Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебание!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Колебание!!!

    Първия ми работодател ми изстреля на първото интервю:
    "
    -Какъв ти е успеха?
    -аз - около 4
    -Добре. Питам да не си някой зубрач - отличник, че на такива се нагледахме, не стават!
    "

    Коментар


    • #32
      До: Колебание!!!

      Първоначално публикуван от ivanjorov Преглед на мнение
      Прави ми впечатление ,че свързвате това каде ще учиш с това каде ще работиш след това ЗАЩО??? Аз уча във Варна пак в техническия само че друга специалност и нямам намерение да оставам там след като завърша, но ми харесва университета, пък и ми е близо. Много е важно да учиш това което искаш да работиш и малко от малко да разбираш от това, защото и искам да уча за пилот ама не става. А инъче съм се обедил в това че отличниците не стават след това най-добрите експерти.Лошото на университетите е че имат малко практика и много излишна и подробна теория, а практиката е най-важна там се научават нещата.
      Защото на повечето хора им се налага да почнат работа още 3-4 курс (най-късно) и най-добре е това да е по специалноста. Това означава при завършването вече да имаш дълъг стаж в някоя фирма, познати, контакти и т.н.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #33
        До: Колебание!!!

        Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
        Първия ми работодател ми изстреля на първото интервю:
        "
        -Какъв ти е успеха?
        -аз - около 4
        -Добре. Питам да не си някой зубрач - отличник, че на такива се нагледахме, не стават!
        "
        Вероятно работодателят ти не е виждал други оценки освен тройки... имам предвид в гимназията, щото едва ли е имал друго обраование, освен ако не си е купил диплома...

        Колеги, страхотни идеи давате на момчето, да не учи, или ако учи, да преписва, и най-много тройкаджия, че иначе е срамно...

        Е аз като бях почти отличник, вероятно съм лош инженер... всъщност инженер ли съм изобщо? Сетих се и още нещо... да питаме наш Стефан, дали пък не е бил тройкаджия...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #34
          До: Колебание!!!

          Аз преди 6 години имах същия избор като теб, но нямах колебание. Въпреки, че съм от Русе и живеех до университета. Не съм съжалявал за избора си - ТУ София. Успех!
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #35
            До: Колебание!!!

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            Аз не съм следвал, но живея близо до Студентски град.
            Почти всичките ми приятели учиха в ТУ, аз реших да работя.

            Наблюденията са ми от самият живот там. Сега и преди 15г. разликата е ОГРОМНА. 98% от хората са там на живот и разврат.
            Достатъчно е да се разходите след 21 часа да видите каква измет се разхожда.
            Пияни, друсани и какви ли още не са на всеки 2 крачки.

            Аз бих ти препоръчал да бягаш далеч от София.
            Все пак това е една тапия, хората гледат какво можеш.
            И аз подкрепям това мнение.
            В допълнение - от мненията ти разбирам, че твърдо не желаеш да работиш в София, а искаш да си останеш в Русе или Оряхово. Ако това е така - според мен по-добре да учиш в Русе. Защо? Защото в университета докато учиш, ще натрупаш връзки в града, в който искаш да работиш, които ще са ти от полза. Дойдеш ли да учиш в София, вероятно ще си останеш тук и да работиш.

            Коментар


            • #36
              До: Колебание!!!

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              Е аз като бях почти отличник.
              Да де, ама "почти". Там е разковничето.

              Аз на някои изпити имах тройка, а на курсовата работа по същото 5 или 6 - доста често се случваше дори. Понякога даже и когато двете са при един и същи даскал.

              Мисълта, поне мойта, е че хората зубрачи после често не стават. А на мен дори не ми се отдава да зубря. Просто трябва да го разбера, за да го запомня. Запетайките забравям твърде бързо. И когато съм бил с пищови, съм си ги писал сам. А това си е дори повече от учене, щото трябва да вникнеш какво от всичко да изстискаш в пищова.

              ...а и не забравяй че по твое време е било друго - искаш нещо да учиш - стягаш си гащите и влизаш, знаейки че после в 90% от случаите, поне в началото, след като завършиш - това и ще работиш. А междувременно се ходи по практики, които по твое време са били по-сериозни и по-смислени. Сега това го няма, и точно там е проблема.

