Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Извинявай те,че разводних темата.Калашника е едно много добро оръжие но замисъла му е да се ловуват хора с него,за животни трябва да се тунингова малко и най -вече патрона,му е слаб малко за едър дивеч.Макар че в едно предаване на Анимал планет за борба с бракониерството в някакъв резерват в Африка имаше възтановка как един дребен негър с Калашник изпразни един пълнител в главата на слон и го намериха с отрязани бивни.
    Ами на мен рекорда с това грозното ми е благороден с малко над 7 разклонения.Колко е голям ти се сещай. А пък за лов на хищници го нареждам АК-то веднага след флобера.Няма лошо оръжие.Просто всяко си има силни и слаби страни и предназначение.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #92
      До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Kолега,това е моето мнение,по добре някога да изпуснеш едно прасе отколкото цялата армия от отлично екипирани и въоръжени нови ловци с карабини ловни автомати,и мощни джипове да оставят в нашите гори само пеперуди.Ти ми кажи какъв шанс имат животните,сега-едно време старите ловци през зимата докато се качат по=високо в планината и деня свърши,друг е въпроса че на колко ще свалиш дивеч най много 50-60м.И като исключим малкото число на бракониери,имаше дивеч.Тая зима бях на гости на една ловна дружинка,един колега гръмна с карабина един срандак,на 150-170м.а уж бях ме за прасета ,като го попитах защо стреля каза-при" самоодбрана може".и стана една че повече там няма да ме поканят на лов.Писна ми от" снайперисти"и други който ходят на ловен излет се едно са тръгнали на мисия в Ирак и стрелят по всичко,което се движи.Колкото за еднаквата енергия на куршума на карабината и бренекето,си прав но културата на ловуване в България ме кара да мисля че по-малкото зло е да забранят да се ловува с карабини и ловни автомати.Ако искаш да стреляш с карабина има стрелбища ,не съм против тяхното притежаване.

      Много добре казано, особено заключението: Че ловуването няма нищо общо с притежаването - и не са в конфликт!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #93
        До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        ...Я от тези пишещите тук да кажат колко пъти са ходили на лов с АК и са се издънили,та дават компетентно мнение!?!...
        Аз, по желание!...
        Когато изобщо ходех - и май наистина не съм се дънил, но винаги съм бил наясно с това, какво може оръжието, и какво мога аз! Съответно - от мен няма да бъде написано за изстрели /успешни/ от дистанции 150м+++
        И основно, и най-вече прасета - да знаете. Сега вече нищо, но и преди рядко по друго!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Макар че в едно предаване на Анимал планет за борба с бракониерството в някакъв резерват в Африка имаше възтановка как един дребен негър с Калашник изпразни един пълнител в главата на слон и го намериха с отрязани бивни.
          Хм. Търговията с негърски бивни не е ли забранена?

          Коментар


          • #95
            До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Eй,колега страшен си,въобще не съм искал да се мисли че предаването,е за някакъв нов вид трофей.Интересно ще изглежда на стената глава от негър с 1м.бивни.

            Коментар


            • #96
              До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
              Тези тук, с карабините ще се избият...

              http://fishki.net/comment.php?id=38327

              а ако бяха с калашници?
              Привет!
              Въй, въй то голямо чистене на л...на е паднало след нападението на лъва...сигурно един камион тоалетна хартия е заминало...
              Пък за АК...става за всичко...нали така...прав е колегата който каза, че знае какво може пушкалото и какво може той...
              Преди няколко години ни излезна "малкият слон от странжа планина"...глиган от порядъка на 280...300 кила...ма си замина като пич...стреляха го с АК...от 80-10 метра...изводите си ги направете сами...
              Не случайно ви казах, че в Европата има норми за кинетична енергия на куршума...писал съм го в предишният си пост по темата...
              Да сте видяли немец да стреля по диво прасе с малък калибър...е аз не съм...
              Нека не ми се сърдят колегите притежаващи Ак...ми то и аз скоро смятам да се обзаведа с "картоматката"... ей тъй за кеф...
              Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
              .................................................................................................
              Е. Абу

