
      Естествено е имитация на по горе дадените снимки,тези които са с автомобилите.Една от презрамките незашита,а на някои доста нескопосано.Ами типична изработка без последващ качествен контрол.И вътре едни бучки кал,които оплескали всичко.Дъното е здраво 9мм но от пресован картон.Това май не е MDF материал.Брезента отвътре има някакъв влагозащитен слой.
      За 40лв. толкова.
      Трябва да изкара поне 2 разходки.Реални снимки по късно.

      п.п. ако на някой му трябва китайска кал за научни цели,да се обажда.
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • От: Палатки

        Vango Soul 100. Едноместна, лека, ниска, държи на нормален (до толкова пробвано) дъжд. Побира 90 кг /1,75 м. човек, каска и още малко багаж... Като леко неудобство е, че иска да се закрепи на почва. За скали/камъни се импровизира с тежести...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10308750_10204630676917589_566111856174580576_n.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5609259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10616233_10204630674677533_3190417905752495512_n.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5609260
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Палатки

          Все още на намирам по-добра за мен палтка от Vango Halo 300, малко по-тежка, но е удобна за опъване в дъжд.
          Накой да е срещал нещо (палатка) с подобни характеристики и близки и дори по-малки $$$

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:43.5 КБ
ID:5676884
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • От: Палатки

            Мдаа ... Quechua QUICKHIKER II .... Проверена. Държи на 3 дена як дъжд.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1140108.jpg
Прегледи:1
Размер:196.5 КБ
ID:5676891

            Два входа, алуминиеви рейки.
            В България се намира за 180-200 лв.
            Разгъва се от двама за 2 минути с половин цигара. тегло 2,70. Събира се във всеки куфар.
            Ако, ти е малка има и QUICKHIKER III
            Последно редактирано от CarTest™; 18-08-15, 16:11.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • От: Палатки

              Здравейте!Аз си взех Pinguin serac но още не съм я ползвал видях ревюто на руски https://www.youtube.com/watch?v=pqP6KG69aks

              Коментар


              • От: Палатки

                Знам че тук всички са фенове на ултра леките,и бързо разпъващите се палатки. Ето какво избрах аз......нито е лека(3,5кг.), нито се разгъва бързо,или аз не се справам! Двуместна,двуслойна,двата слоя се разгъват едновременно,алуминиеви рейки,два входа,две предверия,три вентилационни отвора,поли,четири сезонна.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0705.jpg
Прегледи:1
Размер:215.1 КБ
ID:5727926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0701.jpg
Прегледи:1
Размер:208.8 КБ
ID:5727927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0703.jpg
Прегледи:1
Размер:208.6 КБ
ID:5727928
                Kawasaki Klr 600 '91

                Коментар


                • От: Палатки

                  Идеална е! Това е височинна палатка, предназначена за много сериозни ветрове, ниски температури и направена да издържа на много сериозен валеж. Материалите и са така подбрани, че няма да изгние за една, две години, ако я пазиш, а ще я ползваш мнооого дълго време. Не напразно моделът е Макалу 2. Ферино са една от водещите фирми в света за алпийска екипировка. Вероятно не е много евтина, но хубавите работи са така. Не струват по 60-70 лева, като китайските палатки.
                  Отрежи си едно парче найлон малко по-голямо от пода на тази палатка и си го прибери с палатката. Когато разпъваш, най-напред слагаш него и тогава разпъвай. Ще ти пази пода и палатката от влага и кал. Колкото до много бързото разпъване... Всичко е въпрос на опит, а не на бързане, след като вече си спрял.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Палатки

                    Аз пък взех мързеливата двуслойна.Разгъване и сгъване е елементарно и за нула време.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160807_121337.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5727937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160807_121533.jpg
Прегледи:1
Размер:207.3 КБ
ID:5727938Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160807_122123.jpg
Прегледи:1
Размер:240.6 КБ
ID:5727939Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160807_122138.jpg
Прегледи:1
Размер:221.0 КБ
ID:5727940Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160807_122145.jpg
Прегледи:1
Размер:171.4 КБ
ID:5727941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160807_122157.jpg
Прегледи:1
Размер:251.1 КБ
ID:5727942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160807_122215.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5727943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160807_122230.jpg
Прегледи:1
Размер:163.9 КБ
ID:5727944

                    Не опънах въжетата но и така става.

