Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kъде кълве?

    В момента на река Искър в района на Враждебна за които знаят : (от началото на седмиците до края )
    Рибата кълве активно !
    Основното което излиза е бабушка и по малко уклей , костур и по чести каракуди
    Рибите изискват финна линия с поводи не повече от 0,10 и куки не по големи от 16 номер (препорачително 18 ) !
    Стръвта варира от времето и часът ! От един бял (голям) през пинки до херономус и торен !
    Рибите кълват вяло и се държат основно около паднали дървета в реката !
    Риболова е по приятен през седмицата ,заради множеството хора през уикенда !
    Излиза и щука на тапа и на дъно , но изисква търпение , въпреки , че по някога могат да се хванат няколко щуки за малко време

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:620381_562587823770076_205195293_o.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5444602

    Ако някой реши да намине и има желание да звънне ! Телафоните ми ги има в подписа
    NO PAIN NO GAME!
    Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
    gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

    Коментар


    • От: Kъде кълве?

      Ванка, а какво беше времето, че тука е едно никакво и риболова е мъка.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Kъде кълве?

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Ванка, а какво беше времето, че тука е едно никакво и риболова е мъка.
        Времето беше хем слънчево , хем облачно и с преръсвания от време на време
        Иначе като цяло кълвеше и в студа и в хубавото(за сезона) време !
        NO PAIN NO GAME!
        Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
        gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

        Коментар


        • От: Kъде кълве?

          колеги рибари на река РОСИЦА село Лесичери на 30 км от Търново под моста се лови скобар и дунавско попче на бял червей и захрранка пак бял ама поне 400 гр за 1 човек имо по 10 човека на ден минимум
          само бараки

          Коментар


          • От: Kъде кълве?

            Най-накрая ги набарахме тия скобари на река Струма, и въпреки че не взимаха, пак успяхме да извадим доста бройки (моите са около 20 риби, и поне още толко откачени или директно релийзнати, и колегата - 5-6 ). Да добавя, че голяма част - поне половината бяха извадени за перките, три за аналния отвор!, и само няколко в устата!
            Та тръгваме сутринта към нашто място, а то се оказва свободно, но отдалеч прави впечатление че липсват местните.. Оказа се че водата е много бърза и висока, и към 11ч сменихме мястото с 20 км по нагоре по течението.
            Там вече хората ги деряха на техните си монтажи - топчето от стандартна плувка без кил, на основно 0.25-0.30, и отдолу две единични куки на два отделни повода (според мен този монтаж би бил доста печеливш и с тънки поводи, но ме притеснява единствено възможността за оплитане и късане от големи риби).
            Та набутах се аз между двама,

            и първите 2 часа само две риби и няколко откачени (живарника у колата и кепа също..)
            След което ми писна, отидох до колата, взех си живарника и кепа, и ги почнах. Проблем беше, че на всеки 2-3 риби пред мен завираше от плувки и влакна, но въпреки всичко оплитанията бяха сравнително малко.
            Крайният резултат беше:

            Като размерите бяха сравнително добри, имаше и няколко извадени от колеги около килограм..

            Взех четири от най-големите, останалите ги пуснах, като един мангал дойде да се моли да му ги дадем, ама му казах да си гледа работата . Между другото, мангала беше с една гьостерица 3м., със счупен връх, 0.30 основно, но въпреки това си направи два пъти нормата...

            Другото което ми направи приятно впечатление е, че всички ловяха на стръв, след проверките миналата седмица, май почват да се вразумяват.
            Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
            Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
            Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
            Продавам гуми 205х70х15!

            Коментар


            • От: Kъде кълве?

              Колеги,някой да има информация за река Искър?

              Коментар


              • От: Kъде кълве?

                Не,обаче от около седмица на яз. Малко Шарково каракудата даваше,като бясна. Екземпляри стигаха и до килограм и нагоре. От този петък беше манифестация. От половин България народ,палатки,лагери. В събота изгоряхме,в неделя измръзнахме. Но удоволствието беше невероятно. Рибата е по ръкавите в плиткото. Торен червей. Другото удоволствие е,че беше заловена една сериозна бракониерска група с мрежи с близо тон риба в нея. С интерес ще наблюдавам развитието на случая. Засилено наблюдение от ИАРА и ИАГ и така трябва да е. Поздрави.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • От: Kъде кълве?

                  Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
                  Колеги,някой да има информация за река Искър?
                  у искаро има три пастьрви и всеки ден ги гонят десетина ентусиасти но рибите са хитри и бегат.чочове от много време са изчезнали,пискали сьщо.тук там некоя лаинарка/лишанка/ а сега е голема водата та сьс две думи нестава.

                  Коментар


                  • От: Kъде кълве?

                    Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                    Не,обаче от около седмица на яз. Малко Шарково каракудата даваше,като бясна. Екземпляри стигаха и до килограм и нагоре. От този петък беше манифестация. От половин България народ,палатки,лагери. В събота изгоряхме,в неделя измръзнахме. Но удоволствието беше невероятно. Рибата е по ръкавите в плиткото. Торен червей. Другото удоволствие е,че беше заловена една сериозна бракониерска група с мрежи с близо тон риба в нея. С интерес ще наблюдавам развитието на случая. Засилено наблюдение от ИАРА и ИАГ и така трябва да е. Поздрави.
                    Невероятно красиво място е яз. Малко Шарково

                    Коментар


                    • От: Kъде кълве?

                      Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                      у искаро има три пастьрви
                      Тези дни са пуснали по реките 43 000 пъстървички. Остава да пораснат.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Kъде кълве?

                        Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                        у искаро има три пастьрви .....
                        Къде бре? Да не е "чудски сиг"? Щот в язовира съм виждал такова чудо. Е аз не можах да извадя, ама къмпанито извадиха 4/5. Верно сега ми се вижда топло за него, па и за пъстървата де.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Kъде кълве?

                          Аз да питам, нали уж има забрана до 31.05?
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • От: Kъде кълве?

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            Аз да питам, нали уж има забрана до 31.05?
                            Има водоеми за които забраната не важи.Освен това има и частни водоеми на които се заплаща такса и също може да се лови риба
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • От: Kъде кълве?

                              Според зависи. Зависи от надморската височина. Язовир Искър е забранен до 15ти юни.

                              Иначе има Чудски сиг. И аз го гледах като полезно изкопаемо, ама горският ми каза какво е . Ама беше преди месец...

                              Коментар


                              • От: Kъде кълве?

                                Кълве и на Камарци. Каракуди, костурчета и щука но за щука ще ходя следващата седмица. Ако има мераклия щукар да свирка.тела в подписа
                                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X