              Коментар


              • #97
                До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Чета си и се чудя!?!Един чул,друг видял.Я един дето е ЛОВУВАЛ да даде мнение.Ей този мой приятел Volk,където я подхвана тази тема и за съжаление отсъства отдавна от форума, като видя трофеите ми опули очи.Всички са с нарезно отстреляни и повечето с АК.Е вярно не става за лов,но понеже е грозен и няма визия те животинките сами падат от смях като го видятАз после само ги събирам.Я от тези пишещите тук да кажат колко пъти са ходили на лов с АК и са се издънили,та дават компетентно мнение!?!Или колегата който е против нарезното.Аз пък твърдо съм против съчмалийките щото много допринасят за популацията на хищници.И докъде ще стигнемНазад към природата и който иска да ловува в гората с лък и копиеПроблема е в задприкладното устроиство
                господа ловци.
                п.с.Имам и гладкоцевни и карабини да не си помислите че освен АК друго не съм видял
                Личи ,че отбираш от лов.Само,че не съм съгласен с теб по основния въпрос.Нарезното оръжие няма място в ловуването.Ловът е на първо място общуване с природата.Гладкоцевното оръжие има поразяващ ефект на по малко разстояние.То дава шанс на животното,което влиза в битка с ловеца но няма оръжие.Действително някой колеги,които пишат,че са стреляли с Калашников по животни и не са ги уцелвали или поразявали просто не са ги улучвали.Калашника има много точен и поразяващ огън.На 100 метра е трудно да се порази движещо,а още повече бягащо животно.Против съм и използването на оптика.Между ловеца с нарезно оръжие с оптика и касапина от кланицата няма никаква разлика.

                Коментар


                • #98
                  До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                  .............Нарезното оръжие няма място в ловуването .....
                  .................. шанс на животното,което влиза в битка с ловеца но няма ръжие.
                  ............Калашника има много точен и поразяващ огън........................
                  ..............На 100 метра е трудно да се порази движещо,а още повече бягащо животно.
                  ......Между ловеца с нарезно оръжие с оптика и касапина от кланицата няма никаква разлика.
                  Колега, извинявай за сравнението, но писанията ти са като от сборник с кандидат-студентски бисери./ особено това на втория ред от цитата/
                  То в ЕС са на път да забранят скоро нарезното /особено с оптика/ и да наложат ползването на мускети и кремъклийки.
                  Честно казано си мноооооого далече от истината, сегашната ситуация и тенденциите в лова.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    Колега, извинявай за сравнението, но писанията ти са като от сборник с кандидат-студентски бисери./ особено това на втория ред от цитата/
                    То в ЕС са на път да забранят скоро нарезното /особено с оптика/ и да наложат ползването на мускети и кремъклийки.
                    Честно казано си мноооооого далече от истината, сегашната ситуация и тенденциите в лова.
                    Мине се не мине някое време и се появява по някой спец по лова. Мен ако питаш бих забранил глакоцевното при лов на едър дивеч.Мисля че рязко ще намалее популацията на хищнициТо май и по света тенденцията е да изчезва полека-лека за едрият лов,но колегата апологет на гладкоцевното кво му пука.Изваждал съм по една "шепа" разнокалибрено олово от едро животно ,но никога досега проектил от нарезно.Що ли?
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Истината,според мен е много проста.Независимо от оръжието/нарезно или гладкоцевно/за да има повече дивеч,трябва да намалее популацията на ловците.Не може 120-150хилядна армия от ловци в малка България и да има дивеч за всички.Преди 30-40г.имаше малко ловци,малко бракониери и много дивеч.Не съм против притежанието на каквото и било оръжие.Имаш мерак стреляй на определените за това места.От много години не съм срещал бракониер да не е ловец.През по-голямата част от сезона"търсят загубени кучета или са ги извели да ги учат"а през събота и неделя ходят на лов с дружинката.

