Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Белите са по-умни от негрите?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Белите са по-умни от негрите?

    Ами, примерно колкото нас дълго време са свободни граждани на свободна страна. Толкова повече че според разни виждания, половината от времето ние не сме били свободни.

    Коментар


    • #77
      До: Белите са по-умни от негрите?

      И кои са тези свободни граждани на тази свободна страна? САЩ винаги са били рядко полицейска и рядко елитаристична държава. Иначе негрите и сега са свободни... в рамките на гетата да се избиват помежду си, да си пробутват наркотици и най-вече да не попадат в полезрението на полицията. За тези неща имат пълна свобода на изява.

      Коментар


      • #78
        До: Белите са по-умни от негрите?

        Големи постижения изтъкнахте ве.Направо ме смаяхте.Не си кривете душите ,отричате нещо очевадно.Виж жълтите са друга работа ,да не им се надява човек.Те са бъдещите господари на света.

        Коментар


        • #79
          До: Белите са по-умни от негрите?

          Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
          Хора, стига вече с тая теза за тъпите негри по гетата на белите държави. Всичко, просто ВСИЧКО в този модел опира до социална среда, възпитание, политика, и до каквото още се сетите, но не и до гени...
          Направи ми впечатление това за гетата. Негърските и циганските са ново явление. През ХІХ век гетата са били ирландски и "чисто английски", ама от селяни без земя в Англия; преди това еврейски - из много възродената от Ренесанса Западна Европа (повторението на "възраждане" тук е умишлено); сега са всякакви - мексикански, китайски, маорски, провинциално бразилски и т.н.. Гетата, тези налепи от съвсем нормални хора, които хем не са дорасли по навици и квалификация до градски живот, хем в селския вече няма какво ядат - са универсално социално явление. То по никакъв начин не зависи от раса.

          С което потвърждавам съгласието си с мнението на Йордан.

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #80
            До: Белите са по-умни от негрите?

            Наскоро гледах по БТВ за някакво циганче осиновено преди десеттина години от
            шведи.В момента циганчето свири в синфоничен оркестър и ще кандидатства в
            университет.Не разбирам от гени и не мога да ги коментирам.Но съм абсолютно
            убеден, че средата определя бъдещето на всеки човек.Потвърждения на моето мнение
            има точно и ясно изложени в повечето от горните мнения и не мисля да ги повтарям.
            Средата на циганите и на политиците в България не е нормална, но това няма нищо
            общо с гените.

            Коментар


            • #81
              До: Белите са по-умни от негрите?

              Чакай сега, ирландските гета са съществували по-малко от едно поколение, и в тях е имало картофени бежанци. Имало е страшна епидемия по картофите, три години, една трета от населението просто е измряла от глад. Останалите избягали в Америка, тогава тя е била все още прилично място. Та и до сега никой не живее в Ирландия, още не са се оправили. Италианците също от глад, а някои са били в командировка по дела на мафията. За няма 20 години са си стъпили на краката и са изяли държавата САЩ икономически. Което негрите и латиносите също правят, но май по друг начин)) Който не предполага ум. Само мощно лежане и чакане на социални помощи. Изработени прочее от белите.

              Коментар


              • #82
                До: Белите са по-умни от негрите?

                не е учудващо ,че свири в симфоничен оркестър-ми то на циганите музиката е в кръвта им (ех тия гени...),а това че мисли да следва не е кои знае какво.
                много преди старта...

                Коментар


                • #83
                  До: Белите са по-умни от негрите?

                  Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                  Обичам ги тези хора , ей ...! Именно заради тях няма скука в този Форум !
                  +1 Много точно казано/написано.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #84
                    До: Белите са по-умни от негрите?

