Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Белите са по-умни от негрите?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Белите са по-умни от негрите?

    Щеше да се обаждаш да пием по нещо, но май не ти е останало време.
    Това с нападенията дали е свързано с цвета на кожата или с някои социокултурни детайли на средата?
    Просто се чудя. Като човек, който няма преки наблюдения.
    Поздрави.
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • До: Белите са по-умни от негрите?

      Интересно в България дали не вадят с патлаци собствениците от колите им, и дали тия дето ги вадят са черни. Какви са тия мании да се съживяват теми от преди сто години не знам...
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • До: Белите са по-умни от негрите?

        Е що бе нека ги съживяват, аз се сетих за едно проучване което е доказало че, белите хора са традиционно добри в спортовете със стрелба, а черните са традиционно добри в спортовете с бягане.

        А и след Обама в САЩ вече няма афроамериканци а има само американци и евроамериканци

        Коментар


        • До: Белите са по-умни от негрите?

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Интересно в България дали не вадят с патлаци собствениците от колите им, и дали тия дето ги вадят са черни. Какви са тия мании да се съживяват теми от преди сто години не знам...
          Добре че я съживиха че я бях пропуснал.
          Ами в България си имаме мноооого малко негри, и изобщо безпроблемни, може би защото са далеч от критичната маса, както в Англия, Холандия, Франция. Ама си имаме в изобилие други - мургави от които сме пропищяли.
          Не съм расит и въобще не искам да бъда. Но нека и малцинствата да ми помогнат да не променям мисленето си в тази насока.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • До: Белите са по-умни от негрите?

            Четох,че пак някакви там свръх учени,изледвали,наблюдавали и стигнали до резултат,че азиатците са природно с най-голям интелект.Като причина посочват някакъв елемент наречен "Омега 3",който бил определящ за развитието на дейноста на мозъка.Най-голяма концентрация на този елемент имало в рибата и доколто помня в хайвера на рибата.И понеже от векове азиатците са най-големи консуматори на риба,тяхната мисловна дейност била най-развита.С това обясняват и техния по-особен напредък,спрямо останалия свят.И като обратен пример посочват слабо развитити теитории,като Африка,където консумацията на риба е много слаба и затова живеели,като преди 1000 г.Склонен съм да вярвам,защото има логика...

            Коментар


            • До: Белите са по-умни от негрите?

              Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
              Четох,че пак някакви там свръх учени,изледвали,наблюдавали и стигнали до резултат,че азиатците са природно с най-голям интелект.Като причина посочват някакъв елемент наречен "Омега 3",който бил определящ за развитието на дейноста на мозъка.Най-голяма концентрация на този елемент имало в рибата и доколто помня в хайвера на рибата.И понеже от векове азиатците са най-големи консуматори на риба,тяхната мисловна дейност била най-развита.С това обясняват и техния по-особен напредък,спрямо останалия свят.И като обратен пример посочват слабо развитити теитории,като Африка,където консумацията на риба е много слаба и затова живеели,като преди 1000 г.Склонен съм да вярвам,защото има логика...
              Това са тъй наречените Омега 3D ненаситени мастни киселини. Най-много се съдържат в сьомгата, скумрията и рибата тон. Вярно е че играят важна роля в развитието на мозъка. Под въпрос е обаче , че благодарение на рибната диета азиатците са напреднали толкова - ескимосите са едни от най-често консумиращите риба народи, но не са кой знае къде в развитието си. Въпреки това е доказано че по-честата консумация на риба унищожава вредния холестерол и така предпазва от сърдечни заболявания. Изводът - яжте по-често риба!

              Коментар


              • До: Белите са по-умни от негрите?

                И кой казва че в Африка не се консумира риба?Континент почти изцало заобиколен с вода!Един куп народ на този континент си изкарва прехраната с риболов.А хайде сега,както по-горе се писа ,дайте един чукча академик.Май на друго място е заровено кучето
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • До: Белите са по-умни от негрите?

