Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Факти любими на боговете - или границата на познанието.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    Айде аз ще цитирам по спомен една мисъл на Бейкън, да видим ще даде ли тема за разговор."Във всички науки се среща тази станала вече обикновена уловка:създателите на всяка наука превръщат безсилието на своята наука в клевета против природата. И това, което е непостижимо за тяхната наука-обявяват за невъзможно в природата" Ф. Бейкън
    Беше ми любима...тя и сега е...

    Един вид, че щом е нависоко и недостижимо, то гроздето задължително ще трябва да е и кисело.
    Не важно кто напротив, важно кто рядом.

    Коментар


    • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

      Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
      Един вид, че щом е нависоко и недостижимо, то гроздето задължително ще трябва да е и кисело.
      Ми май да....знанието ми се струва безкрайно...и като такова научаването му си е приключение с ясен резултат. Бейкън е живял 17век, далеч преди апогея на науките(18-19в). Всъщност две неща май са безкарйни-щуротията и знанието. Винаги са поне няколко метра пред нас.....

      Коментар


      • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

        http://www.fbr.bg/read.php?n=21104

        Коментар


        • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Много популярно това е формулирано от Карл Сейгън (той си има дарба по въпроса човекът):
          „Идеята за бог като огромен бял мъж с развяваща се брада, който седи на небето и направлява всичко, даже такива дреболии като полета на врабчетата, е смехотворна. Но ако под понятието бог се разбира съвкупност от природни закони, които управляват вселената - тогава бог съществува. Но идеята за такъв бог не носи емоционално удовлетворение - отправянето на молитви към закона за гравитацията е безсмислено..."
          Нещо такова подозирах и аз, ма той човека го е формулирал много ясно и стегнато
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

            Б@х маааму, то бива, то може, но те това ми идва малко в повечко, ама са се засилили да го правят: Трансплантация на глава?!?!?
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

              И какво толкова му е странното? Човека си е преценил че няма какво да губи. Виж дали е по-правилно да се казва "трансплантация на глава" или "трансплантация на тяло" вече е по-спорен въпрос.

              Лично бих се учудил ако е успешно и изкара адекватно време след това. Много са жиците за връзване а някак не съм убеден че някой е в състояние да го направи към днешния момент. Като сложиш в уравнението и органичната несъвместимост, която винаги съществува, работата съвсем се усложнява.

              Това е бъдещето, за добро или за лошо. Тепърва ще гледаме и по-големи странности, но както винаги в основата им е "да го духат бедните".
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

                За протокола - немският все още не е станал общоприет разбираем форумен език. С непреведените немски сайтове до тук.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  За протокола - немският все още не е станал общоприет разбираем форумен език. С непреведените немски сайтове до тук.
                  То и английския не е (или бъркам?, предвид, че под "общоприет разбираем форумен език" аз разбирам българския), но е пълно с препратки към сайтове на чужди езици.
                  Досега не е било проблем.
                  Или се радвам на особени чест и внимание докато стъпя на калъч?
                  Пак за протокола, това само от тая тема няколко страници по-назад:
                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Бе май пробива е принципен - прясно прясно: свръхпроводник на 400К http://www.superconductors.org/400K_SC.htm Това си е новина за Офнюза!
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Те ти (не съм го чел всичкото, а само малко):
                  http://www.superconductors.org/News.htm
                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Поздравявам всички с това:
                  http://www.tylervigen.com/

                  Съвсем честни статистики със съвсем истински корелации.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

                    Бъркаш.

                    Английският е приетият (относително) допустим западен език който се толерира в случаи като тези които цитираш: дискусии (в случая научни) в които английският е в контекст. По същия начин по който руският се толерира в оръжейни дискусии касаещи руско оръжие.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

                      Ок, разбрах. Извинявам се.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Факти любими на боговете - или границата на познанието.

                        Момчета, опитах се да изчета цялата дискусия. Трудна работа! Надявам се повече да не се намесвам/пък и няма смисъл/, защото виждам колко много и добре подготвени колеги се упражняват и разискват по темата./Е, и около нея/. Държа да кажа, че не съм супер вярващ човек, нито пък супер атеист такъв. Само ще си позволя да отбележа/дано да е по темата/, че според мен Вие спорите, или дискутирате, като казвате почти едно и също, но по различен начин и с различни думи и доводи/и изходни позиции/. Не забравяйте, че познанието е необятно. Човешко е обаче хората да се стремят да си обясняват нещата и да ги разбират. Спомнете си назад в темата някой от Вас какво беше написал за кръга на човешкото познание, колко е малък той/не се съмнявайте в това/ и какво необятно пространство пълно с НЕпознание се простира след него. И както пише някъде в Библията:"Всичко е суета" и "Който трупа познания, трупа печал!". Замислете се над тези неща/вярвам, че и без мен сте го правили/. Много са верни. От каквато и гледна точка да ги погледнете. В контекста на горенаписаното от мен, а и на ред други съфорумци по-преди, всяко ново познание би трябвало да ни доведе до цитираните по-горе мисли. Ако честно и непредубедено го направим, разбира се. Във връзка с написаното от мен съм длъжен да спомена, че Светото писание съм го чел не веднъж, но само от желание за извличане на познание, а не като "сляпо вярващ"/цитирам колеги/. Не ме обвинявайте, че с това последното си противореча. Аз не казвам, че знанието е лошо нещо. Напротив! Но пак казвам: цитираните мисли от Библията са много верни.
                        Искаше ми се да кажа нещо и за големия взрив, и за Дарвиновата теория/хубаво е човек да може да я прочете от колкото се може по-старо издание, ще остане не малко учуден/, и т.н.т. Но, благодаря Ви и за това внимание, и търпение, което надявам се ми отделихте!
                        Пожелавам Ви здраве!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X