Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Хънтър, знам че следиш темата много внимателно...
    Понеже си пич и си ми личен приятел, ти предлагам варианти на отговор:
    Вариант 1 - малко прекалих с точността на 200 метра, но има много добри неща които не знаете за това оръжие...
    Вариант 2 - предлагам да си ги мерим при стрелба по много бройки в близка дистанция...
    Вариант 3 - /това не може да е Хънтъра/ - няма да се включвам в темата, докато не заглъхне и се обезмисли..

    Коментар


    • #62
      Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Спираме дискусиите по въпроса!

      Ако има мераклии, нека се пробват, директно - ако няма - въпроса е приключен!

      Коментар


      • #63
        Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Зададох темата провокативно, нарочно, за да излезне на бял свят и негативната страна на легендата...
        АК е създаден като бойно оръжие и именно като такова има статут на легенда. Ловните му вариации са, както правилно бе отбелязано тук: "ерзац" и като ловен е много далеч от легендарен.
        Погоре написах мнението си относно най-големия му кусур като ловно - а именно военния му произход - ако става въпрос за най-сериозното му достойнство - пак според мен - то това е, че разните SLR-и дават възможност на средностатистическия човек законно да притежава действащ вариант на един легендарен символ от времето на великото противостояние от втората половина на ХХ век!

        Междувременно гледам: по въпроса за практическите занятия става интересно. Лично аз бих заложил думата си на група 100мм от 5 изстрела на 100м без оптика, с упор на полуложата от лежешком, или седеж, след разгряване. Играя за чест и слава. Вашето си остава!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Междувременно гледам: по въпроса за практическите занятия става интересно. Лично аз бих заложил думата си на група 100мм от 5 изстрела на 100м без оптика, с упор на полуложата от лежешком, или седеж, след разгряване. Играя за чест и слава. Вашето си остава!
          Не виждам място за спор, стига пушката да е в твърда ръка, но по всичко личи, че е...
          Аз лично в тая конкретна сценка не участвам...

          Коментар


          • #65
            Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Спираме дискусиите по въпроса!

            Ако има мераклии, нека се пробват, директно - ако няма - въпроса е приключен!
            Ха!?! Ей ся влизам и гледам-въпроса приключен.Тва кво значи
            няма да се пробваме ли?Аз съм да се надпуцваме.Нема се пУашиш
            всеки може да загуби,никой не е съвършен.Важното е купон да става.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #66
              Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Знам, че си стара откачалка, затова потвърждавам всички мои условия, до момента..
              Знам и че нямаш шанс да потвърдиш тия параметри, които първоначално зададе, защото твоя Калашник, не е правен поръчково за Брежнев, а другите си ги знаем...
              Знам и че davc е напълно наясно с това, което може да удари...пък аз не искам да се обзалагам с него...

              Да започваме ли дискусията отначало, или да забравим темата?!

              Коментар


              • #67
                Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Аа моят си е правен поръчков за мен.Е някои неща не ми харесаха но..
                Условията остават същите.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #68
                  Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Да разбирам ли, че трябва да готвя 200 метровата дистанция?
                  И за всеки случай, да поръчам един нов Арсенал?
                  Ти пък почисти пълнителя на твоя, човек не знае дали шанса ще е на негова страна?
                  А както обещах, ако след 3 - тия изстрел не си в 7 см кръг на 200 метра, даваш пушката на ГАД, той да си реши какво да я прави..
                  Но от мен, изгубения пълнител няма шанс да запазиш, ще го поставя в трофейното стайче!

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Готви трасето и поръчай Арсенала.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Официално обявление:

                      Започва подготовката на наше /вътрефорумно/ шоу...

                      Хънтъра заявява, че ще вкара 3 изстрела с ловния си "Арсенал", на дистанция 200 метра, в кръг с радиус 7 см, измерван от вътрешните страни на попаденията /по-близки до центъра/.

