Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Значи не четете какво пише по напред.Кой сега е тръгнал на лов
    с армейски/и това сме го правили/АК на лов в гората.Тук поне
    аэ визирам SLR Арсенал което си е един вид АК правен за лов.
    При него няма автоматична , цевта му е по-дълга със 100 мм.
    при мод.98 лукс и т.н.Пробвал съм и Сайга - разочарован съм.
    СВД няма нищо общо - с друг боеприпас е.Кво тук сноби кво
    маниаци?!!Имам един куп пушкала все различни и съм им маниак
    на всичките,това че тук нищим АК-то си е друга бира.А това че
    било скъпо като експлоатация хич не е верно.По-скъпо може би
    е само от флобера,като боеприпаси поне.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #47
      Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

      И кво като няма автоматичен огън? Нали е самозаряден, ще гръмнеш пак. По-ниска точност - повече изстрели за поразяване на единична цел.

      Коментар


      • #48
        Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Проблема на АК-то за лов идва от неговия боеприпас. Ако прочетете повече тук http://world.guns.ru/ammo/am11-r.htm#762x39 може би ще стигнете до правилния извод.

        7.62х39мм
        Первый по настоящему массовый промежуточный (между пистолетным и винтовочным) патрон был разработан в СССР в 1943 году. Созданный для того, чтобы обеспечить войскам возможность эффективно вести автоматический огонь из легкого стрелкового оружия на дистанциях 200-400 метров, впервые он был использован в карабине СКС, но настоящуу популярность обрел благодаря автомату Калашникова. Невзирая на то, что официально на вооружении в Российской армии состоит патрон 5.45х39мм и оружие под него, в войсках находится значительно каоличество автоматов и ручных пулеметов Калашникова калибра 7.62мм. Более того, в настоящее время разрабатываются и проходят испытания новые образцы автоматического ручного оружия (автоматы) под этот патрон, например, АЕК-971.
        Изначально патрон имел пулю со стальным сердечником, в дальнейшем были разработаны арейские боеприпасы с пулей с термоупрочненным сердечником (повышенной пробиаемости), с тяжелой пулей с дозвуковй скоростью (УС) для обеспечения безшумной стрельбы, трассирующие и другие. ДЛя охотничьих нужд выпускаются патроны с полуоболочечными пулями масссой 8 грамм с оголенным в головной части свинцовым сердечником или с экспансивной выемкой. Следует отметить, что в некоторых региоах России охота с данным патроном запрещена в силу его малой эффективности по среднему зверю. В качестве охотничьего оружия под этот патрон используются как переделанные армейские образцы (карабин ОП-СКС), так и разработанные на базе армейских образцов охотничьи карабины Сайга, Вепрь. Нужно также отметить значительную популярность этого патрона в качестве боеприпаса для спортивной и развлекательной стрельбы в США.
        ТТХ патрона (боевой 57-H-231C, со стальным сердечником):
        номинальный калибр: 7.62мм
        диаметр пули: 7,9мм
        Масса пули: 7,9 г
        Масса пороха: 3,0 г
        V0: 710-725 м/с
        Е0: 1990-2080 Дж


        ТТХ патрона (охотничий, 7,62х39-8ПО, с полуооболочечной пулей):
        номинальный калибр: 7.62мм
        диаметр пули: 7,9мм
        Масса пули: 8,1 г
        V0: 745 м/с
        Е0: 2250 Дж
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #49
          Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Това с автоматичният не е проблем,той за лов и не ти трябва.А честотата
          на стрелба зависи от това колко ти е нервен пръста на спусъка.Можеш
          да го докараш и до автоматична.Пък ако толкова искаш да я имаш-
          лесно е,но пак казвам-няма смисъл.Незнам какво значи ниска точност.
          Прострелвал съм го на 100 и на 200 м.Събира ги в група 5-7 см.Е кво
          няма по врабчета да стрелям с него,става въпрос за лов.И за разлика
          от армейският отката му е направо никакъв,а като хакнеш и големият
          пълнител може да среляш дет се вика с едната ръка.Е желЕзо си е
          никъв дизаин ама аз в гората не съм на ревю.За мен е важен резултата
          на края на лова пък ако ще и с боздуган да ходя из горите.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #50
            Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Прострелвал съм го на 100 и на 200 м.Събира ги в група 5-7 см.
            Зададох темата провокативно, нарочно, за да излезне на бял свят и негативната страна на легендата...Между другото това е едно от любимите ми оръжия, защото когато през 80-те го изучавах професионално, открих големите разлики между него и НАТО-вските аналози - едно клонче и натовското куршумче е отлетяло, а тоя топуз минава през дънер и после през човек...
            За другите му качества няма да говорим, защото ще е скучно..

