Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
    Аз не съм в Норвегия и комина ми не пуши ! На какво основание ще влезнат да проверяват какво горя ?
    Taкива изказвания ме хвърлят в дълбок смут! Да не е излязла някаква далавера със студения синтез, пък аз да храня ония шкембелии от ЧЕЗ, тънейки в невежество?

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      В обикновена камина или котел горенето на каквито и да било материали с химически произход прави страшни бели и по източниците и по димоотводите.Горя само дърва ,но у годините на богатия плавен преход преди години ,съм пробвал и по малко въглища ,покрай дървата, в найлонова торбичка,за 2-3 дена като видях кво става от сажди ,забравих за подобни проби,суровите дърва също правят големи бели и много катран в комина,който има лошия навик да се пали и става страшно и като смрад и като пожароопасност ,при некачествен ,неизмазан комин пожара е готов.Твърдо гориво,само сухи дърва и качествени въглища.Днеска като гледам пушека над София от всички посоки на околовръстното, над центъра и над особените квартали-резервати е най -много и много мяза на супер дизелов пушиляк ,поне на цвят,не че няма и други примеси.В Париж и въобще във Франция ,караха дизели с последни еко екстри, изпищяха от тях и ревнаха да ги спират.А си имат и стандарт и филтри и катализатори по колите,даже в Париж нямат и печки,улиците чисти!А сега де?!В града на БМВ искат да забраняват дизелите въобще!Защо ли?Сигурно заради последните експерименти от водещи автомобилни компании ,с маймуни и човешки доброволци.От общините могат да ходят там за обмяна на опит!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Фастер,плямпаш ги малко пет за четири.Да нямаш газанализатор на комина.

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          [QUOTE=sek.1;3275200... То закона си я ясно написан с цел извличане на черни и цветни метали . Никъде не пише че е забранено с цел извличане на топлина А и кой определя кое за мен се явява отпадък и кое излишък ?...[/QUOTE]

          Пише, пише. Започва точно оттам, докъдето си спрял да четеш:

          ...изгаря или извършва друга форма на нерегламентирано обезвреждане на отпадъци.


          Конкретно за теб не зная, щото ме мързи да търся, но ми е интересно как старите гуми и отработеното масло ще ги изкараш излишъци?
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
            Фастер,плямпаш ги малко пет за четири.Да нямаш газанализатор на комина.
            Коста Съ ,кое ти е пет за четири ?!Че нещо не моа те разбера!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              И по тези два закона намери ли някакъв законен начин да спреш комшията ти да не гори талашитени плоскости ? ...
              Даже не съм и опитал да го спра. Достатъчно имам между ушите за да преценя, че го прави от немотия и че ако можеше да се топли с друго, няма да стои един дежурен до парното и да мята непрекъснато бързо горящи боклуци вътре за да е топло на детето. Както и да открия разликите между него и някой главен механик на завод със самочуствието на всичко видял и знаещ, дето не е и чувал за закон за управление на отпадъците.

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Аха, за талашита- вуаля:

                http://www.justice-ruse.org/rcourt/2...2/93012313.htm

                ...При извършена проверка на 05.03.2012 г. на производствената площадка за производство на мебели от ПДЧ и МДФ, на „Интериор 46”ООД, намираща се в гр. Русе, бул. „Тутракан”№ 100, се установило, че дружеството използва два броя котли на твърдо гориво за отопление на производствените и административни помещения. В момента на проверката в пещите на котлите дружеството извършвало горене-оползотворяване (използване като гориво за получаване на енергия) на производствени отпадъци (талашитени изрезки и парчета от МДФ и ПДЧ плоскости) без да притежава необходимия разрешителен документ за оползотворяване на производствени отпадъци. При извършеният оглед на място, в котелните помещения се е съхранявало около 3 куб.м. от упоменатия отпадък. Не е било установено наличие на друго гориво -дърва за огрев и/или въглища за котелната инсталация и не е било посочено такова...


