Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    какво стана? няма ли продължение на тая тема?! кой спечели облога? ...или участниците тихомълком се споразумяха да не се провежда експеримента защото все някой трябва да загуби..
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • #77
      До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
      какво стана? няма ли продължение на тая тема?! кой спечели облога? ...или участниците тихомълком се споразумяха да не се провежда експеримента защото все някой трябва да загуби..

      Забележете коментара на "GAD" на коя дата е.

      Коментар


      • #78
        До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Вероятно късничко сам видял темата,но от опит казвам ,да прави сносна група на 100м.но си е "заешки калибър".По големките гудета бързо изчезват ,няма време за група,трябва от първият път да го боцне нешто сериозно

        Поздрави
        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
        Кольо.

        Коментар


        • #79
          До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          И аз сега видях темата и ме заинтересува.
          Доколкото си спомням руската военна доктрина е че един ранен на бойнто поле ангажира двама други и действа деморализиращо на останалите,Та АК е отражение на това: евтино, масово,лесно за подръжка,лесно за обучаване,лесно за производство,с големи допуски и хлабини за да е достатъчно надежно.
          Руския начин на мислене- важно е количеството ,то ще доведе до качесвени изменения.
          В същото време те правят и уникални оръжия и като качество и като ТТ данни.
          С ловните варианти не съм стрелял, но с военния в Елхово доста зелени кутии съм изпразнил и доколкото си спомням се улучваше правата мишена на 500 -600 метра ,но ги пристрелваха на 100 да влизат 5 в кръгче 10 см.
          Еленът не го ли улучиш с АК в сърцето или главата изчезваше и после обикаляш с Уазкатаа да го търсиш като луд.
          Има по големи специалисти от мене.
          На лов на прасе с гоначи дивечът излиза на около 20-50 м.
          На подборен лов се стреля от около 150-300 м.
          Всеки сам може да прецени за кой лов какво оръжие да използва.

          Коментар


          • #80
            До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
            Вероятно късничко сам видял темата,но от опит казвам ,да прави сносна група на 100м.но си е "заешки калибър".По големките гудета бързо изчезват ,няма време за група,трябва от първият път да го боцне нешто сериозно

            Поздрави
            Според мен колегата е много прав.Иначе безкрайно уважавам Калашника като уред,но гората при нас рядко позволява пусия с видимост 100-150м.Пък и куршума с този сърдечник не отдава кой знае каква енергия на прасето.Дупчи или остава вътре и едно го гоних ме по диря сигурно 2 км.през зимата.Моето лично мнение че за да има повече лов,карабините и автоматите нямат място в дружинката./не визирам подборния лов./В бракониерския лов се използват "на чекане"главно карабини,и рядко има ловец който може да каже че никога не е изпитвал тази тръпка-та дори и веднъж.АЗ съм изцяло за стрелба с Бренеке при лова на диви прасета.Ако уцелиш пада ако ли не му е писано да живее и не е било твойто.

            Коментар


            • #81
              До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Здравейте, напълно споделям мнението на колегата FLY FREE за руското (съветско) военно оръжие. С някои ловни образци нещата стоят по друг начин, но това е друга тема. А "Калашника" -мразен от едни ,обичан от други си остава символ в оръжейния свят. С известни уговорки сигурно става и за лов. Чувл съм че за близки дистанции обръщат куршума в гилзата ,и така се получава мощна експанзия и силен шок. Но струва ли си експеримента при условие че има чудесни ловни калибри ,доказали своята ефективност многократно? Става въпрос за едър дивеч, за хищници мисля че проблеми с калибъра няма да има...само тази военна визия да я нямаше...

              Коментар


              • #82
                До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Не съм ловец, и до сега съм участвал само в една ловна авантюра.

                Като войник, бях екипаж на радио-релейна станция. Сиреч, нашата работа е да разгърнем станцията, да вдигнем антената и да установим двустранна връзка. От тук нататък започва живот - другите войници си играят на война, а ние - кой на карти, кой на табла, кой чете, кой души възглавницата или зяпа небето. Екипажът на станцията се състои от шофьор, младши офицер, старшина и двама релейчици - общо пет човека.

                Та на едно такова учение цялото воинство си лежим на сянка под станцията и си приказваме глупости. Изведнъж, на около 70-80 метра от нас поляната пресича едно диво прасе. След него второ. След него трето. И така нататък - в индийска нишка. Автоматите ни бяха отстрани, времената бяха доста размирни откъм помашко-турски събития (1974 г) и всеки автомат имаше по 10 патрона в пълнителя, а офицерът и старшината - по един пълнител за ТТ-то.

                Старшината като единствен регистриран ловец грабна АК-то на шофьора и подаде команда "огън!".

                Три калашника с общо 30 патрона, плюс 1 пълнител ТТ. Ударихме едно прасенце около 15-20 кг с един единствен куршум - и това, както казах по-горе, от максимум 80 метра от положение лежешком. Може да сме закачили и още някое прасе, но после колкото и да обикаляхме, не намерихме нито прасе нито даже кръв. Старшина ловец, аз - бивш състезател по стрелба в училище, колегите също не бяха зле в стрелбата.

                Та така. Нивото на адреналина и бързането ни изиграха лоша шега - макар че всеки от нас доказваше, че точно той е ударил прасето.