                      Аз заявявам, че тая работа няма да стане и обещавам, че ако успее, му подарявам нов "Арсенал" и три кутии патрони за него, ако иска и левовата равностойност...

                      Ако след третия изстрел има попадение извън 7 см, Хънтъра ще ми предаде оръжието си, а аз ще го даря на ГАД, но ще си запазя трофейния пълнител...

                      Оттук нататък, чакам едно ОК от Хънтъра, стрелбището ще е в Хасково - там няма ала-бала...

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Знам и че нямаш шанс да потвърдиш тия параметри, които първоначално зададе, защото твоя Калашник, не е правен поръчково за Брежнев...
                        Какво значи "поръчково за Брежнев"? Може би да се снижат до минимум хлабините, да се удължи цевта, да се отдели газовото бутало от затворната група, да се сложи регулатор за налягането на газовете, по-мощен патрон за по-настилна траектория и ергономичен приклад! Всъщност при SLR, по-дългата цев и ергономичния приклад са реализирани. Май получихме СВД: при това положение, за същата група удвоявам дистанцията от 200м, дори казвам 500, при същите условия на изстрел, само че с оптика - до 500м не "хвърлям" физиологически!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Всъщност какво Хасково?!
                          Аз имам лазерен далекомер, правим едно излизане с джипките, с наденички, мерим и заковаваме...

                          А пушката ще я дам на ГАД-а, защото сърце не ми дава да прибера оръжието на приятел!

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение

                            А пушката ще я дам на ГАД-а, защото сърце не ми дава да прибера оръжието на приятел!
                            Aха, той Хънт на мен ми е враг, така ли???!!!
                            Нищо, че съм ГАД(ша те помоля, да не ме членуваш!!!),
                            аз първо, с чужди пити помен не правя
                            и второ, чуждо оръжие не взимам
                            защото оръжието е като жената,
                            трябва да си го харесаш сам и да си му верен!
                            Чужди булки не ща!!!

                            Колегата DAVC има доста изненадващо предложение,
                            дали да не му приберем СВД-то???!!!

                            Сериозно, предлагам следното:

                            1.Хънт стреля по неговия облог.
                            Ако загуби, си дава пълнителя. Ако печели, взима 3 кутии патрони(от нас с Волк)

                            2.Davc стреля по неговия облог. Другото, като при Хънт.

                            3.Приемаме правила за турнира на Волк.
                            Наградата за първенеца е "Арсенал"(най-скъпия).
                            Такса, за участие, стойността на пушката(okоло 600лв.),
                            разделена на броя участници + масрафите по стрелбата.

                            Ако, сте съгласни,
                            прехвърляме темата в http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8274
                            Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 24-02-07, 12:39.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Абе не става ли...това е измислено от търговците,защото е евтин а и боеприпасите също.
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар


                              • #75
                                До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Привет!
                                Ха сега да ви видя...кой от вас храни хищниците...
                                7,62/39 дулна енергия около 2200 джаула в най добрия случай...
                                7,62/54R, 30/06, 308 И други тем подобни дулна енергия от 3600 джаула и нагоре до 4100 джаула...
                                Международни стандарти за лов на едър дивеч:
                                елен 2200дж.
                                прасе 2200дж.
                                Вие от упор ли ги трепете тези животни с калашниците бе...а...
                                Скъпи приятели кой кви прасета с какви изтрели и в коя част на тялото трепе...само на маса...
                                С ловен калашник в цивилизованият свят бият само хищник...и водоплаващ в Америката за кеф...или въобще не им позволяват да го използват...
                                Не се заяждам...
                                Трябва малко ловна етика...
                                Аз също смятам в най скоро време да се обзаведа с един SLR...
                                Ей тъй за кеф...за хищник и свободно пуцане...ама да тръгна с него за лов на едър дивеч...не мисля...
                                Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                                .................................................................................................
                                Е. Абу

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X