Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лов на диви коне

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    и за съм против
    като искаш генофонд си го остави да си живее като пич
    това, че са ничии, не значи, че трябва да си ги прибираш
    нали не искаш после да ви дават по новините а??
    големи лоши вълци и ловци



    разравяли им нивите - глупости на търкалета
    мислиш ли, че ако е така тамошните ловци (щото се се надявам да не сте само вие едиствени) та ако е така тамошните ловци не са ги погнали......
    видял си нещо, харесал си си го и хайде - мое е.......

    не става тако Вълкане

    Коментар


    • #17
      то ако селяните ги избият още по зле, вълкъ му знаем барлогата и ще го водим из хелзинки ако сгафи с генофонда , ама онея дивци... хмм, не може ли да им се помогне да се преселят на неотрално място, като резерват, пък за отплата ще има забава по ловенето им, а и някакво котило примерно ?

      Коментар


      • #18
        Значи работата вече се избистри!

        Който счита, че може да гледа качествено и дългосрочно кон / желателно е да са два за да са добре/, да се обади за да го включа в групата...

        Белият, който беше между двата табуна е за мен!!

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от didkata_s
          и за съм против
          като искаш генофонд си го остави да си живее като пич
          това, че са ничии, не значи, че трябва да си ги прибираш
          нали не искаш после да ви дават по новините а??
          големи лоши вълци и ловци
          ........................................................................................................
          видял си нещо, харесал си си го и хайде - мое е.......

          не става тако Вълкане
          Ей , Дидке , ти успя да вселиш в мен чувството , че си суров и безжалостен warrior , а пък сега нещо омекваш , май ? Вълкът не е казал , че ще ги убива или яде, просто иска да запази гена на тия подивели коне , защото според него , а и според мен са ценни именно заради дивотата си , и мисля че е сто пъти по-добре той да улови няколко коня и така да ги спаси от далеч не толкова хуманните желания на други . А и знаем , че той обича силно конете , тъй че съм сигурен , че само ще им стори добро....

          Коментар


          • #20
            Volk гледай това,картината не е добра но като се
            има предвид къде бяха конете става.
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/b...0%ea%ee%ed%e5/

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Тихомир Севов
              Ей , Дидке , ти успя да вселиш в мен чувството , че си суров и безжалостен warrior
              това не значи, че нямам сърце

              Коментар


              • #22
                това не значи, че нямам сърце[/quote]
                ЕЕЕЙЙЙЙЙ.като някой вирус си Дразнител някакъв.
                За тебе няма ли лека нощ.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #23
                  За защитниците на конете,разни зелени,Бриджит Бардоци
                  и дъра-бъра други:При нас,ловците милост няма/да четат
                  Техничарите/ и кончета ще си хванем.А сега сериозно.
                  Като дете/отдавна/живеех в този район и често ходейки по гората
                  сме яздили тези коне.Тогава още не бяха подивяли.А за хващането
                  по-добре при Вълчо и при мен,отколкото при циганите,щото вие
                  после ги хапвате.Мног често можеш да намериш кости/само гр.кош/
                  в гората.Типично мангалски похват:режат се бутовете-другото се
                  оставя щото по него месо малко.Мислех отначало че вълци или
                  кучета но техният похват е съвсем друг,а и по костите ясно личат
                  белезите о т БРАДВА Какво ще кажете ЕКОЛОЗИ
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    ще кажем - НЕ

                    Коментар


                    • #25
                      Булдог, благодаря ти за кадрите...
                      Белия хубавец се вижда идеално между двата табуна!

                      Интересен казус - това не е дивеч и не влиза в нормативите за лов, всъщото време е безстопанствена стока и никой няма права над нея, а ако някой си познае коня, може да бъде съден за лошо отношение към животното, след като го е натирил в гората!

                      Значи както можеш да си прибереш вкъщи бестопанствено куче, така може и да си прибереш безстопанствен кон!

                      Хънтър, какво ще кажеш за изстрелване на спринцовка с приспивателно? Доближаването ще е лесно - с езда...
                      Ще избегнем зверските къчове на подивелите жребци!
                      Другия вариант е с аркан /дълъг прът с примка/, но ми се струва че няма да е лесно, защото могат да заритат нашите коне..

                      Абе ще го измислим!

                      Коментар


                      • #26
                        Пушката със спринцовката може да се заеме, обаче дозата се изчислява на база теглото и метаболизъма на животното, а и после му се бие антидот колкото се може по-бързо, защото иначе може и да се гътне. Аз все си мисля че можете да поразположите по поляната където пасат по-здравички примки, обаче ще се хване който попадне а не избирателно...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          подкукоросвай ги ти, подкукоросвай ги

                          ама много компетентно приказваш
                          що не минеш при тях а.........
                          аз се чудя какво да направя, че да оставят на мира животинките а ти..........ама ха..........

                          Коментар


                          • #28
                            Абе стига се газира пък и ти, правилно говорят момчетата, по-добре ли е да ги транжират мангасарите. При Волк ще им е добре, гаранция. А и от сега виждам лозунга "Хвани кон - остави мангала гладен!"
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #29
                              Колеги тъй като и на мен конете са ми тръпка и аз мога да участвам.
                              Наскоро гледах по дискавари как ловят такива коне, в една пустиня,
                              загтаждаха ги с едни платна, после бе6е интересно как ги опитумиха,
                              без насилие, и къчове, само с техничен подход. Но този подход става само при положение че не са тормозени от хора.
                              I got 5 on it

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от quadra
                                Абе стига се газира пък и ти, правилно говорят момчетата, по-добре ли е да ги транжират мангасарите. При Волк ще им е добре, гаранция. А и от сега виждам лозунга "Хвани кон - остави мангала гладен!"
                                Ти май си бил от нашите,а Какво щеше да стане ако се бяхме
                                разделили на"Анти-мангали"и техни фенове.Аха-аха да останем
                                само един отбор.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X