Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Но въпреки алчността си-не съм си и помислял да се занимавам с крипто-мипто-типто валути.

    Що ли?
    Най-вероятно щото не моеш да вникнеш достатъчно добре в замисъла(не твърдя, че и аз мога), но щом биткойна оцеля толкова време, сравнително стабилен е и добре приет като разплащателно средство трябва да признаем, че като цяло е успешен и има бъдеще.Я се замисли ако преди 25 години някой ти каже, че с телефона можеш да си платиш сметките и да ти докарат части за джипката директно до прага на къщата ти как би реагирал?
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Абе прав си, ама аз държа на парите си.

      Може би защото наистина си ги копая, а не ги "копая".

      И изобщо-здраво стъпил съм на земята, и разните модерни(всяко за своето време) начини за лесно изкарване на пари не ме интересуват.
      Всъщност-понеже съм алчен-иска ми се да изкарам пари без пот и тормоз, но здравия разум ми подсказва да бъда старомоден и недоверчив към всичко което се отнася за пари, валута, лесни начини за забогатяване и прочие.

      По-скоро ще започна да търкам билетчета отколкото да започна да се занимавам с виртуални алабализми.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

        Следите ли конспирациите?

        Основната: Голяма част от крипто номинала се държи от малко хора. Кои са тия хора? Познати, организация, институция, служби, банки? В момента събират парите на играчите. А ако решат утре нещо друго?

        Това, честно казазано, ми е любимата конспирация.
        Има още няколко, доста интетесни.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
          Колега знаеш ли от колко години съществува биткойна.
          Колега, знам. На един колега машините му бяха под мое наблюдение. Ама нищо конкретно не си ми казал. До тука никой не е дал разюично обяснение за биткойна, различаващо се от инструмент за спекулативна търговия. М/у другото някой има ли инфо коя е първата "криптовалута", биткойна ли е или някой друг "койн"?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Нищо не търгуваш - кОпаш. Което не знам колко е възвишено, но определено е някакси ...мистично.
            Едни копат и търгуват, други само търгуват, нали за търговията се набляга писледната страница. Иначе, че е мистично, мистично е. Ако не беше, щяха ли сульо и пульо да теглят кредити за машини и за покупка на биткойн. Света трябва да се върне назад и да избере друга отправна точка. Твърде много на развитието влияе ирационалното.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

              Рационалното винаги е било да се копа с мотиката. Даже не с мотика е с пръчка от дрвото. Всичко останало е плод на ирационални пориви.

              Коментар


              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Може би не е важно, но да уточня - “печалба” се реализира, когато “затовориш” сделката - продадеш, ако си купил актива и обратното - купиш актива, който си продал на късо.


                Коментар


                • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  Може би не е важно, но да уточня - “печалба” се реализира, когато “затовориш” сделката - продадеш, ако си купил актива и обратното - купиш актива, който си продал на късо.
                  Не вдянах.За мен лично печалба е,като купиш една ябълка за 1 лв и я продадеш за лев и двайсет. Защо после пак да я купувам?Ми тя от много разнасяне ще се развали.

                  Коментар


                  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Крайно време е да ви връчат по една истинска лопата, и да ви накарат да посадите по един декар гора на всеки изкопан Биткойн!
                    http://ceznewsletter.bg/main/view/183
                    Ако добивът на криптовалута се развива с настоящите темпове, то през 2020 г. за производството на биткойни ще е необходимо да се използва цялата световна енергия. Според анализаторите от Power Compare, ако копачите на биткойн от целия свят създадат автономна държава, тя ще е на 61-во място в света по потребление на електроенергия, изпреварвайки 159 държави.

                    Коментар


                    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Добре са, я пак да питам, като копате компа какво смята? Носи се слух, че службите си вършат задачите на ваш гръб? Ползват ви хардуера за техни си неща, а вие пляскате. Може ли да е верен тоя сценарии или е глупост.

                      Коментар


                      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        Кой го носи тоя слух? Да не е леля Гинка? На нея само конспирации са ѝ в главата.

                        Коментар


                        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                          Добре са, я пак да питам, като копате компа какво смята? Носи се слух, че службите си вършат задачите на ваш гръб? Ползват ви хардуера за техни си неща, а вие пляскате. Може ли да е верен тоя сценарии или е глупост.
                          Копането е брутфорсване на хеш суми. Системата генерира случаен хеш, и после изисква да намериш решение с N на брой нули. С това N автоматично си регулира сложността. Копачките са специално проектирани само и единствено за брутфорсване, и то на конкретен алгоритъм, SHA256 май беше, не ми се търси. Не може да разбива други хешове. Може да разбива пароли с тоя хеш, но няма как да се ползва точно за това в Биткойн и подобни системи.
                          Изкуствено е направено, с идеята койните да попадат в колкото се може по-голям брой хора. Proof of work, демек доказателство за свършена работа, че да ти дадат стотинка. Всичката реална полза е един калорифер, 100% КПД в топлина и нищо друго!
                          Има една валута Golem, тия са направили стъпка напред, и събират процесорна мощ в облак. После продават изчислителна мощ. Така и се генерират техните стотинки.

                          Коментар


                          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            Копането го избистрихме. Някой да обясни за зариването, че и то е интересно...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Само да вметна кризата е преодоляна, криптовалутите пак са ногоре, аз съм от лудите дето копат етериуми
                              LZ1ZAH

                              Коментар


                              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                Аз да питам само ... как изглежда копането? машинката ти цикли 4 месеца, и изведнъш дзвън, изкопала нящо?

                                Щото в такъв случай това за големите в клъстер изглежда по-разумно, ако разпределя редовно някакви предвидими стотинки...

                                де да им гледам котировките на тея? къде се продават и купуват?

                                Не че ще копам, ама за диверсификацията на спестовно-инвестиционният портфейл май ще ми трябва нещо такова...

                                Ама с предвидима стойност, дето да не скача с 30% за 4 минути.... баси киреча е това.
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X