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Истината,според мен е много проста.Независимо от оръжието/нарезно или гладкоцевно/за да има повече дивеч,трябва да намалее популацията на ловците.Не може 120-150хилядна армия от ловци в малка България и да има дивеч за всички.Преди 30-40г.имаше малко ловци,малко бракониери и много дивеч.Не съм против притежанието на каквото и било оръжие.Имаш мерак стреляй на определените за това места.От много години не съм срещал бракониер да не е ловец.През по-голямата част от сезона"търсят загубени кучета или са ги извели да ги учат"а през събота и неделя ходят на лов с дружинката.
                        Колега не е причината в многото ловци , а втяхното качество. АК не е оръжие за лов, вярно, че е прецизно но.........не става ....куршума минава преминава просто дупчи, последствията са трагични но след време, тоест голямо рзтояние, за това си има ловни карабини за които си има ловен боеприпас (още казано патрони). Нека АК да си стои в армията. Това е лично мое мнение от 25г. опит.
                        Цветан Петров
                        "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                        0888865583

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Колега, извинявай за сравнението, но писанията ти са като от сборник с кандидат-студентски бисери./ особено това на втория ред от цитата/
                          То в ЕС са на път да забранят скоро нарезното /особено с оптика/ и да наложат ползването на мускети и кремъклийки.
                          Честно казано си мноооооого далече от истината, сегашната ситуация и тенденциите в лова.
                          Колега ако всички разсъждават като теб след време няма да има по какво да стреляме.С нарезно оръжие и оптика човека става убиец,а не ловец.Лова е спорт,а не начин за препитание.Какво удоволствие ти доставя да стоиш на място и от 500 метра да свалиш някой глиган или сръндак,който яде на хранилката.Жал ми е за някой които гледам по телевизията как изтребват животните в ловните стопанства.В нашата ловна дружинка не допускаме ловец с нарезно и оптика.

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Мине се не мине някое време и се появява по някой спец по лова. Мен ако питаш бих забранил глакоцевното при лов на едър дивеч.Мисля че рязко ще намалее популацията на хищнициТо май и по света тенденцията е да изчезва полека-лека за едрият лов,но колегата апологет на гладкоцевното кво му пука.Изваждал съм по една "шепа" разнокалибрено олово от едро животно ,но никога досега проектил от нарезно.Що ли?
                            Колега не си прав.Ти си привърженик на нарезното оръжие.Но при него проектила лети на километри.Събота и неделя бойно поле ли ще ставаме.Това,че в едро животно не наимраш проектили на нарезно е нормално.Значителна част от тях минават и заминават ако не поразят жизненоважен орган.А съчмите които са го поразили в нежизненоважен орган остават защото особено на по далечни разстояние не могат да преминат през тялото.И все пак животното остава живо след като това ти го убиваш с нарезно.Според тебе всеки изстрел по животното трябва да убива.Какво ще остане след нас.Да грабваме карабините и автоматите и всичко под ножа.Е не всички мислят като теб.

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Колега, извинявай за сравнението, но писанията ти са като от сборник с кандидат-студентски бисери./ особено това на втория ред от цитата/
                              То в ЕС са на път да забранят скоро нарезното /особено с оптика/ и да наложат ползването на мускети и кремъклийки.
                              Честно казано си мноооооого далече от истината, сегашната ситуация и тенденциите в лова.
                              Колега пак се спирам на публикацията ти въпреки,че написаното от теб не заслужава такова внимание.Обвиняваш ме,че не съм разбирал тенденциите на в лова и сегашната ситуация.За каква ситуация ми говориши за какви тенденции.Ловните магазини са пълни с оръжие да се избие не животинския свят,а цялото човечество.То не бяха оптики,прибори за нощно виждане,боеприпаси.Очаквам в скоро време да измислят и проектил,който далети на зиг -заг ида гони животното.В света има една сериозна битка между хората които обичат природата и тези които мислят като теб.Нарезното оръжие според мен няма място в лова.С него не можеш да осигуриш безопасен изстрел.Вековния опит на човечеството е създал ловното гладкоцевно оръжие.Нарезното оръжие има място само за добиване на трофеи в ловни стопанства.

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                В нашата ловна дружинка не допускаме ловец с нарезно и оптика.
                                Брей Вие какви сте бре - BG Greenpeace Ами тръгнете с копия или прашки! Ама чакай - защо изобщо ходите!
                                Не искам да се заяждам но това си е жива простотия! Нарезното оръжие си е част от лова и не виждам причина да се забранява! Колкото до Калашника - използвам го само за вреден дивеч и сърна.За другото си имам x54.

                                Нарезното оръжие според мен няма място в лова.С него не можеш да осигуриш безопасен изстрел.
                                Аз да ти опъна едни 13/0 или 18/0 пък да ти имам SAFETY FIRST дето му викат ингилизите! Абе моля Ви мислете преди да пишете!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X