              Сега е трагедия. Аз поне малко закачих от онова време, преди да следвам. Първо, много малко читави преподаватели, поради ниското заплащане, остаряла база, остарели учебници, и само тук-там по някоя свежо направена и осъвременена дисциплина. И точно по тия дисциплини повечето колеги, включителн и аз, сме имали най-малко проблеми. Не защото са били ниски изискванията, а защото преподавателя е намерил начин така да организира нещата че да ни го покаже по начин, по който да го разберем с минимално усилия. И това обикновено са хора, реално работещи това, което преподават.

              Колкото до фундамента - математика, физика, и каквото трябва за специалността като общообразователни предмети - по мое време точно там най-много се отсяваха хората, дето стават или не.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: Колебание!!!

                Според мен е по-важно къде ще учищ,а не къде ще се реализираш.Аз мисля,че София е по-добрата ти алтернатива за учене поради редица причини,дори и да не държиш на дипломата.
                Ако става дума за живеене в единия или другия град и двата града не са от най-подходящите.Както и Оряхово.Това е мое лично мнение и не ангажирам никого с него.Позволявам си да говоря така,защото познавам достатъчно добре и София и Русе и Оряхово,както и повечето градове в цяла България.
                Гледай само да се подготвиш така,че работата да не я чувстваш като работа и да те кара да се усмихваш,а не да въздишаш!
                Успех!

                Коментар


                • #38
                  До: Колебание!!!

                  Здравейте!
                  Аз хептен вече се колебая.Днес трябва да врътна един телефон да видя какво става с приема,но ми се струва че е рано.
                  Ми щом София е по-добре,там ще се и ходи.Въпреки ,че и в Русе съм чул,че не е зле.В Русе има и къде да живея,а в София тепърва трябва да търся квартира при познати или общежитие.На общежитие не може много-много да се учи-доказано.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Колебание!!!

                    Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                    Здравейте!
                    Аз хептен вече се колебая.Днес трябва да врътна един телефон да видя какво става с приема,но ми се струва че е рано.
                    Ми щом София е по-добре,там ще се и ходи.Въпреки ,че и в Русе съм чул,че не е зле.В Русе има и къде да живея,а в София тепърва трябва да търся квартира при познати или общежитие.На общежитие не може много-много да се учи-доказано.
                    Поздрави!
                    Приемам залози на КОЙ месец ще ти се отучи. Не дали, а кога :-) При неистовите усилия на системата да подготвя широки специалисти с тесни възможности! 5 години за обща култура!!! Поне платените специалности да бяха като хората, нямат оправдание за простотиите, които вършат... Прави са чужденците да не ни признават дипломите по default! Висшист до висшиста, комин до комин! Магистър по компютри се учи след дипломиране на copy-paste на Windows. Ако зависи от мен ще намаля в пъти бройката на студентите. И да може спокойно да се учи и работи едновременно, да има и свестни стипендии... Размечтах се.
                    Аз съм учил в един град, пък отидох без проблем да работя в друг, а накрая в трети - София. И ми предстои ново местене, на държава, ако е писано. Наистина при равни други условия предпочитат СУ, ама двама еднакви човека на света няма.
                    Последно редактирано от Rabin; 15-07-09, 09:34.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Колебание!!!

                      Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                      Здравейте!
                      Аз хептен вече се колебая.Днес трябва да врътна един телефон да видя какво става с приема,но ми се струва че е рано.
                      Ми щом София е по-добре,там ще се и ходи.Въпреки ,че и в Русе съм чул,че не е зле.В Русе има и къде да живея,а в София тепърва трябва да търся квартира при познати или общежитие.На общежитие не може много-много да се учи-доказано.
                      Поздрави!
                      Всъщност трябва да претеглиш плюсовете и минусите. Както казаха няколко човека, теорията е много хубаво нещо, но без практика не става. Ако в Русе имаш познати и освен квартирата, имаш и възможности след година-две да си намериш някаква работа по специалноста, не е възможност за подценяване.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Колебание!!!