            Все пак това оръжие е родено от последната германска висша стрелкова технология и е последното изпробвано в световна война, макар и под друго име и друг конструктор...

            Но лова и войната, т.е. стрелбата по двукраки подскачащи и претичващи със средно тегло 70 кг, въпреки,че е близка е и много различна....

            Ако Хънтър, ти вкараш на 200 метра, 5 изстрела с "Арсенал" попаденията в група от 7 см./взимам по-големия размер на групата/, ще ти подаря още един "Арсенал", заедно с три кутии патрони по избор, ако не успееш - аз съм скромен - ще ми подариш твоя "Арсенал" и без това няма да ти трябва, щом те е подвел....

            Можеш да ползваш всякаква оптика, ще измерваме вътрешните точки на дупката...

            Коментар


            • #51
              Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Нито патроните, нито Stg-а и АК-то са едно и също. Никой с акълът си не отрича генетичното родство на човека и маймуната. Но е много трудно да ги изкараш еднакви.

              Коментар


              • #52
                Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Ако Хънтър, ти вкараш на 200 метра, 5 изстрела с "Арсенал" попаденията в група от 7 см./взимам по-големия размер на групата/, ще ти подаря още един "Арсенал", заедно с три кутии патрони по избор, ако не успееш - аз съм скромен - ще ми подариш твоя "Арсенал" и без това няма да ти трябва, щом те е подвел....
                Можеш да ползваш всякаква оптика, ще измерваме вътрешните точки на дупката...
                Я, че интересно стана...!!!!
                А, от какво положение, легнал, седнал, прав?!
                И понеже съм скромен,
                а и на Хънтера ще му дойдат множко 3 Арсенала,
                аз също давам една кутия патрони, по избор!!!
                Не съм подстрекател Хънт, ама не можеш...!!!!

                Коментар


                • #53
                  Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                  Я, че интересно стана...!!!!
                  А, от какво положение, легнал, седнал, прав?!
                  И понеже съм скромен,
                  а и на Хънтера ще му дойдат множко 3 Арсенала,
                  аз също давам една кутия патрони, по избор!!!
                  Не съм подстрекател Хънт, ама не можеш...!!!!
                  Позата по време на изстрела може да бъде всякаква, оптиката- каквато иска, патроните - всички възможни...
                  Ако има мераклия, може да отмени Хънтъра в баса, знам че има много притежатели на това оръжие, хайде да пробваме при същите условия!

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    И понеже съм пич, а Хънтъра ми е голям приятел, свалям броя на попаденията от 5 на 3, за всички мераклии с тази пушка важи същото правило на облога...

                    Хайде да ви чуя мненията, защото може и да сваля до един изстрел, но очаквам това да стане с бой, не ми се подаряват територии...

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      Позата по време на изстрела може да бъде всякаква, оптиката- каквато иска, патроните - всички възможни...
                      Ако има мераклия, може да отмени Хънтъра в баса, знам че има много притежатели на това оръжие, хайде да пробваме при същите условия!
                      Aз, пък удвоявам, броя на кутиите които давам!!!!
                      Както и сантиметрите на групата..!!!!!!
                      5 изстрела на 200м. без подложка, за пушката!!!

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        ГАД, време е да оформим наградата за 3 попадения в радиус от 7 см /мерим по вътрешните ръбове/, на 200 метра..
                        Понеже виждам че с теб теглим една каруца, аз обещавам :
                        - нов ловен Арсенал
                        - 3 кутии патрони по избор

                        Ти добавяш още 5 кутии патрони по избор...

                        Ние с ГАД ще си поделим по свое усмотрение плячката, а тя ще е трофеен "Арсенал", заедно с патроните останали в пълнителя при установяване на загуба от страна на стрелящия....
                        За ГАД ще е пушката, за мен пълнителя, с неизстреляните патрони...
                        Това не променя моя ангажимент към загубилия!

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Ухааааа...Три/3/ кутии от металните консерви ли?И кво после като
                          бате Рамби с много пушкала във всички ръце!!!!!Супер.Губиш.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Ухааааа...Три/3/ кутии от металните консерви ли?И кво после като
                            бате Рамби с много пушкала във всички ръце!!!!!Супер.Губиш.
                            Преведи текста ...

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Добре, от мен пет кутии(е чак от консервите?!),
                              ама като гледам няма мераклии!!!!
                              Дали, да не свалим дистанцията на 150м....???!!!!

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                                Добре, от мен пет кутии(е чак от консервите?!),
                                ама като гледам няма мераклии!!!!
                                Дали, да не свалим дистанцията на 150м....???!!!!
                                Чакай, много бързаме...
                                Дай да видим, дали няма съпротива, много е опасно да влезеш между окопите на тихия противник и да отвориш манерката със спирт!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X