                    Чета си и се чудя...Сравняваме хора, нации, раси, а имаме ли обективни критерии за това? Много се е изписало по въпроса за смисъла на живота. Каква е целта на пребиваването ни на земята? Безсмислено ли е съществуванието ни - все пак "прах при прахта отива..."? Отговорът би могъл да ни обезвери или мотивира. Над този интересен въпрос и аз съм се замисляла и за последните 20 години стигнах до извода, че смисълът на живота ни е да си учим уроците и да сме щастливи!!!
                    В тази логика кой е по-умен - който има огромни академични познания и ги използва за разрушение или онзи, който умее да се радва на това, което има? Който безогледно използва преимуществата на знанията и уменията си, за да граби, опустошава и изтребва или онзи, който се отнася с уважение към Земята и се грижи за съхранение на живота?
                    Днес гледах един страхотен негър докато ни показваше афротанци и набюдавайки гъвкавите му и жизнени движения се замислих, че черната раса е останала много по-близко до Земята, живее с нейните вибрации, радва се на слънцето и на всеки ден!
                    Защо всички се нахвърлят върху тях да ги наричат "глупави", градейки върху това скалъпено определение фалшивото си самочувствие и спорен авторитет? Не сме ли НИЕ глупаците,защото не умеем да се радваме на живота, пропиляваме дните си в забързано търчане,кариера и безсмислени надпревари? Забравяме да се смеем, пропускаме от бързане страстта, любовта, отнасяме се с децата си сякаш са на N-то място в живота ни... Е, кой е гупакът всъщност? И по какви критерии самовлюбената бяла раса си позволява да съди другите??
                    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                    Omnia vincit amor !

                    Коментар


                    • #85
                      До: Белите са по-умни от негрите?

                      Петя, супер си! Като ти чета поста ми се стопля сърцето, че има още хора на земята дето виждат живота като теб - дано и да го живееш по този начин. А децата са най-светлото нещо, което може да ни се случи и родители не поемащи цялостната и дълбока отговорност по отглеждането, възпитанието и обичането им - са си пропиляли живота. Според мен. И без значение от коя раса са. Но това е малко по твоята бележка за смисъла на живота.
                      По въпроса за простотията на черните не бива прекалено да се генерализира. Има и много интелигентни и приятни хора сред тях ("много" се отнася към "интелигентни", а не към "хора"), но за съжаление те са ужасно малко. Имам един черен колега, с който бих предпочел да си приказвам отколкото с 90% от белите си колеги.
                      Но той си е положителна мутация.
                      Все пак трябва да си припомним и въпроса: Защо са бедни? Защото са прости. Защо са прости - защото са бедни, и от тук може да започне един спор...
                      Искам само да те помоля, да си позволя да ти напомня и ти да не генерализираш - като гледаш добре танцуващия негър, в допир и разбиране с майката Земя. За съжаление много малко от тях са като описания от теб. И като четеш вестниците в ЮАР за това как редовно изнасилват 6,7,8 месечни бебета и започваш да вярваш, че те са просто от друг, ама много по-нисък клон от еволюционното дърво. Това ако си Дарвинист. Не съм добре запознат с библейската част за черните.
                      Дано не звуча като расист - защото не съм, но от 17 години гледам как те нямат нулево уважение към човешкия живот - който сътворен от Бога, Природата или който там вярваме различните хора. Как почти само разрушават, а много малко сътворяват. Как крадат, убиват и изнасилват ежедневно по най-нечовешки начин. Та въпроса от форума не си го и задавам ами се питам: ние от един и същи вид ли сме?

                      Коментар


                      • #86
                        До: Белите са по-умни от негрите?

                        Защото, изобщо няма такива от белите?
                        Помните ли филма "Познай кой ще дойде на вечеря" Не знам защо, но тогава си промених мнението за "тъмните".
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #87
                          До: Белите са по-умни от негрите?

                          Много грозни историй съм чувал за Претория и съм се чудил,що за животни живеят там. НО, се чудя, ако ние белите бяхме родени и порастнали под негърско робство и бяхме били бити и убивани само за спорта, какви ли щяхме да ги вършим? Далеч съм от мисълта да ги защитавам, но има много съвременни примери за чудовищни деяния на цивилизавани народи.Бели. Човека по принцип си е хищник и когато бъде поставен натясно става лошо, но по-лошото е, че помни лошото. Помни го дълго.Не бива да се забравя и, че всяка раса и нация имат различен начин на възпитание, култура и ценностна система. А, че са мързеливи е факт.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Белите са по-умни от негрите?

