Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отмъщение

    Днес си сбъднах една мечта. Отидох за сьомга. Малко е офф-топик защото не е с мухарката, ама ме мързи да правя отделна тема. Само за протокола-опитах и с мухарката, ама нямаше шанс.

    Историята: От вчера Osoyoos lake го отвориха за sockeye(вид сьомга). Ограничението е по 2 на човек на ден.
    Решавам да се пробвам. Ставане в 4:30 сутринта, 5:00 тръгване. След 130км с джипката съм на езерото. Малко пропуснах отбивката и стигнах до митницата със САЩ , ама бързо се коригирах.
    В 7:00 бях на вода. Слънцето тъкмо изскочи над баирите.

    Езерото
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09950r.jpg
Прегледи:1
Размер:267.1 КБ
ID:5721868

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09952r.jpg
Прегледи:1
Размер:256.2 КБ
ID:5721869

    Рибоците бяха на 50-60 (15-18 метра)фита дълбочина, и ползвах даунригер.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09951r.jpg
Прегледи:1
Размер:232.5 КБ
ID:5721870

    Първият рибок-54 см

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09949r.jpg
Прегледи:1
Размер:257.0 КБ
ID:5721871

    Лимита го достигнах около 9:00ч.
    Тази риба не понася добре изкарването от хладните води до повърхността. Смъртността при хващане и пускане е около 85-90%, затова прекратявам риболова и се насочвам към брега.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09953r.jpg
Прегледи:1
Размер:197.3 КБ
ID:5721872
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • От: Отмъщение

      Браво за хубавите риби, жалко, че риболова е свършил толкова бързо.
      Обясни за хващането и пускането по принцип не си ли длъжен да пуснеш маломерните или при този вид поради високата смъртност не се пускат?
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • Re: Отмъщение

        Страхотни рибоци. Бързо си приключил с нормата. Тук за това сме много по добре. Ако беше в БГ тази норма щеше да я изпълниш за два дни пълноценен риболов.

        Поздрави.

        Коментар


        • От: Отмъщение

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Браво за хубавите риби, жалко, че риболова е свършил толкова бързо.
          Обясни за хващането и пускането по принцип не си ли длъжен да пуснеш маломерните или при този вид поради високата смъртност не се пускат?

          Най-общо казано няма ограничение за размера, има ограничение за бройката. Това условно казано. За конкретното водно тяло и вид риба може да е различно-проверяваш в регулацията.
          Например за Chinook сьомга в Mabel lake ограничението е 4 на ден, но само две по-големи от 50 см.В същото време нито една не може да е по-малка от 30 см. Общият лимит е 4 Chinook на месец. За един ден може да си издумкаш лимита

          Сьомгата(има няколко вида) живее в океана и влиза нагоре по реките за да си хвърли хайвера. Тази който аз хванах е пътувала около 1000 км от океана до тук.

          Има "трик" да ловиш колкото можеш sockeye на това езеро. Индианците имат право да го ловят за продажба, и предоставят възможност да ловиш за тях. Не съм проучвал подробностите.
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • От: Re: Отмъщение

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Страхотни рибоци. Бързо си приключил с нормата. Тук за това сме много по добре. Ако беше в БГ тази норма щеше да я изпълниш за два дни пълноценен риболов.

            Поздрави.
            Дани, това е късмета на новобранеца . Колко пъти се е случвало да е капо....
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • Re: Отмъщение

              Те не се броят. А сьомгата си е супер вкусна. Браво. Червената сьомга я ловят на стример по реките. Като цяло мухите са съвсем други, тактиката също.
              Последно редактирано от Daniel; 31-07-16, 19:47.

              Коментар


              • От: Отмъщение

                В новата версия на портала бях писал за едно езеро което ще се прочиства от риби нетипични за района (нелегално зарибени чужди видове). Преди няколко седмици минах пак от там-имаше сложена табела
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09956r.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5723149

                А това е от днес. Не бях решил да ходя за риба, но денят стана доста горещ и към 13:00 реших да се разходя до едно езеро. Не очаквах да хвана нищо в тази жега, но като позахладня рибоците се появиха


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09958r.jpg
Прегледи:1
Размер:281.8 КБ
ID:5723154

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09959r.jpg
Прегледи:1
Размер:582.4 КБ
ID:5723155
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X