Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Връщане на уловената риба - да или не?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Връщане на уловената риба - да или не?

    Не съм запознат основно със закона но ако правилна съм разбрал дори и риба която е извадена мъртва трябва да я върна.
    Не съм съгласен, че костура трябва да се защитава от закона по простата причина, че в някои водоеми тази риба се е развила безобразно много.
    По съм съгласен да върна няколко или повече трофейни костура отколкото същия брой маломерни които изяждат всичко.
    Съжалявам, че немога да цитирам точната статия която съм чел според която костура постепенно измества и унищожава всички ценни видове във водоема в който се е заселил.
    Надявам се, че съм изяснил достатъчно ясно моите позиция по въпроса за пускането на уловената риба.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • Re: Връщане на уловената риба - да или не?

      Пъстървата я няма един ден
      Но после не и дреме особенно

      Коментар


      • Re: От: Връщане на уловената риба - да или не?

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Не съм запознат основно със закона но ако правилна съм разбрал дори и риба която е извадена мъртва трябва да я върна.
        Не съм съгласен, че костура трябва да се защитава от закона по простата причина, че в някои водоеми тази риба се е развила безобразно много.
        По съм съгласен да върна няколко или повече трофейни костура отколкото същия брой маломерни които изяждат всичко.
        Съжалявам, че немога да цитирам точната статия която съм чел според която костура постепенно измества и унищожава всички ценни видове във водоема в който се е заселил.
        Надявам се, че съм изяснил достатъчно ясно моите позиция по въпроса за пускането на уловената риба.
        ДА така поне пишеше някъде - мъртва жива наранена - обратно в реката или водоема.
        За костура да така е има водоеми където не е нужно въобще да го има.
        Моето мнение също съвпада с твоето - но не съм аз човека който може да решава.
        Няма закон за отделни водоеми - всички е накуп - а не би трябвало да е така

        Коментар


        • От: Re: От: Връщане на уловената риба - да или не?

          Хехе..
          Сигурно става въпрос за следната статия:



          Някой умник явно е объркал костура с Bass , който действително унищожава местните видове в западна Европа, където е разселен изкуствено.

          Коментар


          • От: Връщане на уловената риба - да или не?

            Не е точно тази но е подобна мисля, че беше във вестник Рибар или подобен и е от преди 7 - 8 години.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Re: От: Връщане на уловената риба - да или не?

              Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
              Хехе..
              Сигурно става въпрос за следната статия:

              .................................

              Някой умник явно е объркал костура с Bass , който действително унищожава местните видове в западна Европа, където е разселен изкуствено.
              Точно така е. Басът също е вид костур, както и слънчевката(часовника, чортана). И заради това често ги объркват, още повече когато за това пишат хора, нямащи си и най-малкото понятие от риби.
              Между другото т.н. часовник или слънчевка е много по-опасна риба за нашите местни видове. Тя хвърля най-рано хайвера си и той се излюпва без да е изяждан от други риби, но самите часовници с удоволствие хапват всякакъв чужд хайвер и така унищожават масово приплодът на останалите. Затова трябва да се унищожават при всяка възможност.

              Коментар


              • От: Re: Връщане на уловената риба - да или не?

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Пъстървата я няма един ден
                Но после не и дреме особенно
                Не знам, но хващам една риба, на другия ден на същия вир никой няма и след около 2-3 седмици пак удар А за езеро да не говорим, там изобщо не мога да я хвана година..Само 2-3 пъти сам хващал риба която е била с кука в устата, другата беше пък още забодена и беше се закрещила в едни скали. И 2те си бяха нормални
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X