                            Да, всички нации, народи и раси, обитаващи горещите климатични пояси, са мързеливи. Това е факт, обусловен от много причини, не само културно-социални.
                            Смисълът на поста ми беше не кой какви насилия е вършил, защото примери за изроди има в изобилие и от двете страни.
                            Исках да обърна внимание върху това кой е запазил душевността си, връзката с майката Природа и умението да се радва, да бъде щастлив. Защото ако честно се замислим, мнозина от нас ще признаят, че отдавна не са се смели просто така, защото слънцето грее и сме живи... Просто днес се замислих по конкретен повод, че критериите ни за УМ И РАЗУМ са доста едностранчиви.
                            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                            Omnia vincit amor !

                            Коментар


                            • #89
                              До: Белите са по-умни от негрите?

                              Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                              Чета си и се чудя...Сравняваме хора, нации, раси, а имаме ли обективни критерии за това? Много се е изписало по въпроса за смисъла на живота. Каква е целта на пребиваването ни на земята? Безсмислено ли е съществуванието ни - все пак "прах при прахта отива..."? Отговорът би могъл да ни обезвери или мотивира. Над този интересен въпрос и аз съм се замисляла и за последните 20 години стигнах до извода, че смисълът на живота ни е да си учим уроците и да сме щастливи!!!
                              В тази логика кой е по-умен - който има огромни академични познания и ги използва за разрушение или онзи, който умее да се радва на това, което има? Който безогледно използва преимуществата на знанията и уменията си, за да граби, опустошава и изтребва или онзи, който се отнася с уважение към Земята и се грижи за съхранение на живота?
                              Днес гледах един страхотен негър докато ни показваше афротанци и набюдавайки гъвкавите му и жизнени движения се замислих, че черната раса е останала много по-близко до Земята, живее с нейните вибрации, радва се на слънцето и на всеки ден!
                              Защо всички се нахвърлят върху тях да ги наричат "глупави", градейки върху това скалъпено определение фалшивото си самочувствие и спорен авторитет? Не сме ли НИЕ глупаците,защото не умеем да се радваме на живота, пропиляваме дните си в забързано търчане,кариера и безсмислени надпревари? Забравяме да се смеем, пропускаме от бързане страстта, любовта, отнасяме се с децата си сякаш са на N-то място в живота ни... Е, кой е гупакът всъщност? И по какви критерии самовлюбената бяла раса си позволява да съди другите??
                              от днеска се записвам на танци ,нищо че в хладилника нищо няма -ще пия пея и танцувам ,следобед ще отскоча до гората да поизгоря малко жици пресно заграбени след последния удар ,които в последствие под формата на мед ще отидат в пункта ,и в тоя ден очевидно ще съм щастлив ,утре пак...........глупости!е тва е циганска история и точно заради еитова им мислене ги мрази народа!Раждат по 10 деца ,че да взимат помощи ..........изроди.Нека жвеят в хармония с земята........нищо не правят нищо не прозвеждат ......праразити.Топло им било неможели да работят.....глупости
                              много преди старта...

                              Коментар


                              • #90
                                До: Белите са по-умни от негрите?

                                Първоначално публикуван от RW* Преглед на мнение
                                от днеска се записвам на танци ,нищо че в хладилника нищо няма -ще пия пея и танцувам ,следобед ще отскоча до гората да поизгоря малко жици пресно заграбени след последния удар ,които в последствие под формата на мед ще отидат в пункта ,и в тоя дн очевидно ще съм щастлив ,утре пак...........глупости!е тва е циганска история и точно заради еитова им мислене ги мрази народа!Раждат по 10 деца ,че да взимат помощи ..........изроди
                                Жалко, че НИЩО не си разбрал....
                                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                                Omnia vincit amor !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X