Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    В бакалията можеш ли да удариш у тезгяха едно кюлче злато срещу кило кремвирши и буркан лютеница?
    Зависи от бакалията. В някои за сто цели български лева ще ти откажат. За тон желязо за скрап също,за 100 тона оборска тор или ес класа 2010г. също. Въпреки че са в стотици пъти по- конвертируеми.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Няма да ми се смеете много, щото от икономика не разбирам.
      Обаче продължавам с питанките:
      Парите започват да губят стойност когато "издателят" им започне да губи почва под краката си в прекия и в преносния смисъл. Тогава започва търсенето на други пари от друг издател, който условно е гарант за някаква сигурност на "книжнината". Каква сигурност може да се очаква от анонимен издател без реална собственост на "почва" и правила, дето да действат поне върху същата?

      Коментар


      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

        Всички са издатели и всички определят правилата, и спазването им.

        Коментар


        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Всички са издатели и всички определят правилата, и спазването им.
          Много оптимистично звучи. Но е далеч от вярно, според мен.

          Коментар


          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Няма да ми се смеете много, щото от икономика не разбирам.
            Обаче продължавам с питанките:
            Парите започват да губят стойност когато "издателят" им започне да губи почва под краката си в прекия и в преносния смисъл. Тогава започва търсенето на други пари от друг издател, който условно е гарант за някаква сигурност на "книжнината". Каква сигурност може да се очаква от анонимен издател без реална собственост на "почва" и правила, дето да действат поне върху същата?
            Не е пари биткойн колкото и да се опитват да ни убедят в обратното. Иначе парите, като такива също може да се обект на полупко продажба, когато са от различни валути. До сега където са го признали биткойна го оприличават не на пари а на финансов инструмент. Нашия НАП също така смята. Според мен също е стока, макар и виртуална.

            Коментар


            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

              Аз лично да си призная съм голям скептик относно тези глупости.Факт е обаче,че един приятел ми дрънка как това е бъдещето.Как цената сега била супер ниска.Как реалната щяла да бъде по 5 след 18 декември.Въпросния приятел не знае къде му е контрол панела на компа,но друг негов познат му казал,че ивестирал 500 хил лв в това и хоп СЕГА е МОМЕНТА! Та и аз реших да стана "далавераджия".Купихй си малко крипто валута.Ей тъй да си имам.Викам си след 1 месец я продавам с 5000% минимум печалба и се пенсионирам на 40 год.Та за 1 седмица цената се покачи с 25% и продадох всичко.Ски почивката ми тази зима за цялото ми семейство я финасира Бай Сатоши.Продадох в Четвъртък.Мина уикенда и в Понеделника цената беше такава,че и морето на лято щях да избия.Много ме беше яд.Обаче стриктно изпълнявам съветите на един упарил се преди време приятел.Той каза така: Пирамидите са много хубаво нещо.Просто трябва дисциплина.Влизаш,поставяш си цел-печалба и крайно време,което настъпи първо излизаш и не се обръщаш назад.
              Последно редактирано от biboqn; 22-12-17, 21:18.

              Коментар


              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                Аз лично да си призная съм голям скептик относно тези глупости.Факт е обаче,че един приятел ми дрънка как това е бъдещето.Как цената сега била супер ниска.Как реалната щяла да бъде по 5 след 18 декември.Въпросния приятел не знае къде му е контрол панела на компа,но друг негов познат му казал,че ивестирал 500 хил лв в това и хоп СЕГА е МОМЕНТА! Та и аз реших да стана "далавераджия".Купихй си малко крипто валута.Ей тъй да си имам.Викам си след 1 месец я продавам с 5000% минимум печалба и се пенсионирам на 40 год.Та за 1 седмица цената се покачи с 25% и продадох всичко.Ски почивката ми тази зима за цялото ми семейство я финасира Бай Сатоши.Продадох го в Четвъртък.Мина уикенда и в Понеделника цената беше такава,че и морето щях да избия.Много ме беше яд.Обаче стриктно изпълнявам съветите на един упарил се преди време приятел.Той каза така: Пирамидите са много хубаво нещо.Просто трябва дисциплина.Влизаш,поставяш си цел-печалба и крайно време,което настъпи първо излизаш и не се обръщаш назад.
                Аз ли съм луд, вие ли, Юксел Кадриев ли не е наред? Последно на печалба ли сте или на загуба? Новинаря твърди че цената се сринала!?

