Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отмъщение

    Краси, аз съм я стиснал щото много бяга
    За езерото-ми не знам. Ти нали излови сьомгата в океана, а мен ме прилъгваш с езеро
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • От: Отмъщение

      Като няма океан и езерото е океан (няма ги вече в океана - бегАха по реките). По-после може и за тия "настъпаните" (халибът) да се проваме.

      Коментар


      • От: Отмъщение

        Краси, да не ти замръзнат крачолите с тоя халибът.


        Вчера пак бях за риба (няма снимки). Извадих 3 рибока, намерих 4 блесни и се наложи да газя в езерото. Водата беше 4С.
        Бях на брега да излизам и бях пуснал "котвата" която е 2.5 кг оловна топка. Излезе вятър и докато метна раницата в колата лодката с все такъми, батерия двигател... беше на 3 метра от брега и бодро продължаваше да се носи по вятъра. Влязох в езрото със засилка. Добре, че беше плитко и нагазих само до коляно. После карах джипката бос. Малко е кофти преди да загрее да си лепнеш босите краци на металните педалите, ама като то дойде късмет е така

        Май това ще е закриване на сезона за нормален риболов. По прогноза минималните температури падат под нулата, та езерата по високото ще хванат тънак лед. Ще чакам леда да стане 10 см дебел и ще открия айсфишинга. Дотогава успех на колегите риболовци.
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • От: Отмъщение

          Хеее .. Иване, хванал си прИмоцията - риболов с баня.
          Хубаво все пак, че си заловил лодката преди да офейка из дълбокото.

          Коментар


          • От: Отмъщение

            След гонитбата на лодката преди седмица проверих прогнозата и се облещих. Задаваше се студена вълна с минимални температури от -10С. Беше време е да за зазимява, та закрих сезона.
            И вярна излезе прогнозата-удари ни студ. Затова тази седмица реших пак да се кача на същото езеро да видя как изглежда след една седмица студ.

            Неделя 9 часа сутринта. Температурата -8С. Мятам свредела за айсфишинг в джипката и съм готов за тръгване.

            Ето тук преди седмица вятърът ми грабна лодката. Днес вятър няма, и лодка няма, но има 10 см лед .
            Риба не хванах-имах едно кълване само и го проспах. За сметка на това времето беше супер-тихо, слънчево и умерено студено

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09845R.jpg
Прегледи:1
Размер:240.8 КБ
ID:5623643
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • Re: Отмъщение

              Нямате сняг така ли ? Само студ. Изгелда много красиво

              Коментар


              • От: Отмъщение

                Да Дани, имахме само студ. Сега се затопля, та може и сняг да падне.
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • От: Отмъщение

                  Отново е уикенд и отнове е време за риболов .

                  Успивам се, забравям да взема фотоапарата... но не е болка за умиране. Времето е сравнително топло и облачно-малко над нулата. Над 500 метра н.в. вече има 3 пръста сняг. Снега е мек и много лесно се замазва и заледява. Кротко катеря на 2ра бърза 4х4 с 20 км/ч. Преди едно умерено-стръмно но продължително инкачване се налага да спра и отбия. Друг ентусиаст не е успял да го качи и се спуска бавно на заден. Виждам по следите му как на 50 метра по-нагоре е започнал да буксува и е направил мекия сняг на лед. Вероятно е карал много бавно или гумите му са неподходящи. Изчаквам колата (Тойотата FJ Cruiser) да се изравни с моята, поздравявам двамата мъже в нея и се понасям по нанагорнището. И съм смел за 3-ма, нали имам 2 чифта вериги в багажника . Не че помагат от багажника, ама ...
                  Малко по-късно насреща си виждам старичък трак натоварен с дърва. На задните гуми е с дебели вериги. Явно спускането ще е по-проблемно(както обикновено).

                  Стигам до езерото. Няма други мераклии, няма следи, няма указания какво е положението. Грабвам свредела и дупча дупка на леда на около 3 метра от брега. Проверка показва 10 см лед-става ама трябва да се внимава, че не се знае дали навсякъде е така.

