Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчвам този филм

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Препоръчвам този филм

    Collapse / Разруха (2009) е документален филм за консуматорски ориентираното ни мислене, за природните ресурси, за петрола най-вече и неговото изчерпване, засегнати са и кризата и доста други навързани неща от които сме зависими в голяма (меко казано) степен.

    Има го конспираторския момент, но има много неща над които може да се мисли. Интересно е филмчето и е подкрепено с факти. Като например за населението на Земята, как е било горе долу постоянно до изобретяването на първите машинарии, след което започва стремглаво да се увеличава, което съвпада с увеличаване потреблението на петролни продукти и т.н.

    http://www.imdb.com/title/tt1494667/
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • До: Препоръчвам този филм

      Филмът е може би малко тенденциозен, но както казва колегата има тема за размисъл... въпреки всички реклами и лозунги си мисля, че реално едва ли ще можем да направим нещо за опазването на природата. Късно е вече а и хората сме алчни жалко...

      Коментар


      • До: Препоръчвам този филм

        Наш филм върви към Оскар..??

        "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде"

        Препоръчвайте бе хора, препоръчвайте!

        Нито съм чувал за него, нито съм го гледал... Това си е мой проблем. Да, ама сега като искам да го видя - няма как!...
        Кино в нашия "град" отдавна няма. Големият майтап е, че и в най-големия български торент тракер го няма!

        Сега го свалям от китайски тракер, барабар с китайските субтитри... Хак ни е!

        Коментар


        • До: Препоръчвам този филм

          "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" не е типичен български филм. Копродукция е с още няколко държави и главните роли се играят от чужди актьори. Наистина е направен много добре и по затрогващ начин представя една драматична житейска история.
          Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

          Коментар


          • До: Препоръчвам този филм

            Току що го изгледах...
            Странно ми е да гледам наш филм с китайски субтитри
            От друга страна добре че имаше и английски, за да схвана многото сцени, в които се говореше на немски и италиански...

            Има живец в този филм; добре е че макар и с чужда помощ им се получава и на нашите кинаджии вече.

            Коментар


            • До: Препоръчвам този филм

              като за наш бива

              Коментар


              • До: Препоръчвам този филм

                Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                Цитирания от колегата по-горе и http://www.imdb.com/title/tt1433562/ бяха последните 2, които гледах. За горния съм съгласен напълно, а за този, към който пускам линк мога да кажа, че също си заслужава. Не е нещо уникално и разтърсващо, но аз поне му давам оценка Много добър. Така че може да го пробвате.

                Аз също го гледах и съм много доволен за разлика от много други нови филми,които са пълна боза.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • До: Препоръчвам този филм

                  Не съм чел цялата тема , но мисля , че го няма ето това
                  http://zamunda.net/details.php?id=205252
                  http://zamunda.net/details.php?id=205681
                  http://zamunda.net/details.php?id=206467
                  http://zamunda.net/details.php?id=206555

                  Малко нескромно да споделя , че и аз имам принос да се качи цялата поредица от 9 сериала на Сър Дейвид Атънбъро в Замунда. За съжаление не всички са със субтитри и не всичко е качено още..... но пък си заслужават.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • До: Препоръчвам този филм

                    Още една поредица е готова

                    http://zamunda.net/details.php?id=206781&hit=1
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • До: Препоръчвам този филм

