Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    [QUOTE=faster;32750...щото при тях пушек почти няма,но си смърди на слепващите смеси за пелетите,щото наше производство са толкова и качествени...[/QUOTE]

    "Слепващите смеси" обикновено е царевично брашно,което се добавя в триците при студена преса и разхода е една супена лъжица на тон.Качеството зависи от съвсем други неща.Поне така правят производителите,които аз познавам,а те никак не са малко.

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Аз..
      Едно е да гониш нещо , за което имаш законно основание , а съвсем друго Михаля ! На какво основание ще дойдат да проверяват какво си горя в камината ?

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        Едно е да гониш нещо , за което имаш законно основание , а съвсем друго Михаля ! На какво основание ще дойдат да проверяват какво си горя в камината ?
        Точно на същото, като във Франция, Англия, Норвегия, а в Норвегия даже газ няма за домакинствата.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
          Едно е да гониш нещо , за което имаш законно основание , а съвсем друго Михаля ! На какво основание ще дойдат да проверяват какво си горя в камината ?
          На каквото имат основание да ме спират на пътя и да ми ръчкат из ауспуха.
          p.s. и после да ме спрат от движение.

          Все едно да те изгонят от вас, ако не харесат какво излиза от комина.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 31-01-18, 19:09.

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Не е баш така. Къщата ти не е на пътя, а в двора ти, където не всеки може да влиза когато си поиска.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              Точно на същото, като във Франция, Англия, Норвегия, а в Норвегия даже газ няма за домакинствата.
              Може ли по-конкретно ?

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                На каквото имат основание да ме спират на пътя и да ми ръчкат из ауспуха.
                Има норми , на които трябва да отговаря автомобилът ти ! Ясно разписани ! Такива за камина няма !

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                  Има норми , на които трябва да отговаря автомобилът ти ! Ясно разписани ! Такива за камина няма !
                  Ха, та колко му е да се направят.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Ако забранят използването на твърди горива,автомобилите само евро5 и 6 да останат и обявят столицата за зелен град какви ли ще са последствията?
                    Забраната да е само за София де щот нали столица и е най мръсна.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Хайде ти пак да ни обясниш защо има пикови стойности на замърсяване в дни, когато София беше празна откъм коли!
                      ..
                      Защото в делнични дни когато повечето хора са на работа печките на твърдо гориво могат да горят само докато са си в къщи а това са средно около 10 часа в денонощието . През почивните дни горят 24 часа . Сега най вече заради децата се топля на ток на времето съм се топлил на нафта и на твърдо гориво без въобще да ми пука за екологията .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Ако забранят използването на твърди горива,автомобилите само евро5 и 6 да останат и обявят столицата за зелен град какви ли ще са последствията?
                        Забраната да е само за София де щот нали столица и е най мръсна.
                        Фандъкова ще си влезе в амплоато, т.е. ще отиде на зелен град Самоков, и ще се занимава с дечица до 6 години.

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          .....без въобще да ми пука за екологията .
                          Да си дойдем на думата. Не да ми твърдиш като главен механик или главен всезнайко на нещо си как димът от талашитените изрезки е като пара от гореща вода и въобще не цапа.

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                            Може ли по-конкретно ?
                            Влизаш в нормативните уредби на държавата, която те интересува и четеш по-конкретно по кой член и алинея ще те изгърбят.
                            Например Норвегия, първи път ти пуши комина - 800 Е, за втори не знам, при средна заплата 2000 - 2500 Е.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              Да си дойдем на думата. Не да ми твърдиш като главен механик или главен всезнайко на нещо си как димът от талашитените изрезки е като пара от гореща вода и въобще не цапа.
                              Един куп всякакви еколози и каква ли не друга сган замерваха сигурно 1000 пъти на почти всички точки в производствения процес и нито веднъж не можаха да измерят стойности над максимално допустимите по закон . Пробваха и през съда ама и там не успяха . Завода спря по съвсем други причини . Някъде по закон да е забранено да се отоплям с нафта или твърдо гориво ? Като гледам няма и законова забрана в печка да горя талашитени плоскости или стари автомобилни гуми и отработено масло . Като държавата иска хората да се отопляват с екологично чисти горива да поеме своята част от отговорността и да дотира примерно половината от цената на тока или газта за отопление . Нищо против нямам да се отоплавам на природен газ само че никой не го прекарва в моя квартал и като гледам в моя живот едва ли ще стане .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                Всъщност, мръсотията не е повече откогато и да било (поне в последните 50-60 години). Просто изискванията ни се вдигат и почваме да се замисляме по въпроси, които преди по никакъв начин не са седяли.
                                Това е добре и решения има. Решенията обаче са скъпи, сложни и предполагат човъркане по личния рахат. Така, всички настояват те да започнат тутакси, с крути мерки и безкомпромисно ...като същевременно по никакъв начин да не засегнат персонално тях...
                                И се почва.
                                Тези, които горят дърва, имат претенции срещу тези, които горят въглища, защото повече миришели. Тези дето горят въглища, претендират, че са по калорични от дървата и като така по-ефективни, т. е. по-малко емисии. Всички вкупом упрекват тези, които горят гуми, а пък те заявяват, че това е много екологично, понеже рециклират отпадъци. Всички карат коли, ама се делят на такива с малотражки и безумно харчещи локомотиви; на такива с катализатори и без; с еврота и без, та и по степен на евротата; на каращи по-малко и повече. Разни, родени на места, където когато са се родили бащите им, е било зелена поляна, настояват за изселване до крак (ама само току дотам, където е техния крак). Аз пък недоумявам, защо в качеството ми на пушач, ме гонят като империалист, при положение, че въздухът е три пъти по-вреден от цигарен дим
                                Ше стане работата.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X