                  Говорим,като цяло колега.Не че няма,негри академици,а и ескимоси има,що си мислите,че няма.

                  Коментар


                  • До: Белите са по-умни от негрите?

                    Колеги, развитието на различните общества се влияе от много фактори, но като цяло - развитите общества са такива понеже се е наложило да се борят с разнообразие от външни фактори.

                    Най-просто, и поне за мен, обществата които са се развили са обществата които имат четири сезона, или най-малкото - поне ярко изразено лято и ярко изразена зима. Колкото и наивно да звучи.

                    - Това позволява хем човек да свикне да се бори със стихиите, хем да не е съвсем размазан от тях, да може да се развива, и най-вече - да може да се отдаде на земеделие с ярко изразен цикъл "днеска има - утре няма"

                    - Като пример - погледнете всички цивилизации които са се развили - развили са се с труд, наложило им се е да се научат орат, да сеят, да жънат, да напояват, да правят дрехи за лятото, за зимата, да правят сгради за лятото, за зимата, и т.н

                    - Когато човек живее в някакъв топъл климатичен пояс където е вечно лято и може да си позволи целогодишно да се вее по патка и да рита палмите за да паднат кокосовите орехи, не му се налага да изгради цивилизация. Изгражда я по желание, не по принуда.

                    - Когато напротив човек живее във вечен лед, самото оцеляване му отнема толкова време и енергия, че няма време да се занимава с дреболии като създаване на напреднала цивилизация и прочее.


                    Та всичко е малко до късмет. Къде ще се родиш, от къде ще тръгнеш, и докъде искаш да стигнеш.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • До: Белите са по-умни от негрите?

                      НИКОЙ НЕ ИЗБИРА КАКЪВ ДА СЕ РОДИ!
                      "Човекът е обществено животно" - Аристотел.
                      Много ми е неприятно да пиша на тази тема, защото много гняв се събира в съцето ми. Но нищо. Нека да карам подред.
                      Къде е сега Любен Каравелов да Ви прочете писанията и да си обогати книгата "Българи от старо време" с неговите герои Дядо Либен и Хаджи Генчо. Значи форумистите дотук пишейки се разделиха както обикновено на две категории: Дядо Либеновата: негрите,жълтите,циганите и арабите са нормални хора и Хаджи Генчовата: по-низши са, не са толкова интелигентни и т.н.
                      Забравихте заветите на Дякона Левски за чиста и свята Република, в която всички ще са с равни права! Забравихте, че живеете в една малка държавичка България/Булгаристан и викат турците/, но да бистри световните проблеми българинът винаги е готов. Да, но много често ние както обикновено, гредата в собственото си око не я виждаме! Сега ще Ви цитирам едно стихотворение написано на Български, а не на Английски както се поместваха разни материали по-горе.Четейки това стихотворние се замислете по-дълбоко и най-вече, по-откровено и критично към себе си, та да можем най- накрая да разберем къде се намираме ние българите. Не се опитвайте след прочита да изкривявате нещата като обобщавате, че ВСИЧКИ българи сме значими и велика нация. Аз също съм Българин и патриот, също се гордея с великите Българи, но за съжаление те са малко на брой. Основната маса от населението са показани в това стихотворение:
                      "В тази държава хората,
                      които се наричат "цигани",
                      просят по улиците.
                      Хората, които се наричат "българи",
                      просят с елегантните си костюми.
                      Българите бързат да вземат
                      щатските долари,немските автомобили
                      и японските електроуреди
                      без тежък труд или дълг.
                      Те твърдят, че
                      удобствата постоянно им се дължат
                      и никога не са удовлетворени.
                      В тази държава
                      Българите купуват измислици -
                      имат култура, умове, голяма история.
                      По света никой не се интересува от тях
                      или не знае къде е страната им.
                      Все пак, щастливи са да приемат
                      бляновете като факти.
                      "Циганите са крадци".
                      "Китайците са жълтури".
                      "Негрите са диваци".
                      - понеже те повтарят тези пренебрежения
                      и се смеят подигравателно,
                      държат на своята гордост.
                      Покланят се на старите се герои днес.
                      Но статуите им все още мълчат.
                      /Йосеф Кон`я - "жълт" японец/
                      Това е.
                      sigpicНЕ ТРУПАЙТЕ ПАРИ! ТЕ СА СРЕДСТВО ЗА ЖИВОТ! ПОЛЗУВАЙТЕ ГИ ВСЕКИ ДЕН!(Ванга)

