Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Урбанизиране на земеделска земя с намерения за строеж на нов дом - много неясноти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Не беше лошо да отлеете и едно бордюрче 20-тина сантиметра, за да не минават животни под мрежата. То още не е късно де.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Зависи от почвата, понякога без бетон полягат

    • jordanov sv
      jordanov sv коментира
      Редактиране на коментар
      Вярно е че зависи, но това е при крайно специфични условия. А тук на снимките са си стандарт отвсякъде.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Jordanov, разбирам ти съображенията но ти НЕ разбираш или упорито не искаш да разбереш моите аз за седмица трябваше да намеря бригада, която да е налична, да е способна, да предложи добра цена, да може да започне веднага, да се уговоря с Дядо Господ да даде подходящо време и всичко това да стана за седмицата в която бях там, бригадата можеше да трамбова без бетон но цената ставаше друга щото това е ръчен труд за 4 човека + времето за полагане на колците ставаше едно по-разтеглено, тоест НЕ ми влизаше в срока, остана варианта с бетона. Тия филми как бетон се вадел трудно ги разправяй на някой, който не е виждал лопата и канго, аз съм и тия колци съм ги извадил за ден два самичък ако ми се наложи или за 1-2 часа с малко багерче, каквото имам в съседство, тоест дреме ми, че са бетон и кво щяло да стане ако се счупел един два кола. Все пак мерси за мнението и съветите, идеята на тия постове да се учим един от друг и да не си повтаряме грешките

  • #62
    Токущо подадох Заявление за регистрация на кладенец за физически лица до Басейнова Дирекция Дунавски район, този пост е за Софийския имот.

    Пуснах им два файла, единия подписан електронно, съдържащи тяхната бланка + скица + точни координти на сондата.

    Помолих ги да потвърдят, че са получили имейла и да ми входират заявката.

    Успях по телефона да се свържа с любезна млада служителка, която ми обясни, че имат седем кашона с хартиени заявления и няколко стотин електронни такива, заринати са от работа и потвърди, че скоро да НЕ очаквам потвърждение и входиране, когато успеят бяха думите и

    Хубавото е, че "сме спазили срока и вече няма нужда от хартиено подаване".

    Лошото е, че без регистриран водоизточник и без партида за ток, не върви строителната документация
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      a по-лошо е, че може да ти отговорят като на мен, че капацитета е изчерпан и нямаш право на водовземане.......

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      На какво основание може да се говори за капацитет на подпочвени води? И как научно и легално ще могат да си защитят тезата примерно в съда? Иване, можеш ли да снимаш отказа без личните данни за да видим за какво иде реч?

  • #63
    ето

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:otkaz reg kladenec.JPG
Прегледи:1446
Размер:117.3 КБ
ID:6666651
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Сигурно се шегуваш??? Не виждаш смисъл да си постигнеш целта с малко повече усилия. Аз бих изискал данни за одобрените в последните 6 месеца преди теб и дали има одобрени след теб, след това ако има след теб е лесно, ако има преди теб също е лесно, почваш да твърдиш, че сметката им е грешна и неправилно са ти отказали, колко да струва един адвокат или паметен човек да им драсне писмо с покана за съдебно решение на казауса. Не мисля е правилно да се набият няколко бона в сонда и после да си оставиш магарето в калта.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      BatGeorgeone, малко, даже не е много малко, наедро се изказваш като последна инстанция...... регистъра на регистрираните кладенци е публичен, всеки може /аз съм го направил/ да го свали в ексел и да види кой кога е регистриран, няма нужда от адвокати . А парите за сонда също не ми ги смятай, не съм бил такава.........когато човек предприема някакви действия трябва да взима предвид какви последствия ще имат те. Аз съм спазил срока за подаване на заявление, така че не могат да ме глобят ........... не са ме регистрирали... е, и? ще засипят кладенеца ли, дори и да го направят, при мен водата е на 2м. дълбочина, веднага с минимум усилия и средства ще си направя нов, но вече НЕЛЕГАЛЕН кладенец а ще имам документ, че е засипан ))
      нерви за съдебни битки /обречени/ нямам.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Е с толкова данни колко по-детайлно да се изразя, просто си преставям аз как набивам едни 4-5+ хиляди и някоя тетка ми отказва, дали ще се смиря и ще наведа тъжно главица и ще кажа, ми добре, няма смисъл да се занимавам повече споко, важното е да става раздумка и да върви строителната тематика в разговора ей сега почвам да чета => Строительное проектирование. Автор: Нойферт Эрнст и после следват още хиляди въпроси

  • #64
    Да използвам темата за следните въпроси. Имот който не е в регулация, НО има партида за ток и вода. Как става това?
    В Перник има ли фирма която да движи дикументално нещата?