                      И аз да кажа нещо:От американските ми харесват "Ловецът на елени" и "Коса". Харесва ми също "Забридски поинт" защото музиката на филма е от Пинк Флойд. От английските почти всичките ги харесвам и мисля, че англичаните правят по-хубави филми от американците. Последно гледах "Шерлок Холмс" на Гай Ричи и ми хареса. От италианските харесвам старите черно-бели филми:"Момичето на Бубе", "Развод по италиански", "Прелъстена и изоставена", "Сладък живот" и др. От френските също съм с много добри впечатления. Като казах френски се сетих за "Френска връзка" 1 и 2. Те разбира се са американски, но са добри. От испанските харесвам много техните комедии. Много добре ги правят. От българските го гледах този филм дето е номиниран за "Оскар" за чуждоезичен филм - "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде". Хареса ми. Лек филм.Леко се гледа и нещата са предадени точно и за емигрантските лагери и за вербовките. Малко само ме подразни сръбският акцент на главните герои и нещастните опити да играят български хора и то при музиката на ИБРЯМА! Много обичам руските филми! Харесват ми на Никита Михалков. Гледайте "Урга".Оффроуд филм! Аз такива филми обичам, които не са клишета.Може би затова реших и да общувам в този форум, защото вярвам, че той е за хора, които не са със стадото и не са със стадна психика. Също така "Сибирският бръснар" и "Гара за двама", но тях мисля, че сте ги гледали. За екшъните мисля, че култов е сериалът "Бригада". Направих си труд и изгледах всички серии на "Платина". Много хард филм е "Жмичка"/Жмурка/, но истински и правдив.Много харесвам корейски филми, но имената им не помня. От документалните разбира се "Духът на времето" за това се писа вече, но освен него и "Киматика" и "Гатака". Има много хубави аржентински филми, но в нашите тракери ги няма за съжаление, а музиката в тях е божествена - танго! Всяка седмица свалям и гледам минимум по 10-15 филма. Аз не гледам телевизия. Аз гледам филми.Това е.
                      sigpicНЕ ТРУПАЙТЕ ПАРИ! ТЕ СА СРЕДСТВО ЗА ЖИВОТ! ПОЛЗУВАЙТЕ ГИ ВСЕКИ ДЕН!(Ванга)

                      Коментар


                      • До: Препоръчвам този филм

                        Относно споменатия по-горе Sherlock Holmes (новата версия от края на 2009 г.), пригответе се да останете със смесени чувства, освен ако предварително не подходите разкрепостено и отворено. Новата визия на легендарния детектив този път чупи шаблони и кърти мивки. Не само, че двамата с Уотсън са некви каратеки, ами на всичкото отгоре Холмс обича да се изявява и като уличен побойник, меко казано е простак по отношение на нежния пол и за капак е полудрогиран (нищо ново) социопат, който най обича да си стои на тъмно вкъщи, освен ако не е в центъра на кръчмарски мариз. Настройте се за леко абсурдни сцени, в които побойникът (?!) Холмс се рита с огромен (?!) французин, в който процес се изкъртва половин Лондонско пристанище (?!) и всичко това на фона на сръбско-цигански ритми ала Кустуришки Ъндърграунд (?!). Ако това не е разчупване на шаблона, здраве му кажи. Препоръчва са на незакостенели и нетрадиционалисти, иначе разочарованието ще е огромно.

                        =======================================================

                        Относно The men who stare at goats, също споменат по-горе... За този филм няма как да кажа нещо, защото той не се поддава на описание с думите човешки. Просто ГЛЕДАЙТЕ ТОЗИ ФИЛМ. Ако някой после се оплаче колко бил тъп и само си е загубил времето, има една бира губене на време, от мене, за компенсация Може би най-доброто и най-кратко определение за продукцията ми го подметна Обера - Толкоз абсурдно, та чак като истинско ))
                        За съжаление, намирането на филма не е от най-лесните задачи, а въпросът с българските субтитри изобщо не присъстваше, поне до скоро. При все това, горещо и нестеснително го препоръчвам на всички Най-малкото, актьорската игра е просто чудесна. Обаче, както казах, това е само най-малкото и истински хубавото е оттам-нагоре.
                        Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                        Коментар


                        • До: Препоръчвам този филм

                          Sherlock Holmes го гледах онзи ден. Наистина чувствата са смесени. По-скоро ми хареса и предвид, че режисьор на филма е Гай Ричи, това че образите са малко смахнат,и си беше очаквано.В интерес наистината аз винаги съм си представял Шерлок малко като образа на доктор Хаус.Е, новият Шерлок Холмс е такъв някакъв.

                          Коментар


                          • До: Препоръчвам този филм

                            The men who stare at goats - има го със суб. на български в t.alein.org
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • До: Препоръчвам този филм

                              Да, сравнението с д-р Хаус е много на място. Само добавяш физическа агресивност и желание да се контузват разни хора, и си готов ))

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              The men who stare at goats - има го със суб. на български в t.alein.org
                              Отлично инфо даваш, хем че даже не знаех за този сайт. Та мерси
                              Ето директно линк към филма:

                              http://torrent.alein.org/details.php...328872c73a527e
                              Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                              Коментар


                              • До: Препоръчвам този филм

                                Продължавам

                                http://zamunda.net/details.php?id=206555

                                http://zamunda.net/details.php?id=206781&hit=1
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X