                        Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                        Здравейте!
                        Основнита специалност,на която наблягам това е ТТТ-Транспортна техника и технологии.Двигателите с вътрешно горене са ми страст и въобще превозните средства.
                        С Уважение,Милен!!!
                        Че много от нещета които ще учиш ще ти се струват излишни - е ясно !
                        Че имаш големи планове - също е ясно !
                        Но едно мога да кажа :
                        Както го започнеш от началото - така ще го караш до края !
                        Това е единственото , което искам да запомниш от мен !
                        Всеки студент в началото си мисли , че има време за наука . Иска първо малко да се аклиматизира . Малко да разпусне и да се почувства човек ....и така до първата сесия .
                        И вече е късно ........ лекциите са пропуснати . Упражненията са минати на майтап . Сесията е дошла , а знанията ги няма .
                        И се започват едни молитви за тройка ....а от следващата сесия - ще наваксаш .....ДА ама НЕ !
                        И така - после обясняваш колко е тъпо образованието в България . Колко са много студентите с обща култура по специалността и т.н. , как са ти загубили 5 години . Как в пети курс учиш "Копи и Спейс " на Уиндоуса и други подобни глупости.
                        Всичко написано е Абсолютно вярно като начин на следване и Абсолютно грешно като изводи . Това е истината .
                        Който се осмели ( от следвалите вече ) - нека ме обори . Давайте ...
                        Отивай да следваш и УЧИ от първият ден .
                        От първата лекция и първото упражнение .
                        Не пропускай нито лекция , нито упражнение. Води си записките съвестно и ...... не ставай ленив и мързелив студент ( 90 % са такива)
                        Не забравяй каква ти е целта и мечтата !
                        Работа по специалността ТТТ и Двигатели - колкото щеш .
                        Но - повечето се полъгват по "бакшиша " и .......на това ниво си остават ..... сервитьор или таксист ......НЕ ГО ПРАВИ !
                        Аз май прекалих ....... Успешно следване ! Поздрави !

                        Коментар


                        • #42
                          До: Колебание!!!

                          По белите държави не пускат на лекция без лаптоп. Има си WiFi в залата, преди началото на лекцията си копираш материалите и после става нещо като дискусия. Не и тук.
                          Тук влиза даскала, вади лекции непроменени от 20 г. и почва да пише с тебешира и да трие. Буквално, защото аз учих от лекциите на сестра ми отпреди 10 години. Честно ви говоря. И то за компютри. Единствената цел на студента е да успее да препише в тетрадката. Отначало ентусиазмът е на ФулМакс, към края на първия семестър 95% се ориентират към копирния център. Добре, че има 2-3 прилежни колежки, че да има от кой да преснимаме.
                          Та, имаше един даскал, свестен и кадърен пич беше, малко като занаятчия го имаха. И на негови лекции, докато обясняваше за USART - някаква серийна магистрала за ИЗОТ компютри, го питах за USB. Не само, че не знаеше какво е, но почна ТОЙ да ме разпитва какво е що е. Не беше нещо ново USB, дори и за тогава. Негови са и думите - "мани ги тия Уиндоуси, на ДОС - а му щракваш копчето бeз ShutDown и си ходиш." Имаше какво да се научи от него, да не ме разберете погрешно. Ама после колко срам съм брал на работа като започнах като чирак :-) Не съм късан на изпит, не се и научих да преписвам, да не кажете че съм от най-калпазаните. За 2 предмета съжалявам, че не ходих на лекции поне да гледам. За останалите 50 изпита без 4-5 съжалявам за изгубеното време.
                          Учиха ни и за едни хард-дискове по 7 мегабайта. Едни плочи колкото торта, няколко кила тежи пакета, върти се на трифазен ток на 3000 и нещо оборота, и като работи около машината вее вятър. Сервото на позиционера на главите е няколко стотин (може и киловат да има) мощ. Сеира си струваше. Имах такъв изпит, и не беше история на техниката. Даскалчето най-сериозно говореше, че е изпитана и актуална техника и се ползва и понастоящем. И се кълнеше, че позиционера на съвременните хард - дискове е стъпков мотор. Това около 2000 година, на пазара имаше дискове 20 гигабайта.
                          Последно редактирано от Rabin; 15-07-09, 12:52.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Колебание!!!

                            Моят съвет е твърдо София. Аз учих два семестъра в Русе, после се прехвърлих в МЕИ- София. Разликата, поне за мен беше голяма. Мисля и че тук ще се запознаеш с повече хора, които после ще ти бъдат полезни при реализацията по-нататък.
                            Казват, че да учиш в Йеил, е престижно не заради самото образование, а заради 'правилните" запознанства. Успех.
                            П.П. А, относно апартамента и общежитието: Що не съм на твоите години, пък ако ще в мазе да живея..
                            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                            -----------------------------------------------
                            Питието определя съзнанието....
                            -----------------------------------------------
                            0887770735

                            Коментар


                            • #44
                              До: Колебание!!!

