Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промяна в скоростта на светлината!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Промяна в скоростта на светлината!

    Eй, къде отидохте при консервите?!

    Сега е часът по физика, за тия дето са играли на фунийки едно време, биологията е после!

    Някой иска ли да разкаже, какво е щяло да стане, ако Фарадей е достроил гигантската си инсталация за пренос на елекетроенергия безжично и как са светили крушките без фасонги в близост до прототипа?!

    Изобщо, възможна ли е ютия без шнур?

    Коментар


    • От: Промяна в скоростта на светлината!

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Изобщо, възможна ли е ютия без шнур?
      Е това го знам!!! Възможна е! С акумулатор! Най-накрая и аз да знам нещо :-)

      Нали в казармата хващахме хоризонт с телефонна слушалка и диод бе?
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • От: Промяна в скоростта на светлината!

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Изобщо, възможна ли е ютия без шнур?
        Имам една в мазата една - на кимюр.
        А иначе също става, само трябва да седи от време на време върху индуктора. Вихровите токове също са интересни. Има и пещи са стомана с тях.

        Коментар


        • От: Промяна в скоростта на светлината!

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Имам една в мазата една - на кимюр.
          А иначе също става, само трябва да седи от време на време върху индуктора. Вихровите токове също са интересни. Има и пещи са стомана с тях.
          А индукционна пещ със свръхпроводимост? Има вече и такова. Цената на загубите от загряване на проводниците се оказва по-голяма от разходите по охлаждането им така, щото да са свръхпроводими и загубите от съпротивление да са никакви. Някъде го гледах това, ама не помня къде.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Промяна в скоростта на светлината!

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Доколкото се сещам има една технология на озониране на отпадни води с цел обеззаразяване,ама за храни се използва етилен ,който има и двуяко свойство да консервира.Използва се при цитруси и др. плодове в съответните складове.
            Етиленът не е консервант, а предизвиква узряване.

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Eй, къде отидохте при консервите?!

            Сега е часът по физика, за тия дето са играли на фунийки едно време, биологията е после!

            Някой иска ли да разкаже, какво е щяло да стане, ако Фарадей е достроил гигантската си инсталация за пренос на елекетроенергия безжично и как са светили крушките без фасонги в близост до прототипа?!

            Изобщо, възможна ли е ютия без шнур?
            Мисля, че бъркаш Фарадей с Тесла. От това, което знаем днес, малко е вероятно фокусът да е работел. Едва днес възникват (благодарение на 100+ години технологичен прогрес) безжични захранвания за телефони. Проблемите около ефективността и безопасността са на всяка стъпка, а мощностите са около зарядното за телефона.

            Крушка без фасонка ще свети около всеки по-мощен радиопредавател, но това не може да се нарече нито ефективно, нито безопасно. В зависимост от честотата, актуално е да прочетеш "Радарная травма" на Ломачински или защо скин-ефектът се нарича именно така (изгаря ти кожата).

            За ютия е рано.

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Е това го знам!!! Възможна е! С акумулатор! Най-накрая и аз да знам нещо :-)

            Нали в казармата хващахме хоризонт с телефонна слушалка и диод бе?
            Има още по-проста безжична ютия и исторически тя е преди жичната. Работи с кюмур.

            Коментар


            • От: Промяна в скоростта на светлината!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Мисля, че бъркаш Фарадей с Тесла.
              Ей ... с тоя Ясен, човек не може да сбърка, дори и двама жичкаджии!
              Преди него, слънцето не е можело да те огрее в Ню Йорк, от висящи жици с постоянен ток!

              Ясене, дай идея как да се прехвърли безжично енергия, извън насочения лазерен лъч? Мъчи ме един безумно просташки въпрос от доста време..

              "Фазата" на жицата прави късо при допир в земята и бушона пада! Това показват моите експерименти на село..
              Както пада и ако си бос и я хванеш..

              С две думи, няма ли начин само "фазата" да се акумулира по някакъв начин и да се "разрежда" през едно двигателче с влачеща се жица по земята?

              Така де, малко и нестандартни подходи трябват в науката!

              П.С. За по-младите... Това е майтап и не го правете в къщи! Води до смърт!

              Коментар


              • От: Промяна в скоростта на светлината!

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Както пада и ако си бос и я хванеш..
                Спасила те е диференциалната защита. Да знаеш, че не навсякъде я има, а обикновен бушон няма да те забележи като консуматор.

                За акумулиране на каквото и да било по тоя начин - забрави. Ако хванеш котката и я натъркаш с пуловера - като я пуснеш от едната лапа ще излезе искра към земята. Толкова е възможното акумулиране.

