Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Понеже темата и без това ще се цепи ето снимки на това, което наричам отгоре.
    Това е платото между Купените, където основно доставяхме огнеборци и техника.
    В долната част на пожара останаха Люсо с зеленото АТВ и Хънтъра. Там са приложими по-малки и повратливи машинки.
    Nik ... като гледам снимките на девойката май са били точно под нас където чувахме резачките. Там където беше на пост Евгени .. те са правили долната просека ..
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

    Коментар


    • #77
      От: Пожар на Витоша

      Значи какво, били сме по средата между едната и другата група от вашите, така ли ?
      Ние тръгнахме по пътя за Алеко и Черни връх и мисля, че точно на отбивката, на която пътят за тях минава надясно, ние тръгнахме наляво и се забихме в тия чукари.
      Ето това се виждаше от там:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-2012-07-02 10.38.JPG
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5388133

      На 5м зад мен е пожара.

      Като ви гледам машините се чудя, не би ли трябвало Софийска община да разполага с такива ? Защо се налага OFFroad Bulgaria да е основен снабдител на превозни средства в такива случаи ? Или това си е практика и в други държави ?
      Разбирам, че всички, които могат да помогнат с возило са добре дошли, ама освен вашите май не се качват други.

      Коментар


      • #78
        От: Пожар на Витоша

        Ние бяхаме ако съдя по снимката в левия горен ъгъл точно където свършва гората и почва хребета .. (на пътеката Академика - Алеко) За машините.. Имаше и други машини горе .. Зил-ове(цистерни) и Щаери + 3 булдозера
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар


        • #79
          От: Пожар на Витоша

          Е, ок, ама тия машини стигнаха до там благодарение на вас. Не знам, мисля че щом държавата разчита почти изцяло на дадено НПО (или каквото в случая се явява OFFroad Bulgaria), значи нещо в системата куца. Не, че това не си го знаем, де.

          Иначе вие сте минали по абсолютно различен път. При нас мотор стигаше до 2-3км от началото на пътеката и до там. После дойде ред на Беър Грилс

          Коментар


          • #80
            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

            Първоначално публикуван от chu Преглед на мнение
            Кое пък ти мирише на заяждане ?!?!? Боже.. Ник, ние определено не сме били на място, на което е имало АТВ. Хаха там, където бяхме беше тотална джунгла, явно на неопределено място
            Заяждане си беше въпросът към Ник "..ти качи ли се?". Хаха-то също е неуместно защото АТВ-то също има предел и затова има и пешаци, за там където техника не може да влезе, но пък върши чудесна работа където трябва. След обаждане за пострадал доброволец същото това го изнесе до линейката за минути. Пак това същото ни достави под гъбата на Черни връх да картографираме пожара и да координираме така че да няма хора заградени от огъня и още... Такава операция си иска логистика, не гледайте само от една гледна точка. Многопластово е.

            Тук искам да изразя също възхищението и учудването си от действието на ЧОВЕКЪТ, да с главни букви, на когото е АТВ-то. След призивът на Владо за спешна нужда от такава машина го докара, хвърли техника за не малко хиляди лева без явно да му пука за рисковете относно техниката. Направо ме вкара в размисли този човек с когото искам да се запозная лично и да му стисна ръката.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #81
              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

              Според мен най-точните снимки за началото са на един колега от скиорския форум.
              Какво мислите за последващо залесяване, не сега разбира се, но есента или ако ще следващата пролет. Мисля си, че може и да е проблем, защото нали е резерват, но няма да е лошо да си имаме гора на "форума".
              Лопата - друг солдата!!!

              Коментар


              • #82
                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Заяждане си беше въпросът към Ник "..ти качи ли се?". Хаха-то също е неуместно защото АТВ-то също има предел
                Това са пълни глупости Не бъди толкова категоричен относно това, което АЗ съм имала предвид с думите СИ. Ако поразмишляваш малко ще разбереш, че въпросът ми към Ник беше зададен, защото той ни е снимал в началото на пътеката, а след това не си спомням да съм го видяла нагоре и е напълно възможно в този ден да не се е качил. Долу останаха много хора, които координираха пристигащите.
                А "хаха"-то беше в изречението, в което обяснявам къде се намирахме, а не в изречението, в което споменавам АТВ-то. Пределно ясно ми е какви са възможностите на тая машина особено по пътя, по който минахме ние. И видяхме точно това, за което говориш, как изпраши напред след линейката за диабетика, когото сваляха надолу.

