Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Белите са по-умни от негрите?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Белите са по-умни от негрите?

    Ми тогава как да обясним номерът, че във всяка епоха и среда те се държат еднакво?

    Коментар


    • До: Белите са по-умни от негрите?

      Маймуните и хората били почти еднакви като генетика... да де... много малки разлики имат... малки но съществени нали...? И въобще гледайте по-обективно... Я ми кажете процентно колко точно от белите "успяват" и колко от черните... или циганите... а? Ама социалната среда пък това онова... Социалната среда и бита могат да определят в сравнително малки граници... основното определящо е гена с който е роден един човек... Кой каквото ще да ми разправя. Ама циганите били генетично еднакви. Е как точно решихте че е така? Аз мога само като видя, да определя един човек дали е циганин или негър. Е значи има генетични разлики... Доколко и докъде се простират е съвсем друг въпрос. И въобще не ми излизайте с номера ама видите ли на практика гена бил почти еднакъв. Е, почти не е съвсем. Защото ако беше съвсем негрите щяха да се раждат с бяла кожа а не черна... А те са си с черна където и да се родят нали? И в Гренландия и в Африка... Ето ви една генетична разлика, която не може да оспори никой учен, никъде по света... А щом има една, кой точно ви кажа че няма и друга? Малка но съществена... Защото да ви кажа но в САЩ вече има специализирани докторски софтуери, които при диагностика на определени заболявания вземат под внимание цвета на кожата... Забележете, защото се оказало че черните и белите боледуват с различна честота от различните заболявания имат различна прогноза и се прилагат и различни методи по време на лечението... Ха сега де, нали нямаше разлики...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • До: Белите са по-умни от негрите?

        Това са произволно подбрани външни белези. То, по тая логика, статистически погледнато, синеоките имали по-висок праг на търпимост от тъмнооките. Вероятно са и много по-умни, така че ето ти висшата раса. Ама как се измерва акълът? По количеството открития на глава от дадена етническа група? Ми, значи върхът на сладоледа са евреите. Открихме еврейската раса! Ама че половината от "евреите" нямат нищо семитско в тях е подробност...

        Добре, лежте вие на генетическата кълка и хванете едно "добре онаследило висшата раса" арийче и го метнете в Африка и обратното, пък да видим какво ще стане. Сигурно очаквате негърчето да не могат да го свалят от полилея и от закачалката за дрехи, а нашенчето да се увлече по ядрения синтез.

        Няма да оборвам примивни теории, че интелектуалното ниво и социалното развитие на всеки са предопределени на генетично ниво и, че "на всеки - каквото е писано". Тази тема вече е дъвкана и щом искате да натоварите една и без това кекава макромолекула с всякаква метаинформация - моля. Моето виждане е, че генетиката дава първоначалната рамка, от която се развиват различни качества според натиска на средата и наличните ресурси. По едно съвпадение, това е и широката научна концепция. Сега ще ми кажете, че за развитието на детския мозък е по-важна наследствеността, а не правилната диета и стимулиране и, че етиопчетата са обречени на интелектуално недоразвитие не заради глада и мизерията, ами щото са негри, бе...

        Венци, ти като така безпогрешно разпознаваш мангалите, кога разбра, че изброените от горния ми "списък" са именно цигани?

        Коментар


        • До: Белите са по-умни от негрите?

          След като първите човеци са се появили в Африка е логично именно там да има най-голямо еволюционно развитие. И защо след като негЪрите са повече от белите не доминират?? Излиза, че белият човек се е появил по-късно на ново еволюционно стъпало. Истина е че и в САЩ равноправието е декларативна глупост на хартия, но е също така ФАКТ, че ако ИСКАТ да се развиват определено ИМАТ тази възможност. Естествено, че има изключения, но те са малко повече от изключенията сред нашите цигани. Нормално е битието да определя съзнанието, но трябва и желание да промениш битието си. КАто цяло негрите в Щатите са мързелива паплач, предимно криминогенен фактор, която няма никаскво желание да се развива.
          Само по филмите има негри полицаи, адвокати, лекари - не защото някой им пречи...
          Просто образованието и развитието изискват усилия, което повечето от тях не са склонни да положат...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • До: Белите са по-умни от негрите?

            Кво да споря с хора, които са се заблудили, че "негрите" били повече от "белите" и не са си направили труда да проверят нито тясната, нито широката дефиниция за "бял"... За протокола - "жълтата" раса е малко по-многобройна от "бялата". Казано с други думи, представители на монголоидната са около 2,8 млр., а на индоевропейската - към 2,3 млрд. Сами смятайте какво остава за негри и други.

            Коментар


            • До: Белите са по-умни от негрите?

              Не са склонни, защото социалните помощи ги устройват. И нашите цигани ги устройва идеално да ползват ел. енергия, която ние плащаме, така че за кво да я заработват ? Ето ти чудесни примери за неправилно стимулиране.
              Примерът с негрите по филмите все пак не е лош - явно в тая сфера има бая черни актьори, потрудили се да са там, че някои са си и направо доста добри...
              Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

              Коментар


              • До: Белите са по-умни от негрите?

