Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Първоначално публикуван от Zahari007 Преглед на мнение
    Само да вметна кризата е преодоляна, криптовалутите пак са ногоре, аз съм от лудите дето копат етериуми
    Голям си оптимист, Захо!
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
      Аз да питам само ... как изглежда копането? машинката ти цикли 4 месеца, и изведнъш дзвън, изкопала нящо?
      Копането е нещо такова като примерна инвестиция от миналия месец: Вкарваш 1600 лв във видеокарти, захранване и едно калкулаторче и правиш по $8 на ден...
      Момента е сметката за ток и е добре да си имаш "държавен", както и държавен интернет... Това са спестени разходи, дето ще ти пълнят хладилника докато се окешиш.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Рационалното винаги е било да се копа с мотиката. Даже не с мотика е с пръчка от дрвото. Всичко останало е плод на ирационални пориви.
        Това спорд ясеновата теория...
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
          Не вдянах.За мен лично печалба е,като купиш една ябълка за 1 лв и я продадеш за лев и двайсет. Защо после пак да я купувам?Ми тя от много разнасяне ще се развали.
          Грешна дума “и” вместо правилната “или”.



          Коментар


          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Копането е брутфорсване на хеш суми. Системата генерира случаен хеш, и после изисква да намериш решение с N на брой нули. С това N автоматично си регулира сложността. Копачките са специално проектирани само и единствено за брутфорсване, и то на конкретен алгоритъм, SHA256 май беше, не ми се търси. Не може да разбива други хешове. Може да разбива пароли с тоя хеш, но няма как да се ползва точно за това в Биткойн и подобни системи.
            Изкуствено е направено, с идеята койните да попадат в колкото се може по-голям брой хора. Proof of work, демек доказателство за свършена работа, че да ти дадат стотинка. Всичката реална полза е един калорифер, 100% КПД в топлина и нищо друго!
            Чай ся, някой нещо е направил, та аз като му докажа, че съм го изработил нещото и той да ми даде пари. Ама това защо, с възпитателна цел, да ме научи на труд?
            Не, някой нещо е направил за да изкарва пари, щото е преценил, че има стадо ирационални люде, които са готови да се занимават с това. Част от бизнес плана е да създаде легендата и да убеждава стадото, че това е Нещото (като пример стръвта със свободата...). Това е възможно рационално обяснение, поне до тук никой не даде друго, дори и видните теоретици. Освен да се свържа със Сатоши, ега той знае що е това. Разбира се, не ме разбирайте грешно, има още куп неща, от които никой нищо не разбира и от които няма особена полза, но това не пречи да се изкарват едни пари. Малко ли бизнес с наркотици има, па и те дават една такава ирационална свобода.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Голям си оптимист, Захо!
              Изплатил ли съм машината дето копа? Да!
              Изкарвам ли по някой долар?Да!
              Никой за нищо не убеждавам! Не твърдя и че разбирам системата ама съм в играта
              П.П. да пием по бира или нещо друго като си в Сф?
              LZ1ZAH

              Коментар


              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Момента е сметката за ток и е добре да си имаш "държавен", както и държавен интернет... Това са спестени разходи, дето ще ти пълнят хладилника докато се окешиш.
                И това го има, примерно тука един от списващите колега копач я има тая възможност с тока у техно село, проверил съм. Моя човек, дето споменах за него, ползваше и двете опции, но закриха фирмата в която полу-тайно копаше. Сега машините са му на село при баба му. А Сатоши искаше да ни научи на честен труд и чисти инвестиции...Разбира се, това да не плащаш ток, а по възможност и чужд интернет никак си е съвсем рационално деяние, водено от ирационални подбуди
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Първоначално публикуван от Zahari007 Преглед на мнение
                  Изплатил ли съм машината дето копа? Да!
                  Изкарвам ли по някой долар?Да!
                  Никой за нищо не убеждавам! Не твърдя и че разбирам системата ама съм в играта
                  П.П. да пием по бира или нещо друго като си в Сф?
                  Бира винаги можем да пием.

                  А за това, че се оптимист, имах предвид това, че кризата е преодоляна...
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Имам оферта:
                    Ако някой ми продаде 2 бийткойнъра на 3.52 за лев ги вземам,

                    Коментар


                    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      На 3.52 за лев, това не го разбрах.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
                        Имам оферта:
                        Ако някой ми продаде 2 бийткойнъра на 3.52 за лев ги вземам,
                        Биткойнъри няма кой да ти продаде.
                        Биткойни на подобна цена - на подобна цена за брой - на монета, мога да ти продам.

                        Коментар


                        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Чай ся, някой нещо е направил, та аз като му докажа, че съм го изработил нещото и той да ми даде пари. Ама това защо, с възпитателна цел, да ме научи на труд?
                          Не, някой нещо е направил за да изкарва пари, щото е преценил, че има стадо ирационални люде, които са готови да се занимават с това. Част от бизнес плана е да създаде легендата и да убеждава стадото, че това е Нещото (като пример стръвта със свободата...). Това е възможно рационално обяснение, поне до тук никой не даде друго, дори и видните теоретици. Освен да се свържа със Сатоши, ега той знае що е това. Разбира се, не ме разбирайте грешно, има още куп неща, от които никой нищо не разбира и от които няма особена полза, но това не пречи да се изкарват едни пари. Малко ли бизнес с наркотици има, па и те дават една такава ирационална свобода.
                          Преди години като започнаха да се популяризират криптостотинките основно се пропагандираха(в класическия смисъл на думата) като средство за борене на банките изедници. В крайна сметка, като гледам сега какви такси взимат "криптобанкерите" спокойно може да се каже, че това не се получи така както трябваше. Друго, че са бързо, евтино и сигурно разплащателно средство. Това до някъде си стана факт, ако изключим специално биткойна, за него май е над 20$. Както и преводите с него, спрямо някой други криптостотинки(основните могат да се видят примерно в coinmarketcap), са доста бавни. Също сигурността е доста относително нещо при криптостотинките - има не една и две хакнати борси( както и е задължително да се прочетат някой основни съвети за съхранение извън борсите, ако не се търгува с тях). А като цяло от тях има една огромна полза(извън възможността за спекулации) и тя е, че ако вършиш някакъв черен бизнес, лесно можеш да пренасяш пари от точка А до точка В. Поне докато не започнат масови регулации в тази посока.
                          Life is good... on a dirt bike!

                          Коментар


                          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            Eто защо цената на ел. енергията ще поскъпва.
                            Дали вече не е време да си купя фотоволтаични панели?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Отдавна е време ама пусто са скъпи.А не знам дали знаеш по едно време бяха измислили едни българи гравитачен генератор.Същото правеше ток от ...нищото.Е там е истината ама незнайно как се потулиха нещата.Инак всеки по една джуджавка вкъщи и бегай да си играеш.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                Ми биткойна е същото - прави нещо от нищото. Аз ако си произвеждам енергия от нищото почти няма да ми трябват какви и да са койни. Но това до момента в който не ме убедят, че като имам койни и ставам по-хубав.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X