                  Нарамвам катуна и се понасям по леда. Държа се близко до брега за всеки случай. След двайсетина минути се харесвам едно място и спирам. За три часа и половина хващам 2 риби, изпускам 3 и съм готов да си ходя. Силният вятър също помага при взимането на това решение.

                  Връщането надолу е по-бавно от катеренето. В началото карам само на задно, но при едно по-дълго и стръмно спускане на 2-ра задницата заигра-мотора държи, ама сцеплението го няма. Минах на 4х4 и продължих по-внимателно. След километър-два настигнах друг слизащ ентусиаст (GMC Sierra) спускащ се с пешеходна скорост. Май не само за мен е хлъзгаво. Изпреварвам го на един широк завой и продължавам спускането. Прибирам се доволен-подсигурил съм Никулден
                  По-малката е 33см, другата е 41см. Общо двете са 1,1 кг

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2380R.jpg
Прегледи:1
Размер:234.2 КБ
ID:5624857
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • Re: Отмъщение

                    Браво, много прилични рибки

                    Коментар


                    • От: Отмъщение

                      Отдавна не бях ходил за риба, но днес успях.


                      Тръгнах сутринта в 9:00. В ниското валеше дъжд, а над 500м м.в. обърна на сняг. Духаше силен вятър и не спря целия ден, та затова се подслоних на завет отстрани на едно островче.

                      Огън, холестерол и риболов:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09846R.jpg
Прегледи:1
Размер:237.5 КБ
ID:5630005Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09851R.jpg
Прегледи:1
Размер:377.4 КБ
ID:5630006Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09849R.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5630007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09852R.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5630008
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • От: Отмъщение

                        Днес рибата си отмъсти.

                        Приятелче с което заедно сме ходили за риба се прибра за празниците и се качихме до едно езеро да си напалим огън и аз да си пробвам късмета. Времето беше чудно за риба, умерено студено със задаващ се студ по прогноза. Духаше вятър и валеше сняг, но ние си намерихме завет и напалихме огън. Пробих дупка и заложих въдицата преди да се заемем с огъня. По едно време видях, че кълве и ... не успях да я хвана. До тук драма няма, случвало се е стотици пъти. Проблема настана, когата бръкнах в джоба за кутийката със стръв-нямаше я. Беше паднала някъде в снега. Едва ли е нужно да казвам, че не я намерихме. Опитах на бекон(сланинка), но без успех.
                        Остана удоволствието от излета, приказката покрай огъня и каквото метнахме на жарта.
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • Re: Отмъщение

                          За много години Хайде то и е време малко за почивка на рибата де

                          Коментар


                          • От: Отмъщение

                            За много години Дани

                            Няма почивка, че ще ми пишат неизвинени отсъствия. Вчера хванах 2 рибока и се запознах с двойка ентусиасти (25-30 годишна двойка). Само ние тримцата бяхме на езерото и те дойдоха да ме питат дали знам къде колко е дълбоко. Обясних им каквото знаех и от дума на дума се оказа, че предната нощ са спали на палатка и се готвят да повторят. И те така...
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • Re: Отмъщение

                              Добре сте си вие, тука времето не е ясно какво е. Днеска беше зима след час стана март месец после буря. За нищо не става ни за риба ни за ски.

                              Коментар


                              • От: Отмъщение

                                Открих сезона

                                Езерото (още има лед по края, и сняг прехвръкна по едно време...)

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09861R.jpg
Прегледи:1
Размер:389.3 КБ
ID:5653665

                                Първата пастърва е на муха

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09863R.jpg
Прегледи:1
Размер:477.8 КБ
ID:5653667

                                Втората и тя е на муха

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09865R.jpg
Прегледи:1
Размер:496.2 КБ
ID:5653668

                                Тази е различна, и е на крономид

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09867R.jpg
Прегледи:1
Размер:424.1 КБ
ID:5653669

                                Хванах още 4 и си тръгнах. Ако не беше постоянният силен вятър щеше да е супер, но и така не е зле.

                                Ако може модератор да махне последната пета снимка която закачих погрешка. Не знам защо упавлението на файловете не работи при мен.
                                Прикачени файлове
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X