                Чай ся, ти искаш да кажеш, че маймуни като Дензъл и Лари Фишбърн могат да играят драматични и сложни роли?!

                Коментар


                • До: Белите са по-умни от негрите?

                  Да - жълтите определено са повечко.
                  Но като правило те са работохолици и понякога излишно трудолюбиви. Колкото и да ги плюем жълтите са дали на света значително повече от черните. И като култура и открития.... И са фактор, с който трябва да се съобразяваме. Харесва ли ни, или не те са новите господари на света, така че трябва да привикваме.
                  Като поживееш сред негЪри и пообщуваш малко с тях, макар и неволно ще промениш, поне частично виждането си за тях. Ще ги избягваш инстинктивно.. Разбира се и сред тях има нормални трудолюбиви и честни хора, но са относително малко.
                  Виждането ми не е на база предубеденост а придобито...
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • До: Белите са по-умни от негрите?

                    И много други, и много други, чак до Куба Гудинг Дж., ако щеш.
                    За комедийните им актьори да не говорим, щото няма да е честно - все пак те не играят комедийно, ами просто се правят на маймуни пред камерата, както генът им ги е учил... И никой не ги бръсне за слива даже, щото, както знаем, във филмите "винаги черният умира пръв" ))
                    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                    Коментар


                    • До: Белите са по-умни от негрите?

                      Никъде не съм казал нищо лошо за жълтурите. Това, че като цяло знаем сравнително малко за древната им, а и съвременна история не я променя с нищо.

                      Обаче и аз съм имал досег с нигерийци. Даже съученици. Е, да - в неафриканска среда. Не се хвърлям да правя генерални заключения от това, че усреднено имаха много по-висок успех от жабарчетата. Друго си е да избацам меродавното - няма негър скиор!

                      Коментар


                      • До: Белите са по-умни от негрите?

                        Аз имах състудент нигериец и също мога да потвърдя, че извън собствената си среда могат много. В Щатите обаче те почти не излизат извън средата си - защото не искат и не им изнася. Това е валидно и за други общности, макар и не черни.
                        На практика ксенофобия там няма но има расизъм... Американците са далеч от еталона за културни и интелигентни и мислещи хора, но към черните има доста предубеденост. Основният дял от престъпността и неграмотността е именно черен.
                        Не мисля, обаче че това е генетично предопределено - именно битието ги прави такива. А защо те не променят битието си, въпреки, че наистина имат тази възможност?? Те искат да не живеят в мизерия, но ако може да не правят нищо по-въпроса. Къде по-лесно е да се уповаваш на Господ и да чакаш той да ти налива блага, вместо да учиш и работиш...
                        Нещо ми се набива аналогията с нашенските сигани...
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • До: Белите са по-умни от негрите?

                          Нещо не разбрах - ти коя теза защитаваш? Че тези неща са социално или генетически обусловени? Започна от едната теория, пък сега си на другата.

                          Ето нещо, което и преди съм пускал в друг контекст, но барем ти отговори на някои въпроси - http://skromni.virtualave.net/cgi-bi...e.pl?social&72

                          Коментар


                          • До: Белите са по-умни от негрите?

                            Едната теза е по-скоро емоционален изблик
                            Това за генетичната предопределеност си е глупост - гените определят цвета, чертите, дължината на патката и кривите косми по главата.
                            Все едно да подкрепя Хитлер спрямо евреите.
                            Попаднал в подходящи условия негърът има всички възможности да успее.
                            Мисълта ми е защо НЕ ИСКА да стане човек...
                            Виждал съм и доста бели кретени... Но цивилизацията е производна на белия човек...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • До: Белите са по-умни от негрите?

                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                              Чай ся, ти искаш да кажеш, че маймуни като Дензъл и Лари Фишбърн могат да играят драматични и сложни роли?!
                              Има едно такова нещо - нарича се статистика. Въпреки лошото мнение на хората в Бг за тая наука, ако се работи правилно с нея тя дава добри резултати.
                              Но 2-ма актьори негри не правят статистика.
                              1 негърче и 1 германче с разменени места на живеене не правят статистика.
                              Хубаво го даде тоя пример с германчето, хайде сега се замисли - ако има начин да хванеш и да преместиш всички германци в някоя африканска страна, а негрите в Германия - какво ще се получи?
                              Също може да се замислиш каква страна беше ЮАР, докато на власт бяха белите, дори и като се има предвид апартеида. И каква страна стана когато властта мина в черните.
                              [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

                              Коментар


                              • До: Белите са по-умни от негрите?

                                Липсата на желание за развитие и примитивизмът са си заложени у тях, но по-скоро на социално-обществено ниво а не на биологично.
                                Ако поставиш някой мангал в подходяща среда, без контакт с други мангали е много вероятно той да мутира в човек.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X