Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Отмъщение

    Рибата си отмъсти, но пролетта идва и ще има реванш

    Преди две седмици на пробвах на Бийвър лейк. Отидох късно, не познавам релефа и се метнах на посоки. Вятърът не спря да ми брули ушите, а рибата не се обади.
    Снимах една пикник маса да не съм капо
    Прикачени файлове
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #92
      От: Отмъщение

      И последния уйкенд беше капо
      Врмето се стопли, и вече стига 15С през деня. В планината снега е мек и тежък (има предупреждение за лавини).
      Та бодро се нося към Оияма лейк, ама никой не щял да мине и отъпче след последния сняг. Упях да се окопая на едно стръмно изкачване (по-скоро като опитах да върна назад и поднесе настрани от утъпканото). На задната гума само върха беше над снега (31 инчова гума). Та се наложи слагане на вериги. Успях да стигна и бях сам на езерото.
      Оказа се, че има причина да е така. 50 см лед, на места 10-15 см вода/киша и отгоре 20 см сняг. Успях да се намокря дори със снегоходките. А рибата дори не даде знак за присъсвие.

      Реших на връщане да мина напряко през гората за да спася изсъхналите чорапи. Груба грешка-на места потъвах до чатала както си бях със снегоходките. Движех се като костенурка-инвалид

      Като се върнах при колата видях следи от ATV и UTV. Бяха изорали, и за тях снега е мек. После ги срещнах като слязох-2 ATV и едно UTV.
      Прикачени файлове
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #93
        От: Отмъщение

        Поздравления за мерака и ентусиазма! А снимките все едно са правени по родопските язовири

        Коментар


        • #94
          От: Отмъщение

          Благодаря. Не съм бил по родопските язовири, за което съжалявам. Как беше тази зима?
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • #95
            От: Отмъщение

            Зимата горе-долу беше добре.....за разлика от лятото. http://prikachi.com/images.php?images/494/7157494X.jpg

            Коментар


            • #96
              От: Отмъщение

              Красота
              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
              Lexus LS430

              Коментар


              • #97
                От: Отмъщение

                Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                Колега рибар ми обеща Април месец да ме води на трофи езеро. Хващаш и пускаш само, ама били големи и много . Ще видим дали ще стане, че Април си е още бая студ.
                И ето го резултата. Езерото е Sawmill. След 100 км каране сме на гъола. Езерото не е голямо, и вече има 12 лодки/понтона на него. Водата е 8С.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09764.jpg
Прегледи:1
Размер:478.8 КБ
ID:5579492

                Аз успях да хвана само една, но имаше майстори които ги вадеха една след друга. Ловеше се на крономид с индикатор (малка плувка). Рибоците са тлъсти и не са от "скачащия" тип, а забиват надолу.

                Ето от преди 3 седмици как изглежда една пастърва с подобен размер от "елегантният" вид

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09760.jpg
Прегледи:1
Размер:391.8 КБ
ID:5579494
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • #98
                  Re: Отмъщение

                  Браво, а нямате ли вече и нещо не на лед При нас вече си е за суха муха по карстовете

                  Коментар


                  • #99
                    От: Отмъщение

                    Браво!А тук доста по-скромно...и без мухарка http://store.picbg.net/pubpic/A3/91/...53c62aa391.JPG

                    Коментар


                    • От: Re: Отмъщение

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Браво, а нямате ли вече и нещо не на лед При нас вече си е за суха муха по карстовете
                      На първата снимка е с мухарката, открихме сезона. Но ако реша да съм ентусиаст, мисля, че още има езера с лед ...
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • От: Отмъщение

                        Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
                        Браво!А тук доста по-скромно...и без мухарка http://store.picbg.net/pubpic/A3/91/...53c62aa391.JPG
                        Добре е, другия път да има и с мухарката
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • Re: Отмъщение

                          Не знам дали е от снимката но американката изглежда супер охранена :-) докато втората си е направо рахитична.

                          Коментар


                          • От: Отмъщение

                            Хич не е от снимката, близо 2 пъти е по-тежка от другата. Уловката е, че на трофи езерото зарибяват с триплоидни пастърви, които не се размножават, а само дебелеят за кефа на риболовците. Докато онази на леда си е дива, нормална пастърва.
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • От: Отмъщение

                              А подхранват ли ги на това езеро?

                              Коментар


                              • От: Отмъщение

                                Не, но има система за аериране на водата през зимата. Така рибата остава активна и се храни(незнам с какво),а и се намалява смъртността от нисък кислород.
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X