Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    ... Забраната да е само за София де щот нали столица и е най мръсна.
    Ама да върнат и софийското жителство?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Например Норвегия, първи път ти пуши комина - 800 Е, за втори не знам, при средна заплата 2000 - 2500 Е.
      Аз не съм в Норвегия и комина ми не пуши ! На какво основание ще влезнат да проверяват какво горя ?

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Един куп всякакви еколози и каква ли не друга сган замерваха сигурно 1000 пъти на почти всички точки в производствения процес и нито веднъж не можаха да измерят стойности над максимално допустимите по закон . Пробваха и през съда ама и там не успяха . Завода спря по съвсем други причини . Някъде по закон да е забранено да се отоплям с нафта или твърдо гориво ? Като гледам няма и законова забрана в печка да горя талашитени плоскости или стари автомобилни гуми и отработено масло . Като държавата иска хората да се отопляват с екологично чисти горива да поеме своята част от отговорността и да дотира примерно половината от цената на тока или газта за отопление . Нищо против нямам да се отоплавам на природен газ само че никой не го прекарва в моя квартал и като гледам в моя живот едва ли ще стане .
        Има си норми за управление на отпадъците и талашитените такива не се продават или раздават за отопление. Още по-малко се горят в кюмбетата на цеховете. Комшия през две къщи гори само това в парното и освен че трови, което няма как да го усетя директно но си направих труда да прочета какво съдържа лепилото при производството им, мирише по-противно от кюмюр. Каква друга забрана ти е необходима, г-н главен механик от "на времето", че да разбереш какво е разрешено за горене и какво не?

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Всъщност, мръсотията...................................
          Напълно съм съгласен!

          И само да кажа на мераклиите за крути мерки срещу забраната и налагането на всякакви правила и норми продиктувани от интереса(или медийното облъчване) на определена прослойка от обществото, че това води до отвращаване на масовото население(разбирай тези които гласуват, но не мангалите) от правилата и нормите на европейския съюз, и се насажда мерак за преминаване към по-източния блок. Там поне не закачат обикновените хора, и те имат чувството за свобода.
          Аз макар и да съм привърженик на цивилизованите отношения, и вкарания донякъде в релси живот-понякога ми идва много, и все говоря за емиграция към Монголия.
          Семейството ми и без това е афиф, момчетата вече се оправят сами, та малко ми трябва.
          Не прогонвайте нас-дето мислим с главите си, а не с телевизорите и играчките си от родината ни.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ама да върнат и софийското жителство?
            А, то при такава ситуация необходимостта ще е поскоро за изходна виза
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Има си норми за управление на отпадъците и талашитените такива не се продават или раздават за отопление. Още по-малко се горят в кюмбетата на цеховете. Комшия през две къщи гори само това в парното и освен че трови, което няма как да го усетя директно но си направих труда да прочета какво съдържа лепилото при производството им, мирише по-противно от кюмюр. Каква друга забрана ти е необходима, г-н главен механик от "на времето", че да разбереш какво е разрешено за горене и какво не?
              От моя трудов стаж на такава длъжност съм разбрал че каквото го няма изрично записано в закона като забранено за определени цели избора дали ще го правиш е твой . И в момента съм главен механик на два завода . В единя съм изградил такава филтърна установка че на комина въздуха е по чист от колкото влиза в машините . Горелките са ми немски газ - дизелови от 1968 година с модернизирано от нас управление . От работещ в сферата на машиностроенето съчувствие на тема екология няма да намериш . Ако зависеше от мен никога нямаше да спра предприятия като Кремиковци независимо колко пушат .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ... и се насажда мерак за преминаване към по-източния блок...
                Брей, как се сещаме за "по-източния" блок само като си говорим за правила. Пък като тръгне някой да емигрира, вземе че завърти 180градуса и се отправи точно на запад.
                Чакаме те да ни пращаш снимки от юртата, ама надали...
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  От моя трудов стаж на такава длъжност съм разбрал че каквото го няма изрично записано в закона като забранено за определени цели избора дали ще го правиш е твой . ... .
                  Приятно четене:

                  ЗАКОН ЗА ОПАЗВАНЕ НА ОКОЛНАТА СРЕДА


                  ЗАКОН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ОТПАДЪЦИТЕ

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Брей, как се сещаме за "по-източния" блок само като си говорим за правила. Пък като тръгне някой да емигрира, вземе че завърти 180градуса и се отправи точно на запад.
                    Чакаме те да ни пращаш снимки от юртата, ама надали...
                    Джими, мислех те за по-сериозен човек...