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Става си нормално и масово. С разрешение за временно поставяне не преместваем обект се вади и ток и вода, дори за водата може и без нищо, стига да си платиш, то и тока става пак без нищо зависи къде си, на коя лелка зад гише попаднеш и т.н. сега ток се вади по един параграф (основание) за захраване на електроконсуматор, нужна е само скица и НА + таксичките НО, едното но е свързано с къде си и на кой ще попаднеш зад гишето а и на твоя личен чар

      Ако можеш поне 1-2 пъти месечно да ходиш лично, фирма не ти трябва, действам сам, поне ще знаеш кое как се движи и сам ще си коригира курса когато и както се наложи.

    • FiveFinger
      FiveFinger коментира
      Редактиране на коментар
      т.е, ако искам да строя трябва да го вкарам в Упи. При тази промяна, сменяват ли се партидите?

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Не съм сигурен защото зависи какво са ти дали като партиди и какви ще са правилата след време.
      Казаха ми, че временните партиди за ток и вода имали нещо като 10 години живот, до колко е вярно не знам.
      От друга страна, тока си е ток и партидата партида, не би трябвало да имат живот НО в РБ нещата са не винаги логични а лобистки, в този ред в Енергото ме предупредиха, че дори и да си пусна ток след време НЯМА да мога с тази партида и с това захранване да взема Сертификат за въвеждане в експлоатация (т.н. Акт 16).
      Мазалото е пълно но пък без ток и вода строеж и владение е като секс без партньор, става но е гърч и никак не е весело.

  • #65
    И аз днес подадох заявлението. Потърсих си вх. номер, но поради големия обем от ел заявления "друг път" ще ми го кажат. А за отказ не се притеснявам защото при мен има вода в повече. Даже един майстор на кладенци ме предупреди да не го чистя, защото при малко повече дъжд водата можело да излезе отгоре. Ако беше минерална...
    Nissan Pathfinder 4.0L

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      наличието на вода в кладенеца не е критерии в случая, аз имам 5,6м воден стълб и ми отказаха

  • #66
    Да подсетя че, срока за кладенците е 27.11.
    Nissan Pathfinder 4.0L

    Коментар


    • BRANCO
      BRANCO коментира
      Редактиране на коментар
      Скица, нотариален акт на имота, друго трябва ли ? Аз мисля да ги изпратя или с препоръчано писмо, или с куриер.

    • EWGENI AWRAMOW
      EWGENI AWRAMOW коментира
      Редактиране на коментар
      Това е отговора от БДДР:
      За регистрация на водовземни съоръжения за собствени потребности се
      подава заявление ОБРАЗЕЦ РГ2, като както е видно от заявлението не се
      изискват други документи – скици и нотариален акт.
      Образец на заявлението можете да намерите тук.
      http://www.bd-dunav.org/content/razr...i-saorajeniia/

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Аз изпратих всичко в един ПДФ файл, формата, скицата + координатите. Сложих себе си в копие на имейла, сложих потвърждение за прочитане и любезно поисках да ми отговорят писмено с Вх. Номер, получих потвърждение, че мейла е прочетен от агенцията, получих копие до себе си, тоест легални доказателства, че съм спазил сроковете + записан разговор със същата агенция. Следва чакане и евентуално гонка за Сертификата, който на мен ми е нужен за строителните книжа.

  • #67
    Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
    Да подсетя че, срока за кладенците е 27.11.
    Регистрацията на кладенци продължава, но с нов краен срок

    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #68
      Защо не строиш в земеделска земя, някои хора така си построиха замъци?

      Коментар


      • #69
        Здравейте от човека с казусите

        Софийския парцел е с много странна форма, не, че е и Добричкия не е, но за Софийския ми пука повече някакси.

        Под мен, единия съсед ми е парцел с големина около 3-400м2, по скица е в регулация и по скица и според Техническа служба и Общината НЕ е собственост на общината а само се стопанисва от нея, тоест прекратиха ми опитите за закупуването му.

        Казаха ми да ида да си говоря с Поземлената или Мин-во на земеделието, аз обаче нямам идея как да подходя, по-скоро имам желания и намерения но нямам план за, което и е този пост.

        Значи имаме един парцел, маломерен за населено място в този му вид, обаче на мен ми представлява голям интерес, да кажем е собственост на МнЗ като ме посъветваха "намери си някой да му го възтановят", тоест този парцел може някой да го предяви и да започне процедура по възтановяване.

        Казаха ми за подновен пет годишен мораториум с който Общините са възпрени да се разпореждат(продават) такива имоти, тоест шансовете ми са само през МнЗ или се лъжа?

        Мога ли да направя заменка, имам земи в други населени места или мога да закупя друг парцел в региона/общината/землището, как стават тия неща със заменките?

        Има ли хора способни и опитни в тази област, които да съдействат?

        Крайната цел е да закупя съседния на мен имот за да ми се разшири парцела и да мога да вдигна нормална къща с нормален двор с нормален подземен гараж за два джипа камион и подемник )) + мазе с изба и банкетна зала )) сауна и закрит басейн сауна и джакузи )

        Може и без тия последните есктри ама парцела го искам.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          ако мога да запитам, защо го купи този щом очевидно не ти отговаря на нуждите?