                    Коментар


                    • От: Палатки

                      Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                      Аз пък взех мързеливата двуслойна...
                      Точно тази палатка е учудващо добра. Вече е тествана в най-различни условия. Само дето не става за мотор...
                      Калин - О88 б579I9I
                      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                      Коментар


                      • От: Палатки

                        ... е пълно щастие няма

                        Коментар


                        • От: Палатки

                          След доста проби, оптималния компромис за мен (средни и дълги мотопътешествия) изглежда така:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tent_mac.jpg
Прегледи:1
Размер:34.7 КБ
ID:5728061

                          macpac microlight

                          Относително лека (1.8кг.), зелена , малка по обем в сгънато състояние, достатъчно удобна за сам човек, двуслойна, здрава и устойчива (алуминиева дъга, нисък профил и добра аеродинамика), бързо разпъваща се (мога и за 5 мин.). При това - с монтиран горен слой (много удобно при дъжд, защото не се мокри вътре).


                          Недостатък - не може да се разпъва на асфалт, бетон и т.н. защото не е свободностояща - мисля, че ще го преживея.
                          Последно редактирано от ezhko; 12-09-16, 12:49.

                          Коментар


                          • От: Палатки

                            Има още един проблем тая палатка ( и по принцип съвсем малките и ниски палатки ) . Като вън е мокро не можеш вътре да простреш например яке или панталон за да изпръхнат поне малко . И ако няма предверие вътре става рисково да палиш газов котлон примерно . Казвам го от опит . Гледай височината да е над 115см , защото иначе е неудобно за преобличане.Аз съм Beast 3 на HUSKY и въпреки ,че има два входа не е худобно , защото предверието и е малко.

                            Коментар


                            • От: Палатки

                              Не мисля, че тези са проблеми. Да вкарваш излишна влага в палатката, сушейки дрехи, не е най-добрата идея. За целта един лек навес върши доста по-добра работа (ако вали, щото иначе какво ще търсят дрехите в палатката въобще?). А още по-добре да не се мокрят - има си дъждобрани за целта. После якето, ако не пропуска, не е проблем да е мокро отвън (иначе е време да се сменя). А за да не е мокро отвътре, си има начин на обличане със слоеве, мембрани и т.н. Така че - сушат се обикновено само бельото и може би полара над него? А тези съхнат за минути, ако са качествени.
                              Палене на котлон ВЪВ палатката е вече съвсем излишно - опасност от задушаване/натравяне с въглероден окис, бензинови пари и т.н. + опасност от пожар. Пише го в упътването на всеки котлон. Пак лек навес е добра идея, ако вали. Относно преобличането. Ако можеш да се напъхаш в спален чувал, можеш и да се преоблечеш.

                              Коментар


                              • От: Палатки

                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                Не мисля, че тези са проблеми. Да вкарваш излишна влага в палатката, сушейки дрехи, не е най-добрата идея. За целта един лек навес върши доста по-добра работа (ако вали, щото иначе какво ще търсят дрехите в палатката въобще?). А още по-добре да не се мокрят - има си дъждобрани за целта. После якето, ако не пропуска, не е проблем да е мокро отвън (иначе е време да се сменя). А за да не е мокро отвътре, си има начин на обличане със слоеве, мембрани и т.н. Така че - сушат се обикновено само бельото и може би полара над него? А тези съхнат за минути, ако са качествени.
                                Палене на котлон ВЪВ палатката е вече съвсем излишно - опасност от задушаване/натравяне с въглероден окис, бензинови пари и т.н. + опасност от пожар. Пише го в упътването на всеки котлон. Пак лек навес е добра идея, ако вали. Относно преобличането. Ако можеш да се напъхаш в спален чувал, можеш и да се преоблечеш.

                                За какво ли си хабя времето да пиша ? Успех с пътешествията!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X