                      Коментар


                      • До: Белите са по-умни от негрите?

                        Колега contacol, много Ви моля придържайте се към темата.
                        Тук не разискваме народности нации, а ниво на интелект в зависимост от цвета на кожата.
                        Мнението Ви е стойностно, но не е по този тема.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • До: Белите са по-умни от негрите?

                          Оф пак почнахте,възрастни мъже пък пишат тъпотии.Колко афроамериканци познавате та да казвате че са тъпи,глупави та и с наще роми ги сравнявате,афроамериканците къде къде са по умни, вадят си парите и се трудят по законен или друг начин.Те си знаят най добре.А и те колкото са били мачкани направили ги роби само защото некви бели се мислят за велики.

                          Хип-Хоп. Послушайте малко ДмХ ще му станете фен.

                          Коментар


                          • От: До: Белите са по-умни от негрите?

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Според МЕНСА жителите на ИЗРАЕЛ... имат най-висок общ резултат... след тях Българите... не че има значение... Иначе и аз съм дълбоко убеден че точно евреите СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ са най-отгоре...

                            https://iq-research.info/en/average-iq-by-country

                            Коментар


                            • От: До: Белите са по-умни от негрите?

                              Първоначално публикуван от fatburner Преглед на мнение
                              Забавно! Доста! А няма и 10 години да са минали.

                              Коментар


                              • От: Белите са по-умни от негрите?


                                Повдигането на темата дали е свързано с новошестващия из форумЪт "вирус"?
                                И аз не бях попадал на нея.
                                За пръв път чух фразата "Искам да съм негър! Съжалявам, че не съм негър!" от един мой... водеше ми се братовчед, ама беше 50-на години по-възрастен (така става при потомствата на онези многодетни семейства от времето на Царство България). Живееше в Рибарица, по-късно разбрах, че паметната дата 9.IX. го заварила юнкер и това било единственото място, където, като го пуснали от затворите, му разрешили да се засели.
                                После колегата Николай Искъров написа, а Орхан Мурад в до-чалгарското си битие на блусар изпя "Искам да съм негър в щата Алабама"...
                                ►Още ли искате да сте негър в Алабама?
                                — Да. Докато не видя един негър от Алабама, който да иска да живее в България.
                                В събота почина този "емблематичен бизнесмен на прехода". Бях го виждал 1-2 пъти и ми беше врло неприjатан. Но не знаех, че бил написал книжка "Защо толкова малко успяваме?”. Покрай смъртта му изплува и това интервю:
                                Мислех си, че в България основният проблем е липсата на информация - нали 45 години е стояла похлупена, капсулирана, хората не са пътували, не са чели. Смятах, че тук може да се приложат някои напредничави и успешни световни практики. Но съм бил наивен. И когато сложих заглавието на тази книга "Защо толкова малко успяваме?", мисията ми беше да обясня колко ни пречи българският манталитет.

                                Променило ли се е нещо 10 г. по-късно?


                                Не, и няма никаква надежда да се промени.


                                Поставя резултатите на заден план, а взаимоотношенията - на преден, не обича риска, промените, ясно изразените йерархии - това са все работни характеристики на българина, описани от вас. Има ли какво да добавите?
                                - С удоволствие би дал информация в ущърб на организацията, в която работи. А ако има производствен секрет, той ще го издаде, при това без никакви угризения. А ако пък онзи, на когото го споделя, и почерпи - съвсем.


