Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW motorrad BG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BMW motorrad BG

    Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
    Само за обща култура питам - а АБС-а нали може да се изключва на Адвенчъра? Или не става по време на движение? И при изключен такъв, сервото пак си работи редовно, нали? А усещането на лоста как е тогава?
    В движение не се изключва, спираш, гасиш и 1, 2,.... стъпки зависимост от модел и година (новите LC не знам с каква процедура са)
    Няма разлика в усещането на лостовете.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • От: BMW motorrad BG

      Здравейте колеги, имам нужда от съвет, някой знае ли каква бензиновата помпа става за R1100R- 2000 г., алтернатива на оригиналната ? Някъде бях чел във форума преди 5-6 години, но сега не намирам инфото, мисля бяха Бош помпи които се вграждат на редица автомобили. Външния диаметър е 43 мм.... Благодаря предварително!

      Коментар


      • От: BMW motorrad BG

        Трябва да се провери парт № в мануала. Там си пише помпа БОШ Парт №..... Аз специално съм с помпа от Фолксваген Джета на моя R 1100 GS.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: BMW motorrad BG

          Ахаа, абе спомням си говорихме нещо за Фолксваген..... а то ето какво Мерси Владич!
          От каталога , номера по BMW e 16141464730, но не откривам corss reference guide, да видя кой модел на Бош съвпада с оригиналния. А твоята, ти ли я смени, или така купи мотора с подменена...?

          Коментар


          • От: BMW motorrad BG

            Оригиналната е VDO, но в repair manual-a е даден само типа- Gear Type, не и модела , което е нормално де.

            Коментар


            • От: BMW motorrad BG

              Взимаш старата, отиваш на ул Симеон и почваш по магазините - не казваш от какво е, само я показваш и искаш "същата", ако настояват - кажи им, че си правиш косачка за тревата - така минаваш най-евтино.
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • От: BMW motorrad BG

                Намерих я, който търси намира както се казва И за да не виси въпроса във въздуха, и да има някаква полза, ето това е номера по Бош:0580 314 068, който е пряк риплейсмънт на оригиналната (16141341231 или 16141464730). Това ползват и в UK. Общо взето помпата е за Audi/VW- от периода 88-97г. , но гарантирнао се ползва и в други модели. Около 150-60 лв. се намира. Благодаря Ви!

                Коментар


                • От: BMW motorrad BG

                  Важен е само дебита на помпата, а не точно размера. Аз отварях резервоара, след като го купих мотора, за да сменя горивният филтър и видях, че тази помпа не е оригинална. Тогава питах предишният собственик и той каза, че е от Джета, като я е подбрал точно според дебита и, но понеже и двете са помпи на БОШ, предполагам, че имат много еднакви части, макар и външно да имат малки разлики. Само че на БМВ помпата е няколко пъти по-скъпа. Някъде към 300 лева е оригиналната помпа на БМВ, до като тази на Джетата е 80 лева мисля.
                  От тогава, от 2011 год нито съм имал проблеми с помпата, нито съм сменял горивният филтър вече към 70 000 км.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: BMW motorrad BG

                    Дори доста пъти по-скъпа. В дарукар е 792 лв...........което за една смешна помпа дето се монтира в камара превозни средства е прекалено. Оригиналната е на VDO. След проучването, се оказа, че американците монtират ето това https://www.highflowfuel.com/i-23899...1992-2006.html , което е на супер прилична цена и дори я дават помпата доста по-безшумна от оригиналната. А за европейците- Bosch 0580 314 068
                    Последно редактирано от astrolet; 12-04-18, 10:37. Причина: корекция

                    Коментар


                    • От: BMW motorrad BG

                      792 лева?!?! Тия, изобщо не познават стойността на парите.
                      Помпата и филтъра в резервоара са монтирани успоредно. Свързва ги един маркуч, който е огънат като полукръг и има обща дължина може би 10 см. За това коляно ми поискаха пак от Дарукар 65 лева... Теглих им точно 65 благословии, а после отидох в технически магазин, в който продават маркучи и за 9 лева си купих дълъг 1 метър такъв масло, и бензиноустойчив маркуч за 12 бара налягане, от който могат да се направят точно 10 броя такива колена. Направихме ново коляно, а с останалата част от маркуча си подмених бензинопроводите извън резервоара.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: BMW motorrad BG

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        792 лева?!?! Тия, изобщо не познават стойността на парите.
                        Помпата и филтъра в резервоара са монтирани успоредно. Свързва ги един маркуч, който е огънат като полукръг и има обща дължина може би 10 см. За това коляно ми поискаха пак от Дарукар 65 лева... Теглих им точно 65 благословии, а после отидох в технически магазин, в който продават маркучи и за 9 лева си купих дълъг 1 метър такъв масло, и бензиноустойчив маркуч за 12 бара налягане, от който могат да се направят точно 10 броя такива колена. Направихме ново коляно, а с останалата част от маркуча си подмених бензинопроводите извън резервоара.
                        Ами.... такива са цените Владич... Важното е че има алтернативи с не по-лошо качество. За някои неща наистина се оливат ценово. Не очаквам поддръжката да е стотинки, но за една стандартна бензинова помпа такава цифромания....

                        Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: BMW motorrad BG

                          Американската помпа много ми прилича на китайска такава https://ru.aliexpress.com/item/12V-N...OrigTitle=true

                          Коментар


                          • От: BMW motorrad BG

                            Е тая може и по-оригинална да е:
                            https://autoprofi.bg/gorivna-pompa-z...-p1088626.html
                            Вижте си характеристиките!
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: BMW motorrad BG

                              Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
                              Американската помпа много ми прилича на китайска такава https://ru.aliexpress.com/item/12V-N...OrigTitle=true
                              E, то е ясно колеги, всичко се произвежда в братския Китай останалото е въпрос на маркетинг и позициониране на пазара + реклама.

                              Коментар


                              • От: BMW motorrad BG

                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                Е тая може и по-оригинална да е:
                                https://autoprofi.bg/gorivna-pompa-z...-p1088626.html
                                Вижте си характеристиките!
                                Тази май е за някаква моноинжекция, дават и от 0.27-0.38 бара, а трябва да е 3 бара.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X