Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хеви метъл!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хеви метъл!!!!

    Уникални са и с това, че за целия период на съществуването си като група преиздават единствения си албум с различни имена и с вкарване на текстове на английски.
    Ще потърся в тубата оригинала на тази песен и ще го пусна тук. Само текста е Ахатски, музиката от първия до последния акорд са крадени

    Коментар


    • #92
      От: Хеви метъл!!!!

      Та той периодът им на съществуване си е точно колкото за един албум де.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #93
        От: Хеви метъл!!!!

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        От няколко дни въртят по "Рок радио" страхотен кавър на Burn на Deep Purple от някаква "по-тежка" група. Грабна ме с това, че е максимално близо до оригинала /който не може да бъде подобрен/, но вокала си е "по-черен" което му придава по-модерно звучене! Викам си, ей сега ще го намеря в Тубата, но се оказа, че почти няма група която да не го е изпълнявала и бъркоча е голям! Снощи 3 часа въртях разни варианти, но не го намерих - някой да знае кой го изпълнява?
        Няма гаранция, че ще е някой от тези, но не пречи да чуем това велико парче в няколко различни интерпретации:







        Ето я и "най-металната" версия:

        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #94
          От: Хеви метъл!!!!

          Не знам като отворихте дума за каки






          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #95
            От: Хеви метъл!!!!

            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
            Кое си заслужава? Всъщност може и да си прав! Това е една група като никоя друга по света - има ЕДИН хит и то не е неин! ....и така вече 20+ години.
            П.П. Иначе са добри музиканти.
            Не съм съгласен, целият албум си го бива.

            Коментар


            • #96
              От: Хеви метъл!!!!

              Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
              Няма гаранция, че ще е някой от тези, но не пречи да чуем това велико парче в няколко различни интерпретации:
              Уви, не са тези! Това са си по-авторски изпълнения, а онова си беше почти 1:1, но по-black! След толкова време неуспешно търсене, почвам да се чудя дали не съм сънувал нещо, щото наркотици не взимам! Естествено нарочното слушане на станцията вече не дава резултат и не мога да го хвана повече, а преди само като врътна копчето и го пускаха!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #97
                От: Хеви метъл!!!!

                Току-що пуснаха и Stormbringer на същата група, явно са направили доста кавъри на Purple - направо ще си посегна, защо не обявяват какво пускат?
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #98
                  От: Хеви метъл!!!!

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  ...дума за каки...
                  Има нещо особено секси в това, готина мадама с прилепнали кожени гащи да реве сатанински: dirty deeds done...

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Току-що пуснаха и Stormbringer на същата група, явно са направили доста кавъри на Purple - направо ще си посегна, защо не обявяват какво пускат?
                  Ми обади им се и питай.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Хеви метъл!!!!

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Току-що пуснаха и Stormbringer на същата група, явно са направили доста кавъри на Purple - направо ще си посегна, защо не обявяват какво пускат?
                    На сайта им (на радиото) има инфо коя песен е в момента в ефир
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5667227


                    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                    Кое си заслужава? Всъщност може и да си прав! Това е една група като никоя друга по света - има ЕДИН хит и то не е неин! ....и така вече 20+ години.
                    П.П. Иначе са добри музиканти.
                    Много е тъжно когато една група достигне апогея си още с първият албум. Целиат албум е много добър.


                    И така нататък.
                    Друга работа е че само "специални" имаха право да правят такава музика по онова време.

                    А за преиздаването си има причина, може би и тук има хора които си спомнят как излезна албума на касета.

                    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                    Уникални са и с това, че за целия период на съществуването си като група преиздават единствения си албум с различни имена и с вкарване на текстове на английски.
                    Ще потърся в тубата оригинала на тази песен и ще го пусна тук. Само текста е Ахатски, музиката от първия до последния акорд са крадени
                    И аз ще чакам с нетърпение.

                    Коментар


                    • От: Хеви метъл!!!!

                      Аз пак да се върна към темата за кавърите:

                      Коментар


                      • От: Хеви метъл!!!!

                        Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                        Много е тъжно когато една група достигне апогея си още с първият албум. Целиат албум е много добър.
                        Така е! Аз го имах на плоча и беше голяма радост да се слуша по няколко пъти на ден. Но после БГ-музикантите заминаха по кораби и отвъд Голямата вода да изкарват пари, а рок музиката в началото на 90-те изпадна в още по-голям ъндърграунд от соц времената. Това беше златното време на гръцкото, сръбското, прохождащия поп-фолк, умиращата естрада и спорната нова поп-музика.
                        Едва в средата и края на 90-те имаши някакъв рок ренесанс: Пиромания, Тъмно, Бейбифейс Клан, Стейн, Анимационерите и др. Конкурент се събираха само да подгряват някоя западна група, а във всеки голям областен град имаше по една - две култови местни групи. В Пловдив по това време слушахме прогресив и имахме Фул Макс (българските Rush) и Broken Windows (българските Dream Theater). Малко бяха групите от национално значение като Ахат, Контрол, Хиподил...

                        Коментар


                        • От: Хеви метъл!!!!

                          Поздрави с едно голямо парче на една голяма група с големи Блеки и Крис Холмс

                          ...когато рокът беше истински...

                          Коментар


                          • От: Хеви метъл!!!!

                            Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                            На сайта им (на радиото) има инфо коя песен е в момента в ефир
                            [ATTACH=CONFIG]808987[/ATTACH]
                            Мерси за инфото Колега, ще пробвам да ги издебна!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • От: Хеви метъл!!!!

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              направо ще си посегна, защо не обявяват какво пускат?
                              И аз така .... и то със същото радио преди време. Само щом пусна радиото и оп ето я. Обаче незнаех нито група, нито песен. А ме грабна.
                              Търсих по фраза .... нищо ... накрая се пресрамих та пях на синът ми .... поне той да включи .... и я намерихме.
                              За мой срам - дето не бях и чувала за групата .... детето вика, бе мамо, как така не си

                              Ето я:



                              .... моля да не се брои за спам
                              Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                              Коментар


                              • От: Хеви метъл!!!!

                                Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                                ...когато рокът беше истински...
                                Той и сега си е истински.
                                пример, една от любимите ми спид-групи от по-ново поколение:



                                Ей тия хубави хора също много ми радват душата, ако и да са леко алтернатив



                                Съжалявам само, че така и не можах да ги чуя наживо с Рой Кан...
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X