                              Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                              По белите държави не пускат на лекция без лаптоп. Има си WiFi в залата, преди началото на лекцията си копираш материалите и после става нещо като дискусия. Не и тук.
                              Тук влиза даскала, вади лекции непроменени от 20 г. и почва да пише с тебешира и да трие. Буквално, защото аз учих от лекциите на сестра ми отпреди 10 години. Честно ви говоря. И то за компютри. Единствената цел на студента е да успее да препише в тетрадката. Отначало ентусиазмът е на ФулМакс, към края на първия семестър 95% се ориентират към копирния център. Добре, че има 2-3 прилежни колежки, че да има от кой да преснимаме.
                              Та, имаше един даскал, свестен и кадърен пич беше, малко като занаятчия го имаха. И на негови лекции, докато обясняваше за USART - някаква серийна магистрала за ИЗОТ компютри, го питах за USB. Не само, че не знаеше какво е, но почна ТОЙ да ме разпитва какво е що е. Не беше нещо ново USB, дори и за тогава. Негови са и думите - "мани ги тия Уиндоуси, на ДОС - а му щракваш копчето бeз ShutDown и си ходиш." Имаше какво да се научи от него, да не ме разберете погрешно. Ама после колко срам съм брал на работа като започнах като чирак :-) Не съм късан на изпит, не се и научих да преписвам, да не кажете че съм от най-калпазаните. За 2 предмета съжалявам, че не ходих на лекции поне да гледам. За останалите 50 изпита без 4-5 съжалявам за изгубеното време.
                              Учиха ни и за едни хард-дискове по 7 мегабайта. Едни плочи колкото торта, няколко кила тежи пакета, върти се на трифазен ток на 3000 и нещо оборота, и като работи около машината вее вятър. Сервото на позиционера на главите е няколко стотин (може и киловат да има) мощ. Сеира си струваше. Имах такъв изпит, и не беше история на техниката. Даскалчето най-сериозно говореше, че е изпитана и актуална техника и се ползва и понастоящем. И се кълнеше, че позиционера на съвременните хард - дискове е стъпков мотор. Това около 2000 година, на пазара имаше дискове 20 гигабайта.
                              Интересно... мислиш ли, че ако започнат направо със съвременните технологии в хардуеъра, които и тези дето ги разработват, не ги разбират докрай, ще схванеш нещо, без да си стъпил на основите - първите дискове?

                              Или примерно, че алгоритмите, които си учил да кажем на Паскал, са различни в С#?

                              При такъв подход към материята, наистина и да учиш и да не учиш, все тая. Просто подхода е на занаятчия, а не на инженер. Не че с него не можеш да усвоиш инструментите и занаятчийската работа до съвършенство и да произвеждаш добри изделия, използвайки последните вече излезли технологии. Просто не можеш да създадеш следващите...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Колебание!!!

                                Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                                Интересно... мислиш ли, че ако започнат направо със съвременните технологии в хардуеъра, които и тези дето ги разработват, не ги разбират докрай, ще схванеш нещо, без да си стъпил на основите - първите дискове?

                                Или примерно, че алгоритмите, които си учил да кажем на Паскал, са различни в С#?

                                При такъв подход към материята, наистина и да учиш и да не учиш, все тая. Просто подхода е на занаятчия, а не на инженер. Не че с него не можеш да усвоиш инструментите и занаятчийската работа до съвършенство и да произвеждаш добри изделия, използвайки последните вече излезли технологии. Просто не можеш да създадеш следващите...
                                Проблемът е, че не стигат до съвременните технологии. Щото толкова си могат. И за занатчии не стават. А които наистина си могат (бивши даскали) си бачкат за пъти повече парички и не се занимават със студенти. Има нищожни изключения, които са на сметка да обучават студенти по фирмите, които на своя сметка им работят без пари.
                                Алгоритмите на Паскал са принципно различни от алгоритмите на C#. А C# работи върху .NET, което е нещо като фундамент, философия и не може да се абстрахираш от него. Обектен Паскал (ТurboVision под DOS) или (вече мъртвото) Delphi не се учи в основния курс за ИТ. Има една единствена под-специалност, която за един семестър учат обектно. A декларативно програмиране (напр. XSLT дето го търкаля всеки браузър) това няма грам общо с изброените досега. А се водят фундаментални знания.
                                Понеже малко офтопик стана - да сравня образно. Все едно ДВГ да учат парни двигатели и до там! Той бензиновия много занаятчийски, ще се научи като му дойде времето. Добре, че механиките не се развиват с такава скорост.
                                Съзнавам, че малко емоционално подхождам по темата, но на тия некадърници толкова съм им насъбрал, че и следващите 2 живота няма да ми мине. Дано държавата се усети да отреже тоя архаизъм, начинанието ще е финансово оправдано с мигновен ефект!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X