                                В книгата си цитирах изследване, според което българите най-малко се интересуват от бъдещето на организацията, в която работят. Не ги интересува и собствената им кариера. Просто карат ден за ден, да добутат до 18 часа, а после кефът, ракийката, салатката, пък ако стане нещо със съседката - тогава е върхът!...


                                Кризата не ни ли промени?


                                ...мисля, че в българското общество протичат едни центробежни процеси... Всичко, що е малко по-просветено, малко по-будно, се смята задължено да напусне тази страна с огромна скорост. А онези, които остават тук, са смятани за посредствени. Не знам дали като се раждат бебетата у нас вече имат нещо над веждите... Българинът изначално не може да търпи успеха на организация, свързана с определен човек. Нито иска да работи в нея, защото в крайна сметка така би допринесъл и за успеха на този човек. Българинът иска да работи за нещо, което се казва банка или застрахователна компания, някаква акционерна собственост, главно поради една причина - да не се знае чие е това.
                                ...
                                Не познавам нация на Балканите, която да е толкова назадничава и самоубийствена в поведението си. Готов съм например да се обзаложа, че ако след 10 години приемат сърбите в ЕС, които сега са след нас заради Милошевич, ще ни изпреварят 48 часа след това. За хърватите да не говорим. Може би единствените, които дълбаят към дъното със същата скорост като нас, са македонците.


                                Мит ли е, че българинът е трудолюбив?


                                - Съвременният българин категорично не е трудолюбив. Но обича митовете, стереотипите. И като се каже, че византийците са по-мързеливи от нас, вярва. А това изобщо не е истина. Гърците работят много по-добре от българите.
                                ...
                                - В България, ако имаш пари, трябва да живееш в непрекъснат страх. Българското общество няма уважение към богатия човек. И това далеч не е във връзка само със социализма. Според мен ефектът от него върху нас, българите, е като от гореща ютия върху петно - фиксира го завинаги. Преди да дойде социализмът, България е била една недоразвита икономически и социално страна, селска страна. А селското никога не е било прогресивно в световната история... Обществото ни не знае накъде иска да върви. И това е една от трагедиите ни. Бодряшките изявления, че вече сме направили своя избор - членове сме на ЕС и НАТО, са самоизмамни. Голяма маса от населението сега са аутсайдери, които нямат нито интелектуалния багаж, нито нещо друго, за да преценят правилно ли е това, или не. Те просто рефлекторно, от инат казват: “Аз съм гладен, а щом съм гладен, не ми трябва Европейски съюз”. Такъв е електоратът на “Атака” и подобни формации.


                                Защото повечето българи не стигат по-далече от ракийката и салатката. И утре, ако им кажат, че за да получават заплати тук, в България, трябва да има 500 ядрени централи, които да аварират през ден и да умират, те ще бъдат готови на това. Вижте бунтовете за АЕЦ “Козлодуй” - защото работилите там не могат да си намерят работа. Но ако някой тръгне да си изкарва сам парите, звучи като пълен абсурд! Държавата трябва да се грижи и да осигурява. И съответно на преден план излизат политици, които обещават. А след това никой не си спомня, че обещанията не са изпълнени. Защото българинът е късопаметен. И иска да го излъжат.


                                - Нека обърнем въпроса - всъщност в какво успяват българите?


                                - Българите успяват безусловно извън терминал 2. Ама всички до един. Там са по-усърдни, по-трудолюбиви, по-дисциплинирани. Защото попадат в по-справедлива и организирана среда. Искам да видите как работят и как не крадат българските цигани извън България.


                                - Какво най-много ни липсва?


                                - В книгата си “Народопсихология” покойният мой приятел Марко Семов цитира виц, който, разбира се, е хипербола. “От 10 германци 9 са тъпи и само един - умен, ама те се подреждат зад него да ги води. А при българите 9 от 10 са умни, а един - посредствен. Обаче те се подреждат зад него...”
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X