                дъра-бъра дъра бъра ииии:


                ПОТВЪРЖДАВА наказателно постановление №54/25.07.2012г., на директора на РИОСВ-Русе, с което на основание чл.106, ал.3 от ЗУО на „ИНТЕРИОР 46” ООД-гр.Русе, представлявано от управителя Д.В. е наложено административно наказание имуществена санкция в размер на 7000 лв.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                  Едно е да гониш нещо , за което имаш законно основание , а съвсем друго Михаля ! На какво основание ще дойдат да проверяват какво си горя в камината ?
                  Правят закон и гонят по закон ако искат да се свърши работа,сега гонят михаля законно,а ти в камината си гори каквото искаш,ще спрьт 3 таратайки и ще дишаш дълбоко
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Дори не искам да си представя колко жалби ще да има изписани срещу това предприятие до РИОСВ, та да се вдигнат да правят проверка. С тях съм бил и от едната, и от другата страна на барикадата. Задействат ли се, значи нещата са стигнали до положение, в което наистина няма вече на къде...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Даже не съм и опитал да го спра. Достатъчно имам между ушите за да преценя, че го прави от немотия и че ако можеше да се топли с друго, няма да стои един дежурен до парното и да мята непрекъснато бързо горящи боклуци вътре за да е топло на детето. Както и да открия разликите между него и някой главен механик на завод със самочуствието на всичко видял и знаещ, дето не е и чувал за закон за управление на отпадъците.
                      За да четат и тълкуват нормите на правото си има юристи . Моята работа е да познавам законите на механиката и производните му . Докато работеше завода и аз му бях главен механик нямахме нито едно влязло в сила наказателно постановление от съда или административен орган а имаше цял инициативен комитет който не спираше да пише жалби до всички възможни институции . Сега същите пишат жалби срещу строящия се на територията на завода затворен комплекс щото точно на мястото на паровата централа по проект има два небостъргача по 60 етажа които щели да им скрият изгледа към Витоша . Завода беше построен 1922 година а жилищните блокове около него се построиха вече в моето детство през седемдесетте години на миналия век . Твърдо горивния котел си беше изграден единствено за да изгаря отпадъците от производството и към 1997 година това си беше напълно нормално и законно . Аз за себе си дилемата с отоплението съм я решил отоплявам се на ел. енергия въпреки че не ми е хич евтино . Докарат ли някой ден природен газ ще мина на него .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Чета тука за печки, кюмюр, талашити... Абе местете кервана на място, което има палми наоколо. Живее се по лесно. И се диша по-добре.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Става въпрос ,че не печките , катализаторите и филтрите са основния проблем,но на тях могат да наложат контрол,щото е по -лесно и по бързо ше паднат пари.Кой ше търчи по стърнищата да контралира палежите и кой ще чисти и прави перфектни чисти улици и булеварди от калища и прахоляци за това требват пари и набутване !
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            За да четат и тълкуват нормите на правото си има юристи . Моята работа е да познавам законите на механиката и производните му . Докато работеше завода и аз му бях главен механик нямахме нито едно влязло в сила наказателно постановление от съда или административен орган а имаше цял инициативен комитет който не спираше да пише жалби до всички възможни институции . Сега същите пишат жалби срещу строящия се на територията на завода затворен комплекс щото точно на мястото на паровата централа по проект има два небостъргача по 60 етажа които щели да им скрият изгледа към Витоша . Завода беше построен 1922 година а жилищните блокове около него се построиха вече в моето детство през седемдесетте години на миналия век . Твърдо горивния котел си беше изграден единствено за да изгаря отпадъците от производството и към 1997 година това си беше напълно нормално и законно . Аз за себе си дилемата с отоплението съм я решил отоплявам се на ел. енергия въпреки че не ми е хич евтино . Докарат ли някой ден природен газ ще мина на него .

                            Ми тогава си гледай твоята работа, не се изказвай неподготвен за вредата от изгаряне на отпадъци в котлите.

                            Ей ти друга гледна точка за това кое е нормално и кое не на хора, живели в района на фабриката:

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Е щом не ти пуши комина що се коркаш ?
                              По някоя от телевизиите даваха комисия , която обикаля и проверява какво горят хората в печките си ! Според скромните ми юридически познания без прокурорско разпореждане никой няма право на достъп в дома ми , освен, ако не го пусна доброволно !

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                Ходеха по сервизи работилници и прочее търговски обекти, не в жилища.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X