                За прехвърлянето - всъщност, вълните от обикновена радиопредавателна антена не се различават много от лазерен лъч. Можеш да предаваш енергия как ли не, важното е колко от нея ще стигне в използваем вид. А с насочените антени, още повече със самонасочващите се и тези, които по заявка излъчват определено количество - още хич не ни бива.

                Коментар


                • От: Промяна в скоростта на светлината!

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  "Фазата" на жицата прави късо при допир в земята и бушона пада! Това показват моите експерименти на село..
                  Както пада и ако си бос и я хванеш..

                  С!
                  Това го прави и всеки трамвай, дори и Е.М. да му е ватман.

                  Коментар


                  • От: Промяна в скоростта на светлината!

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Това го прави и всеки трамвай, дори и Е.М. да му е ватман.
                    Те това чаках да чуя!

                    Сега баш на въпроса - всичките ползват постоянен ток, както и електричките /така си мисля/, а ако минат на променлив, инфраструктурата ще стане в пъти по-малка и евтина... И тъй като естественно няма кой да пусне фаза от релсите, защо не се "изрежат" синусоидите и да се индуцира само горната част?

                    П.С. Ясене, за последно ток ме е удрял преди 20 години, но преди това ме млатеше често.. Сега като погледна жица, усещам свише дали по нея тече дявола!

                    Коментар


                    • От: Промяна в скоростта на светлината!

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      Те това чаках да чуя!

                      Сега баш на въпроса - всичките ползват постоянен ток, както и електричките /така си мисля/, а ако минат на променлив, инфраструктурата ще стане в пъти по-малка и евтина... И тъй като естественно няма кой да пусне фаза от релсите, защо не се "изрежат" синусоидите и да се индуцира само горната част?

                      П.С. Ясене, за последно ток ме е удрял преди 20 години, но преди това ме млатеше често.. Сега като погледна жица, усещам свише дали по нея тече дявола!
                      Тука нещата не опират до инфраструктура, а до характеристиките на двигателите за прав и променлив ток.
                      И не, няма да е по-малка теленията над возилата.
                      Бе що не запишеш задочно едно електро СПТУ? Явно ти е интересно.
                      П.С. Малко като бензин-дизел са разликите, даже по-отчетливи.
                      Последно редактирано от Пенчо; 31-01-11, 17:54. Причина: допълване

                      Коментар


                      • От: Промяна в скоростта на светлината!

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Тука нещата не опират до инфраструктура, а до характеристиките на двигателите за прав и променлив ток.
                        И не, няма да е по-малка теленията над возилата.
                        Бе що не запишеш задочно едно електро СПТУ? Явно ти е интересно.
                        Двигателите на бъдещето са стъпкови или моментни и според мен ще има революция и в този област..
                        И без това всичките тия возила вече ще се движат на магнитна възглавница..
                        Ако нивото спада, свиркайте!

                        Коментар


                        • От: Промяна в скоростта на светлината!

                          Електромоторите на настоящето отдавна сляха стъпкови и моментни. Сега инверторите са евтини.

                          Коментар


                          • От: Промяна в скоростта на светлината!

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Тука нещата не опират до инфраструктура, а до характеристиките на двигателите за прав и променлив ток.
                            Хм. Тяговите променливотокови двигатели придобиват все по-широко разпространение сред електрокарите.
                            Проблема им не е в харатеристикте на моторите, а в по-сложното им управление.

                            Съответно - основния проблем при преоборудването на трамвайната мрежа би било необходимостта от твърде голяма капиталова инвестиция. Каквито и предимства да даде променливия ток (ако има такива изобщо) - те няма да изплатят необходимостта от твърде много кинти за преоборудването.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Сега инверторите са евтини.
                            И правят чудеса.

                            Волк - това е силно неразкопана нива тук, но щеше да ражда, ако имахме сериозно машиностроене. А ние нямаме...

                            Коментар


                            • От: Промяна в скоростта на светлината!

                              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                              Хм. Тяговите променливотокови двигатели придобиват все по-широко разпространение сред електрокарите.
                              .
                              За електрокари е възможно и да има някои предимства. Ама трамваите, тролеите и влаковете по всичките земни кълбета още са на прав ток. За сега.

                              Коментар


                              • От: Промяна в скоростта на светлината!

                                Пак заради инверторите, ползите от променливия ток напоследък започнаха силно да намаляват. А той си има и недостатъци, освен предимствата - реактивни токове, загуби в диелектриците, всеобщо бучене на 50 херца, неравномерно във времето пренасяне на мощност, трудна синхронизация на генераторите и какви ли още не.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X