                Коментар


                • #83
                  До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Моето лично мнение че за да има повече лов,карабините и автоматите нямат място в дружинката./не визирам подборния лов./
                  Колега, за карабините въобще не си прав. Цяла Европа и Америка ловува на "едро" с нарезно( да не говорим за Африка ). Енергията на куршума е същата или по-голяма от тази на гладкоцевния куршум, като се запазва на големи дистанции. Случвало ли ти се е вълк да избяга от гората и да спре насред полето на 300м, спокойно наблюдавайки гонката? Или сюрия прасета да "дръпне" през откритото..., а колегите се тюхкат, че няма някой с карабина....

                  Прави ми впечатление, че в полицейските среди( и в "косаджийските" най-вече) има силни настроения срещу нарезното дългоцевно оръжие.
                  Може да са останали от времето, когато властта я беше страх от народа...
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Kолега,това е моето мнение,по добре някога да изпуснеш едно прасе отколкото цялата армия от отлично екипирани и въоръжени нови ловци с карабини ловни автомати,и мощни джипове да оставят в нашите гори само пеперуди.Ти ми кажи какъв шанс имат животните,сега-едно време старите ловци през зимата докато се качат по=високо в планината и деня свърши,друг е въпроса че на колко ще свалиш дивеч най много 50-60м.И като исключим малкото число на бракониери,имаше дивеч.Тая зима бях на гости на една ловна дружинка,един колега гръмна с карабина един срандак,на 150-170м.а уж бях ме за прасета ,като го попитах защо стреля каза-при" самоодбрана може".и стана една че повече там няма да ме поканят на лов.Писна ми от" снайперисти"и други който ходят на ловен излет се едно са тръгнали на мисия в Ирак и стрелят по всичко,което се движи.Колкото за еднаквата енергия на куршума на карабината и бренекето,си прав но културата на ловуване в България ме кара да мисля че по-малкото зло е да забранят да се ловува с карабини и ловни автомати.Ако искаш да стреляш с карабина има стрелбища ,не съм против тяхното притежаване.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Kолега,това е моето мнение,по добре някога да изпуснеш едно прасе отколкото цялата армия от отлично екипирани и въоръжени нови ловци с карабини ловни автомати,и мощни джипове да оставят в нашите гори само пеперуди.Ти ми кажи какъв шанс имат животните,сега-едно време старите ловци през зимата докато се качат по=високо в планината и деня свърши,друг е въпроса че на колко ще свалиш дивеч най много 50-60м.И като исключим малкото число на бракониери,имаше дивеч.Тая зима бях на гости на една ловна дружинка,един колега гръмна с карабина един срандак,на 150-170м.а уж бях ме за прасета ,като го попитах защо стреля каза-при" самоодбрана може".и стана една че повече там няма да ме поканят на лов.Писна ми от" снайперисти"и други който ходят на ловен излет се едно са тръгнали на мисия в Ирак и стрелят по всичко,което се движи.Колкото за еднаквата енергия на куршума на карабината и бренекето,си прав но културата на ловуване в България ме кара да мисля че по-малкото зло е да забранят да се ловува с карабини и ловни автомати.Ако искаш да стреляш с карабина има стрелбища ,не съм против тяхното притежаване.
                      Абсолютно съгласен съм,колега.
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #86
                        До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Колеги, ловния морал и оръжието са различни аспекти на лова! По пушката посрещай - по постъпките изпращай... ...всеки е видял и лошотии но те едвали са от пушките. По-скоро от собственика!!! ...много може да се говори за това но все пак темата е "калашника"...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Отклонихме се от темата ,но маи всичко от избора на оръжие,калибър и тн.е по важно именно КУЛТУРАТА на "задкормилното устроиство" в чиито ръце е оръжието
                          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                          Кольо.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Тези тук, с карабините ще се избият...

                            http://fishki.net/comment.php?id=38327

                            а ако бяха с калашници?

                            Коментар


                            • #89
                              До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Чета си и се чудя!?!Един чул,друг видял.Я един дето е ЛОВУВАЛ да даде мнение.Ей този мой приятел Volk,където я подхвана тази тема и за съжаление отсъства отдавна от форума, като видя трофеите ми опули очи.Всички са с нарезно отстреляни и повечето с АК.Е вярно не става за лов,но понеже е грозен и няма визия те животинките сами падат от смях като го видятАз после само ги събирам.Я от тези пишещите тук да кажат колко пъти са ходили на лов с АК и са се издънили,та дават компетентно мнение!?!Или колегата който е против нарезното.Аз пък твърдо съм против съчмалийките щото много допринасят за популацията на хищници.И докъде ще стигнемНазад към природата и който иска да ловува в гората с лък и копиеПроблема е в задприкладното устроиство
                              господа ловци.
                              п.с.Имам и гладкоцевни и карабини да не си помислите че освен АК друго не съм видял
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #90
                                До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Извинявай те,че разводних темата.Калашника е едно много добро оръжие но замисъла му е да се ловуват хора с него,за животни трябва да се тунингова малко и най -вече патрона,му е слаб малко за едър дивеч.Макар че в едно предаване на Анимал планет за борба с бракониерството в някакъв резерват в Африка имаше възтановка как един дребен негър с Калашник изпразни един пълнител в главата на слон и го намериха с отрязани бивни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X