Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Отмъщение

    Щях да кажа 10ка, но и 9,3 е добре, само си представям какви хубави рибоци има в тези езерца.

    Коментар


    • От: Отмъщение

      Има, не е като да няма. Обаче тая работа с представянето не е само твой патент. И на мен все ми се струва, че в по-далечното езеро дето още не съм бил рибата е по-голяма... То не винаги е така, ама рибарска психология-ходи го разбери
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • От: Отмъщение

        Миналата седмица ударих капо. Имах 2-3 удара по мухата, но не успях да закача дори една. Поне времето беше супер-слънчево и топло за сезона.

        Тази седмица се реалибитирах. Времето и то . Сутринта беше слънчево с обещание да бъде дори топло. Да, ама за кратко. Докато се замъкнах на гъола и се заоблачи. Духаше почти постоянно и ми беше студено дори с якето. Водата беше 8С.
        Рибоците бяха на плитко. Закотвих лодката на около 2 метра вода под мене и покривах наоколо. Не съм броил, но сигурно достигнах 15 рибока. Задължителните 5 броя поеха към къщи.
        Докато се придвижвах към мястото което си бях избрал, теглех зад лодката муха на мухарката и блесна на спининга (тук ако си сам на лодка в езеро, може да ловиш с две въдици едновременно). И за късмет закачих риба и на двете едновременно. Не се случва често, но като се случи е весело. Не знаеш коя да теглиш първа и обилновено и двете се откачат. Този път извадих и двете. Понеже не бяха големи оставих лодката на ход за да държи линията опъната докато вадя другата...

        Успях да направя една снимка (направих и на езерото, но не беше станала хубава и я изтрих).

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09824R.jpg
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5616209



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2360R.jpg
Прегледи:1
Размер:281.5 КБ
ID:5616208
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • Re: Отмъщение

          Екстра са си рибоците
          Колко е дебел тоя типет ?? на снимката нещо ми се струва доста дебеличък.

          Коментар


          • От: Отмъщение

            Типета би трябвало да е Scientific Anglers 2X 10.5 lb/4.8 kg 0.009"/0.229mm, ама може и да е само лидера (когато сложа нов лидер първо карам само с него докато не намалее под поределена дължина, и после добавям типет). Не знам защо изглежда толкова дебел на снимката.
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • Re: Отмъщение

              Оптическа измама

              Коментар


              • От: Re: Отмъщение

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Оптическа измама
                затова рибоците изглеждат по-големи отколкото са в действителност
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • Re: Отмъщение

                  много е важно да си направиш излета успешен - ей така за душевен мир - е ако има някоя по голяма риба е добре
                  Пробвай се в БГ да хванеш каквото и да е Сигурен съм, че веднага ще ти направи впечатление отсъствието на риби

                  Коментар


                  • От: Отмъщение

                    Вчера ходих на разходка и поцопах малко без успех. Времето беше чудесно.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2367R.jpg
Прегледи:1
Размер:306.8 КБ
ID:5619564

                    Преди години тук е минавала теснолинейка. Сега се поддържа като трейл. Върви хоризонтално над 1000м н.в. и е идеално за разходка с каквото и да е. Предната снимка е от същия трейл-поглед към долината.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2368R.jpg
Прегледи:1
Размер:455.7 КБ
ID:5619565

                    Днес беше ден за риболов. Времето не беше лошо.

                    Като спрях на езерото и се изненадах. Беше като огледало-нито повей. Въздуха беше студен и кротко прехвърчаха снежинки (виждат се на снимката ако се увеличи). Беше тихо и спокойно.

                    По-късно се раздуха и то здраво. Време е да изкарам зимната екипировка, че като задуха и не е приятно.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09828R.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5619566

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09831R.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5619567

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09830R.jpg
Прегледи:1
Размер:299.5 КБ
ID:5619568

                    Я кой ни е дошъл на гости. Общо извадих 7, две се откачиха преди да ги извадя и няколко не успях изобщо да ги закача. Пробвах на блесна без успех. Хванатите са на шримп и на муха-не и знам името, средна големина сив цвят с червено на края. Мухата беше на потъващ шнур(само последните 3-4 метра са потъващи, иначе е плаващ).

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2372R.jpg
Прегледи:1
Размер:301.2 КБ
ID:5619569
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • Re: Отмъщение

                      Браво. Хубави рибоци, нас пък ни наваля сняг явно задминахме и Канадско

                      Коментар


                      • От: Отмъщение

                        Да, изпреварихте ни тази година
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • От: Отмъщение

                          Да използвам каквото е останало от есента

                          Сутринта имаше скреж. През деня беше хубаво време. Имаше облаци, но и слънце надничаше.
                          Водата беше 5С
                          Резултата беше 5:3 за мен (извадих 5, а три не успях)

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09839r.jpg
Прегледи:1
Размер:376.2 КБ
ID:5620755

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09843r.jpg
Прегледи:1
Размер:234.9 КБ
ID:5620756
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • Re: Отмъщение

                            Браво, тези са екстра за тигана.

                            Коментар


                            • От: Отмъщение

                              Става , ние обаче ги предпочитаме печени.
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар


                              • От: Отмъщение

                                Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                                Да използвам каквото е останало от есента

                                Резултата беше 5:3 за мен (извадих 5, а три не успях)



                                [ATTACH=CONFIG]751712[/ATTACH]
                                Иване голямо връщане имаш да им връщаш на тия рибета - кат гледам как си го стиснал горкото
                                И да иска да ти рече че е златната рибкЪ .. няма да може.
                                Айде идвай насам да ги морим на езерото до нас - тук е 12 - 15 градуса водата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X