Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Палатки

    В момента в Lidl (поне в Младост) има някаква изостанала промоция на универсално покривало. Погледни го, мисля идеално ще ти свърши работа.

    @Vladi4: Прав си, че не струва 50-60, но вече е на 4-5 години. За толкова време щях да сменя поне две други, както и многократно да поправям рейки от фибростъко. То ти тази палатка я познаваш, ползвах я в Турция за втора поредна година, но този път с Илко и теб (нямам предвид, че сме я ползвали заедно ).
    Последно редактирано от markovivo; 04-05-12, 18:22.
    Черпете ме, не ме щадете!
    _________________
    (\__/)o*******_
    (='.'=)*O*.--._.=.\-.
    ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

    Коментар


    • #62
      От: Палатки

      И да се реже с поялник или нещо подобно, че се разбрида.

      Коментар


      • #63
        От: Палатки

        http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1325
        Това ми е палатката от миналата година, вътрешните размери са достатъяни за трима възрастни.
        До сега съм я ползвал с джипката, а за тази година смятам с мотора да я пробвам та да видим как ще ми дойде като размери и тегло в сгънато състояние.
        Honda Africa Twin RD07 '95

        Коментар


        • #64
          От: Палатки

          http://www.sportsdirect.com/campri-p...nt-2012-783011
          Какво мислите за тази, някой ползвал ли е такава?
          Ясно, че не е върха на сладоледа с този воден стълб и рейки от фибростъкло, но за тези пари изглежда доста примамлива за кратки пътувания с мотор.
          Honda Africa Twin RD07 '95

          Коментар


          • #65
            От: Палатки

            За тези пари (към 80) лева си струва. По-евтина е от китайските даже.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #66
              От: Палатки

              За 50 паунда(с доставката) можеш да си купиш много по-добра палатка оттук.
              Например горепосочените Trimm, Zajo или коя да е от чешки или словашки палатки.

              Коментар


              • #67
                От: Палатки

                Доставката не я смятам 20 паунда, защото ще поръчваме повечко хора, а и не само това ще си взимам, така че все едно няма доставка и излиза ~75лв.
                Последно редактирано от kiketo; 22-05-12, 09:20. Причина: допълнение
                Honda Africa Twin RD07 '95

                Коментар


                • #68
                  От: Палатки

                  Привет,
                  Campri е много ниско-бюджетна марка за туристическа екипировка и естествено качеството е релевантно.
                  Погледни това. За два пъти повече пари получаваш неколкократно повече в качество. Дори е и по-лека.
                  Подкрепям и казаното от Ivan_J.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Палатки

                    Без съмнение този Керимор е много по-добър! С 50 % намаление за 180 лева бива. Иначе нормално е към 360 лева. Истинските работи са скъпи, но си струват парите, който може да си ги позволи!
                    Подобни на този Керимор китайчета, които са към 150 лева, са пълна скъб!
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #70
                      От: Палатки

                      И аз тогава да се похваля с Ferrino Prodigy 3.


                      Weight max./min. 2.8/2.55 kg
                      За трима човека, очаква се разпъване и тестове.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #71
                        От: Палатки

                        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                        Weight max./min. 2.8/2.55 kg
                        Интересно ми е какво значи това.
                        С рейки/без рейки ли
                        Май на повечето им дават теглото без рейки, за да го изкарат ниско, а в действителност е доста повече.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Палатки

                          Ми те са го написали:

                          "...The Maximum weight includes all parts and accessories coming with the tent including all pegs, repairing kit, stuff sack, etc..."
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #73
                            От: Палатки

                            Долното е за тези, които питат !

                            Гледам темата е отдавна, но не е развита. Пиша най-вече за евентуални бъдещи посетители, че ми е жал за по-бедничките, дето са кътали и накрая си дават парите за боклуци, като често за по-малко пари, могат да намерят читава палатка ! Ще си позволя да копирам едно свое мнение от съседен раздел на форума. Просто нямам много повече да добавя, а е хубаво информацията да е систематизирана.


                            Повтарял съм и на други места, че вярвам в екипировката по предназначение. Височинна палатка, за разходка из Средиземноморието или да спя в Сахара...не мерси. Не казвам, че не може , всичко може .
                            Всичко по-долу е единствено и само на базата на личен опит. И на мен ми върши работа. Това е моята линия на комфорт.
                            И понеже хората вярват на „авторитети” и много по-рядко на здравия разум, ще си позволя скромно да добавя, че могат спокойно да ме приемат за авторитет .