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Трябва ти читав Нотариус и си ти човекът...

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Владо, какво точно ще види ноатируса, колкото и да е читав, той няма достъп до системите на Мин-во на земеделието или пък до места където няма кадастър, нотариуса може да пусне връзки и да препоръча имотни хора, другото е пунта мара освен ако не посочиш точно как и с какво би помогнал нотариуса?

      • #70
        По казуса с парцела без собственик но със стопанин, посъветваха ме да търся човек специален.

        Човек, жив, с имоти в землището, с решение за възстановяване но с непосочени всички имоти, тоест с имоти които още не са уточнени и не влязъл във владение.

        Ако се намери такъв човек, той може да посочи този парцел, който ме интересува и после аз да го придобия.

        Списъка с такива хора и такива имоти се намира в т.н. поземлена комисия или както там се води.

        Някой да подскаже или да даде полезни идеи по казуса?

        Каква точно информация да търся, човек на каква позиция би помогнал, има ли други варианти за да се придобие такъв "не-раздаден/не-възтановен" парцел.

        Благодаря предварително!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Владо, нали за това написах човек със земи в землището, какво термина местност е по-различен от термина землище, когато в този случай според мен означават едно и също нещо?

        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          Землище има прецизно определено значение. Не се припокрива с местност, освен когато едно землище съвпада с една местност. Но надали има такъв случай на практика.
          Землище е земята, принадлежаща към населено място. Състои се от местности.

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря Stbd , не го знаех това а и вече започваме да губим речника на родния език, колкото и да се стараем да не се случва.

      • #71
        Прогреса в Добрич продължава, след отсичането на огромните черници и орехи останаха много клони.

        Остана и много от джунглата, местните я наричат Лозина, която е превзела целия имот барабар с оградите.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20201112-WA0000.jpg
Прегледи:723
Размер:474.0 КБ
ID:6669511

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20201112-WA0002.jpg
Прегледи:718
Размер:914.0 КБ
ID:6669510

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-20201112-WA0001.jpg Прегледи:0 Размер:262.6 КБ ID:6669509
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          И този двор л ие около 1 дка? Приблизително квадратен, така като гледам по снимките, около 33х33м..

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Никак не е един дка, и още по-малко е кваратен, в дъното е тесен на 6 метра с лице към улицата около 2-30 метра по памет, около 600м2 е в Добрич, малко но от сърце

      • #72
        Около и след празниците има напредък и в София, и в Добрич.

        В София ми разрешиха да започна изработка на проект за ПУП.

        Същото направи и Общински Съвет в Добрич.

        По вкарването в регулация на парцела в Добрич, получих становища (позитивни) от РИОСВ Варна, ВиК и Енерго.

        Надявам се скоро да намеря време да си инсталирам 1-2 КАД програми за да мога да почна да визуализирам какво точно искам като проекти, особено детайлите, тоест ще зяпам готови решения и ще посочвам какви точно елементи искам при мен и т.н.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


      • #73
        Ако не е тайна - кой ще ти прави ПУПа?
        Че ми трябва човек или фирма за съдействие относно ПУП, скици и вадене на виза за проектиране. За Нови хан иде реч. Общината е Елин Пелин.

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          арх. Симона Данкова => https://www.facebook.com/SD-Design-ltd-290475621842332/ sd_design@abv.bg +359 87 846 3200 в Елин Пелин паркинга на площада точно до ДСК и точно до Геодезиста.

        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря за инфото!
          Чухме се, и в петък ще се видим и евентуално да действаме.

      • #74



        Срокът за регистрация на кладенци е удължен до 28 ноември 2022 г.


        https://earbd.bg/indexdetails.php?me...1&elem_id=1934

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря, знаем, това се реши няколко дни преди изтичане на крайния срок.

          Тъжното обаче е ситуацията в Басейнова Дирекция, претоварени са, имат тонове заявления за регистрация и ковидотеатрите допълнително вгорчават картината, особено за тези, които им трябва становище или регистриран водоизточник за да продължат строителното проектиране и планиране.

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          миналата седмица бях приятно изненадан от БДБ с писмо, с което ме уведомяват че са преразгледали отказите за регистрация на моите два случаи и ми регистрират кладенците.

      • #75
        Малко прогрес от Добрич.

        Преди:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2020-07-25 08.01.177.jpg
Прегледи:471
Размер:826.4 КБ
ID:6719152

        Сега:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-8c782497a9f6ae485613ac91944a86e7-V.jpg
Прегледи:466
Размер:211.0 КБ
ID:6719153
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Супер, значи сега е момента да вкараш голям трактор и да изореш колкото може

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Не мисля да ора/фрезовам, защото по разскази, някой преди мен е докарал множество самосвали хубава земя и за това съм и половин метър над кота път и съседите.

          Когато почне да се копа за ограда, основи и т.н. тогава ще се мисли в тази посока.

          Сега дерта ми е да пусна ток и вода в имота в Добрич и да докарам "регулацията".

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X