Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Отмъщение

    Почнаха ли Браво, аз минах тук по 2 рекици, без въдичка де, но още не са излезли пъстървичките. На нимфа може и да хванеш нещо но на суха муха е абсурд.

    Коментар


    • От: Отмъщение

      Да, още е рано, но пусти мерак .
      Имаше люпене на мухи на езерото, но бяха някаква дребна порода с големината на винарка. Нямам толкова дребни куки за да опитам да вържа крономид. Другата седмица ще пробвам друго езеро.
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • От: Отмъщение

        Вчера беше интересен ден. С Дейвид отидохме на Swan lake, че е в ниското и напред в сезона. Имаше доста изненади. Пастърви хванахме доста, но сравнително малки (25-35 см). Голямата изненада беша, че Дейвид закачи и извади 1.5-2кг шаран на крономид. До сега само бях чувал, че може да се лови шаран на мухарка.
        Освен шарана, аз закачих миноу пайк, а Дейвид хвана и два кустура всичкото това на крономид (кука 12-14).

        На излизане от езерото се заговорихме с друг флай-фиш рибар. Той се оплака, че не е хванал пастърва, а само един шаран и един кустур (също на крономид).
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • Re: Отмъщение

          Ха ха. Браво.ами ловят се шарани даже на суха муха. Щука и кустур също. Е виж Роската в съседна тема какви хубави зъбатки е хванал. 25 - 35 см са най вкусни американките, ако ги взимате де.

          Иначе кустур и щука може целенасочено да се ловят на едри стримери.

          Коментар


          • От: Отмъщение

            Дани някъде бях попадал на статия за целенасочен улов на на костур на стример и като вариант за не мухарите да се закачи за булдо и друг вариант 2,3 куки от чепаре за сафрид.

            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • Re: Отмъщение

              На мухарката не се слагат тежести, лови се с различно тежки стримери и се топят на различна сълбочина.
              Има много видео по въпроса за Bass фишинг, така се лови и кустура и щиката.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:flies.jpg
Прегледи:1
Размер:210.7 КБ
ID:5711178

              Коментар


              • От: Отмъщение

                Тази година съм решил да пробвам костура на булдо и стример без тежести дай някаква насока към какво да се ориентирам. Поръчал съм да ми донесат и навързани куки с пера за чепаре.
                Където смятам да ходя изобилства от царици.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • Re: Отмъщение

                  Отзаде след чепарето вържи един wooly buger - работи много прилично.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wooly.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5711186

                  Коментар


                  • От: Отмъщение

                    Златен си !
                    Другата седмица ще бъде пробвано на Г. Дъбник!
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • Re: Отмъщение

                      Имай в предвид че там воденето е много важно, трябва да е на придърпваня и пусканя. Демек да се вдига и потъва.
                      Успех и кажи какъв е резултата.

                      Коментар


                      • От: Отмъщение

                        Днес бях за риба. Отдавна не бях имал толкова странен ден.

                        Целта- езеро на около 1700м н.в. На това езеро едно лято умряхме от студ с един приятел, та парен каша духа- вземам средно дебело яке за всеки случай и бодро нахлузвам самдали .
                        Хващам магистралата , и след 40 мин на билото-изнанада. Вали сняг . След 7-8 км по черния път съм на езерото. Много се чудех дали да се пробвам, но така или иначе деня беше утрепан ...
                        Та лових с плажен чадър над мен, до кръста в спален чувал, валеше ту сняг-ту дъжд, а по едно време се и раздуха. Добре поне, че рибата кълвеше и си начесах крастата. Имах успех на крономид и на нещо като тъмно червен wooly buger на кука 10. Мухата съм я вързвал аз, та трябваше да се пробва .
                        Преди да си тръгна я пробвах на потока който се оттича от езерото. На идване като го пресичах с джипката и видях как се разбягаха рибоци размер около педя.
                        Успях да закача 2 рибока и 5 храста. Тая работа с потоците си иска чалъм, а и по сандали не е гот. Лошото е, че лятото този поток изчезва...
                        За капак, при товаренето на катуна успях да приклещя единия прът със задната врата. Резултата беше счупена втората от горе на долу част на 5 сегментен прът. По пътя към къщи спрях в магазина от където го купих на времето и им го оставих да поръчат резервен сегмент.

                        По традиция снимки няма
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • От: Отмъщение

                          Браво на юнака, добре, че счупеният сегмент е на прът, а не на пръст!
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Отмъщение

                            По традиция е хубаво,да има снимки!
                            Начесал си крастата.
                            Браво!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • Re: Отмъщение

                              На гьола е лесно. На реката е съвсем друго. Иска се добър кастинг или храстинг, както си забелязал. По Бг реките на някои от тях може да не си носиш мухи, по дърветата има достатъчно. Радвам се, че си почнал да връзваш мухи. Браво, според мен това е пътя за добрия улов. Днес минах покрай един карст, беше облачно и въпреки многото дребни насекоми около рекатв не видях нито една риба да се храни със сухи мухи.

                              Коментар


                              • От: Отмъщение

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Браво на юнака, добре, че счупеният сегмент е на прът, а не на пръст!
                                Като оставих пръта в магазина, и собственика (грък по родителска линия)сподели, че на седмица имат по 10-15 случая на счупени пръти.
                                Попита ме как съм го счупил и аз започнах: "Огромна риба, ама огромна...". Захили се и ми вика " Да бе, да". Естествено, казах му как съм го счупил.
                                Всеки път се заричам, да не подпирам прът от страни на джипката. Вятърът леко го бута, пръта се плъзва по купето и намества в междината между отворената товарна врата и купето. И ако не го видиш и хлопнеш вратата- честито.

                                Пръстите гледам да ги пазя, че там няма резервни за смяна
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X