                            За палатката.
                            Не прави компромиси. От калпава палатка наистина остават хубави спомени, но само в ретроспекция!
                            Няколко неща важни за мен с уговорката, че ще я използваш за мото туризъм.
                            1. Самоподдържаща се конструкция, например тип иглу. Има места, където не можеш да забиеш колчета, не че няма изход, но в комбинация със задаваща се или настъпила буря може да ти развали настроението. В топли нощи, може да свалиш платнището, повече въздух и по-малко комари
                            2. Поне 3000мм воден стълб на горното платнище и поне двойно повече за борда - с времето ще намалява - тук принципа е колкото повече, толкова по-добре. И в рамките на 3 - 3.5 килограма.
                            3. Дори да я ползваш сам двуместна, двуместна плюс - все пак мотора ще я носи. Предверие, палатката да има предверие, ще го оцениш при кофти време и миризливи ботушки. Така остава място за екипировката и да си готвиш. А, и да поканиш компания .
                            4. Цвета е важен ! При правилна експлоатация, палатката ще ти служи с години и ако се запалиш и тръгнеш по "по-интересни" дестинации, ще имаш моменти, когато последното, което ще искаш е среднощни посетители. Пастелен, убит цвят.
                            5. Има двуслойни модели, на които разпъването може да се осъществи от горния слой към долния. Така от една страна при лошо време бързо се напъхваш, и може да си продължиш работата, а от друга може при определени пътувания да вземеш само горния слой и така имаш екстремно лек навес.
                            Така казано звучи като сериозна инвестиция, а не е ! Подобни палатки можеш да вземеш в ценовия диапазон от 60 - 150 евро. Помисли го така - с две-три нощувки в Европа на палатка, инвестицията ти е изплатена, и следващите стотици (ако ти хареса ти го пожелавам !) нощувки са бонус.
                            Добро съотношение цена-качество предлагат TRIM. Цените са приятни и дори ниският им клас, например Comet, ще ти свърши работа. Цената е към 120 лева.
                            Дали рейките да са от алуминий или фибростъкло е въпрос на компромиси. Може би за твоя вариант е по-добре фибростъкло. По-евтин вариант, и не се огъва в случай на двуседмично пребиваване на едно място например.
                            Ако на този етап не ти се дават пари. Вземи си от китайските палатки по 10 евро, еднослойни и два килограма. Здрав найлон 2,50 - 2,50 и можеш да си свиркаш и при най-проливните дъждове. Стига да спазиш няколко прости правила при избора на място за нощувка. Да не си на водослив например. Разбира се, че имаш конденз, но за толкова пари толкова.
                            Сутрин я изсушавай добре, а ако няма възможност, не я забравяй мокра. Не я влачи когато е опъната по земята - ще нараниш борда.


                            п.п. Това, което си отбелязвам като неизбежен пропуск в мнението, е че съм го писал от "моята собствена камбанария” – за вече към 400 - 500 бивака в какви ли не пущинаци и атмосферни условия, имам нищожен опит с ходенето на къмпинг. При мен къмпинг = квартира.
                            За тези от вас, които си задават въпроси, но осмислят палаткуването като къмпинг – смело може да вдигате габаритите на палатка, предверие. Цветовете не са ви важни за разлика от вентилацията .
                            Амин.

                            Коментар


                            • #74
                              От: До: Палаткии

                              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                              ...

                              Аз съм избрал (за втори път) Monster lite 2.

                              *1.8 kg.
                              *Влиза в куфара на мотора (влиза във вътрешния джоб на якето ми ) Да не забравяме, че тези неща може да се наложи човек и на гръб да ги носи.
                              *150км/ч вятър (тествана в тунел). Практически можеш да я отвориш навсякъде.
                              *8000 воден стълб
                              *Цялата е мембрана
                              и т.н. и т.н.
                              ...
                              Загледах се в тази палатка,но в сайта което виждам е 2,5-2,8кг и 4000 мм-воден стълб- да не би да бъркам модела?
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #75
                                От: До: Палаткии

                                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                                Загледах се в тази палатка,но в сайта което виждам е 2,5-2,8кг и 4000 мм-воден стълб- да не би да бъркам модела?
                                Пусни линк. Сигурно си гледал по-голямата - Monster Lite - 3, или са променили нещо. Все пак минаха години

                                --------

                                Прегледах линка- прав си.

                                Това, което пише на моята е:

                                - Floor polyester 210T, 8000mm (тъмносиния под)
                                - Texit membrane - 3000mm (оранжевата част)
                                - Construction - 2 main poles/crossings (две дуралуминиеви, кръстосани рейки)
                                - Places - x 2 (две места + багаж)
                                - Repair kit (парче рейка с по-голямо Ф, липило, парче плат за пода,)
                                - Breathable fabrik (дишащ текстил)
                                - Snow hanging sistems (широка пола за сняг)
                                - Подлепени шевове
                                - 4 вентилационни отвора против конденз ( в първия вариант бяха само 2)
                                - Height - 1000mm (седнал)
                                - Weight - 2,65 kg - измерено от мен днес, суха. Искало ми се е да е 1,8 Вероятно мокра ще е 2,8 -2,9 кг.
                                Опаковъщите торби на рейки, колчета и палатка + ремонтен комплект тежат общо 160гр и могат да бъдат изоставени.
                                Това прави мин. тегло 2,49 кг. Не зная какво са имали предвид с това weight min - 2,3 на сайта )

                                P.P. Сега като се замислих, възможно е новият Monster lite да са го направили 200гр. по-лек и с + 1000 мм във водния стълб на мембраната.
                                Последно редактирано от Димо; 04-03-13, 10:40.
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X