                    Ма щом те кефи да мислиш с телевизора си-твоя воля.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Джими, мислех те за по-сериозен човек...

                      Ма щом те кефи да мислиш с телевизора си-твоя воля.
                      Аз ползвам това между ушите. Телевизора го ползвам за екран за филми.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ... Като гледам няма и законова забрана в печка да горя талашитени плоскости или стари автомобилни гуми и отработено масло...
                        Има, има

                        Първоначално публикуван от ЗАКОН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ОТПАДЪЦИТЕ Преглед на мнение

                        Чл. 104. (1) (Изм. - ДВ, бр. 41 от 2010 г.) Наказва се с глоба от 300 до 1000 лв. физическо лице, което:
                        6. (нова - ДВ, бр. 77 от 2005 г., доп. - ДВ, бр. 30 от 2011 г.) нерегламентирано изгаря автомобилни гуми или електрически кабели с цел извличане на отпадъци от черни и цветни метали, изгаря или извършва друга форма на нерегламентирано обезвреждане на отпадъци.

                        (2) (Изм. - ДВ, бр. 41 от 2010 г.) При повторно нарушение по ал. 1 глобата е от 600 до 2000 лв.


                        Не зная в какъв котел сте горили отпадъчни мебелни плоскости, ама в обикновен за парно или в обикновена печка това нещо предизвиква един малък Аушвиц. Още ме е срам от миналата година
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Писах някога някъде, че фабриката за фурнир на Гара "Пионер" зверски овоняваше квартала. Невероятно зловоние и подозирам, че едва ли е било "полезно" за дишане.
                          Но тъй като не отговаря на Априлската линия на форумЪт, беше изтрито или яко освиркано.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            И по тези два закона намери ли някакъв законен начин да спреш комшията ти да не гори талашитени плоскости ?
                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Има, има
                            Не зная в какъв котел сте горили отпадъчни мебелни плоскости, ама в обикновен за парно или в обикновена печка това нещо предизвиква един малък Аушвиц. Още ме е срам от миналата година
                            То закона си я ясно написан с цел извличане на черни и цветни метали . Никъде не пише че е забранено с цел извличане на топлина А и кой определя кое за мен се явява отпадък и кое излишък ?
                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Писах някога някъде, че фабриката за фурнир на Гара "Пионер" зверски овоняваше квартала. Невероятно зловоние и подозирам, че едва ли е било "полезно" за дишане.
                            Но тъй като не отговаря на Априлската линия на форумЪт, беше изтрито или яко освиркано.
                            Имаше дни когато пропарвахме повече дървен материал в ямите . В общи линии нищо вредно не се отделя при този процес .
                            Последно редактирано от sek.1; 31-01-18, 21:25.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                              Аз не съм в Норвегия и комина ми не пуши ! На какво основание ще влезнат да проверяват какво горя ?
                              Е щом не ти пуши комина що се коркаш ?
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                МЕжду другото, съм стигнал до убеждения, съвсем идентични с неговите по тоя въпрос. Години наред фразата "Така искат от ЕС" се ползваше за оправдаване на всевъзможни свинщини, за които никой в ЕС не само си няма идея, ами и през ум не би му минало да прави, че и да налага като задължителни на държавите да ги правят. Те в Брюксел техния комунизъм отдавна са си го построили. И когато дойде време да се спазват реално съществуващите правила, настана паника, защото количествените натрупвания вече бяха довели до качествени изменения в не една държава. И едни отдавна съществуващи неща бяха приети като поредните нови правила....нищо, че ги има от десет години, през които парата на местния влак е отивала основно в свирката.
                                Което си е проблем на местния влак и всичко покрай него- от корумпираните машинисти, пияния стрелочник, безхаберното началство, до бай мангал, който вместо да събира боклука покрай релсите, краде въглища от влака. Поне преживелите комунизма на изток трябвше да знаят, че западният модел на създаване на правила е неприложим тук. Всеки опит за намеса на държавата, в подобен мащаб, на най-ниските нива от битието на гражданина, задължително се посреща с реакция, варираща от тихо ръмжене под нос до дива ненавист. Без значение дали има някакво основание.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X