                Нека не правим излишни дискусии за това кой какво е имал предвид.

                А това за залесяването беше предложено и на няколко други места, но вероятно няма да ни позволят именно заради резервата.

                Коментар


                • #83
                  От: Пожар на Витоша

                  Тези тема е "Go to hell"
                  Не разбирам защо водите глупави дискусии ................
                  Лудак

                  Коментар


                  • #84
                    От: Пожар на Витоша

                    Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                    Тези тема е "Go to hell"
                    Не разбирам защо водите глупави дискусии ................
                    Е, всички сме влезли във форума с "наивни" меко казано дискусии.
                    Идвайки от една ФацеБуце среда, човек не е веднага подготвен за сериозно и позитивно отношение.
                    После тия дето остават са се адаптирали.
                    Ако погледнем в европейските държави, за борба с природни бедствия се разчита основно на организирани и обучени доброволци.
                    И тук ще стане така, само трябва да го поискаме настоятелно и мотивирано.
                    То и друг начин - няма.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #85
                      От: Пожар на Витоша

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Е, всички сме влезли във форума с "наивни" меко казано дискусии.
                      Благодаря за разбирането. Ако не намеря отговори при вас за нещата, които ме интересуват, не знам при кого друг ще ги намеря. На тоя етап на вас имам най-голямо доверие относно този случай.
                      Извинявам се, ако досаждам с наивните си въпроси, но има много неща, които не са ми ясни.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Пожар на Витоша

                        Поздрави на всички помагали! Като Ви чета ме хваща още повече яд, че сега мога само да зяпам от прозореца.
                        Някой видя ли го това Т62? Дето трябваше да го стартират в понеделник. /Лично мое виждане/ Хем нещо щеше да свърши, хем щеше да има страхотна реклама за машината.
                        Имаше нейде из България и МТЛБ - за такива пожари. Даже и в действие съм го виждал. Къде са тия машини.
                        За самолетите, не си мислете, че са по ефективни. Тия са 3 тонни все пак. На голям пожар в Ивайловградско преди 10 /или 11 години / гърците дойдоха с МИ 26. Такова чудо още не съм виждал, втори път.
                        И момчета и момичета, като идете още 2 - 3 пъти на такова нещо ще мислите по друг начин и по друг начин ще виждате нещата. Най - малкото ще знаете какво как да правите и кого да слушате. хората преди всичко са Ви пазили. В другата тема Ник Ви го е написал прекрасно. За справка преди точно 16 години ми се случи за първи път, новобранец в казармата - тревога, противогаз, манерка, шанц, зил, баир, гора, дърва, пушек, огън, пушек. Бързи спомени в тоя ред - нямам спомен да са ни мислели много, въпреки, че най - вероятно бъркам. После ходих по желание.
                        Последно редактирано от Ц. Кръстев; 04-07-12, 19:19.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Пожар на Витоша

                          А при нас отдавно има АСП-500, дари и са я исползват тук-таме - http://compmasterekb.livejournal.com/123725.html



                          Като че ли най-добро и най-ефтино решение за подобни горски пожари.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Пожар на Витоша

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            ...УАЗ - ка, която се изкачи над хижа Академика с около 1000 конски сили.
                            Може и трийсет метра да бяха, но наистина се движеше със тези 1000кс
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Пожар на Витоша

                              Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                              Някой видя ли го това Т62? Дето трябваше да го стартират в понеделник. /Лично мое виждане/ Хем нещо щеше да свърши, хем щеше да има страхотна реклама за машината.
                              Аз също се чудя защо го пращат чак сега. Чудя се и какъв беше проблемът един от хеликоптерите да направи един курс без вода, с който да спусне помпа на мястото, където преградиха реката, вместо да я качват с кон. Това е срамна неефективност за сметка на гората и на усилията на пожарникарите и доброволците.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Пожар на Витоша

                                Първоначално публикуван от Lynx Преглед на мнение
                                ...Това е срамна неефективност...
                                По-добре засрамен,но жив!Няма да продължавам да ти обяснявам.Сигурен съм ,че разбираш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X