                Коментар


                • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Аз ли съм луд, вие ли, Юксел Кадриев ли не е наред? Последно на печалба ли сте или на загуба? Новинаря твърди че цената се сринала!?
                  Преди месец нещото струваше около 8000$. Теоретично и тогава да е купувано пак е със солидна печалба. Преди това беше още по-евтино.
                  Тези които са го купували в пика само те в момента са на загуба.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Аз ли съм луд, вие ли, Юксел Кадриев ли не е наред? Последно на печалба ли сте или на загуба? Новинаря твърди че цената се сринала!?
                    Сринал се, условно казано. По едно време днес беше ударил почти 30 процента надолу. Това ако не е спекула, ева ли го какво е...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chart (1).png
Прегледи:1
Размер:28.8 КБ
ID:5776385
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                      Слънцето залезе,гледайте сега като засудее кво става с курса.
                      Сега е тъмно и студено. По коледа (само след три дни) го дават 15-ина градуса... Купувайте! (В момента.)

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      В бакалията можеш ли да удариш у тезгяха едно кюлче злато срещу кило кремвирши и буркан лютеница?
                      Винаги! Хем и ще си счупят краката да тичат (и ръцете - да ти ги завият).

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      Тези които са го купували в пика само те в момента са на загуба.
                      Моментите отминават...
                      Последно редактирано от davc; 22-12-17, 21:07.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        Дет има една приказка:
                        Купува от лакомия, продава от алчност...
                        ... или беше обратното.

                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Чист,ама чист хазарт си е това.Като да търкаш билетчета,ама по възвишено някак си.Като те питат,не казваш търкам билетчета,ами търгувам с крипто валути.Брейййй как звучи.

                          Коментар


                          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            Нищо не търгуваш - кОпаш. Което не знам колко е възвишено, но определено е някакси ...мистично.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Навремето съм изкарвал пари от пирамиди. Последната година в университета, помня, нямах пукната стотинка и една литовска пирамида, точно пуснала корени в БГ, ми плати втория семестър. Магията да спечелиш, е да не си алчен. На мен ми трябваха точно 400 лева тогава. В момента, в който ги изкарах, приключих с тях. Два месеца по-късно пирамидата рухна.
                              След това още веднъж играх на пирмида и след "инвестирани" около 2 хиляди (пари, дето бях събрал за кола), излязох две седмици преди да се срине, със загуба от 2 лева.
                              Това е причината в момента да не се интересувам от криптовалути. Влезлите преди 2 години в момента могат да излязат на сериозна печалба.
                              Ако вляза днес, твърде вероятно е до края на следващата година да не съм успял да изплатя даже оборудването за копаене. А то не е евтино.
                              Отделно от това...влизащите в момента се водят главно от алчност. Което е предпоставка за сигурна (финансова) гибел. Категорично няма да инвестирам в нещо, за което Тиквата говори по телевизията. Преди три дена го гледах...ходил в БНБ да му обяснят какво е криптовалута. Съжалявам, банда, но този мач засега е свирен. Може да е само първото полувреме, но рискът вече е прекалено голям.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                Гледам, че думата "алчност" доста се спряга напоследък в темата.
                                Как да го кажа... Аз съм алчен, и то доста алчен, може да се окаже, че съм един от най-алчните на света.
                                Но въпреки алчността си-не съм си и помислял да се занимавам с крипто-мипто-типто валути.

                                Що ли?
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X