Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Урбанизиране на земеделска земя с намерения за строеж на нов дом - много неясноти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Започнах процедура по т.н. регулация, ще опиша с максимално подробности за да може други тръгнали по този път да придобият представа за суми, етапи, последователности и времетраене.

    Междувременно поставих още един тежък и голям камък от морето ей така за кадем

    Резнах още малко храсти, трънки, сливи, лозина и тук таме някой друг орех саморазсляк докато подготвях терена за геодезиста.

    Сключих договор с арбористка фирма да ми резне големите дървета, дадох им разрешението от кмета и сега чакам снимки да докладват преди да им платя останалата част от договорената сума.

    Видях се с архитект и започнахме проектиране паралелно със смяната на статута на земята, тоест архитекта ще започне след като геодезиста заснеме имота но вече преговорихме и обсъдихме грубите параметри на постройката.

    Мисля в тази тема да описвам случващото се и по двата парцела в планината и в Дч, струва ми се почти едентично като дейности, поне за сега, разлика обаче виждам голяма в институциите и в хората. В Дч нещата се случват почти мигновенно, скици, общински задължения и т.н. стават супер бързо в София Област е по-бавничко, но евала на добрите, отзивчиви и мили хора, които срещам до сега, много е приятно да срещаш подкрепа и съдействие.
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 23-10-20, 13:04.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #47

      Днес са махнали големите дървета, арбориста си е викнал бригадата и са ги офъкали набързо.



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-6cb2e41fff17fe2a07e8ddf107306010-V.jpg
Прегледи:850
Размер:225.4 КБ
ID:6660739
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-7b5ed6d239721703018456f727e05074-V.jpg
Прегледи:839
Размер:152.5 КБ
ID:6660740

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-9c3414e70848ac61dae8082bfde66b4d-V.jpg
Прегледи:845
Размер:231.0 КБ
ID:6660741
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-16b154b1cd8149a1b87f6060fb8df6a3-V.jpg
Прегледи:850
Размер:223.6 КБ
ID:6660742
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-605ca7a26831d4d12c05a7d39738febf-V.jpg
Прегледи:840
Размер:241.1 КБ
ID:6660743





      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #48
        Това сега в Добричко или Софийско ?

        Коментар


        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          И там ли има проблеми с паркирането

          "Мили съседи моля не паркирайте"

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Не с паркирането в тази част на града, проблема беше, че бяха направили парцела на сметище, от чували с кучешки лайна през чували от пелети до саксии и гробищни венци, мазало беше, сега с табелите поне се вижда, че имота се ползва и имат едно на ум. Паркирането е мазало в апартамента на нашите, гаража им го затапваха нон стоп докато не почнах да им лепя стикери забранено паркирането по стъклата и да им слагам по един оргомен камък на тавана на колите, след няколко такива намеквания от моя страна, спряха

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Хахаха, Ганьо Балкански от доборото отношение не отбира, ама от лошото ФтасФа на секундата. И аз по подобен начин съм лекувал такива болести.

      • #49
        Като си в Добрич ,звънни да се запознаем ,ако искаш ,пък можем да ударим едно рамо със строителството 0888991859

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси, ще се обадя следващия път когато съм там.

      • #50
        Лозе ли ще правиш на парцела?
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          Няма как да те упреквам, без да знам реалната ситуация. По-горните ми разсъждения бяха принципни. Нищо лично.

        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Няма се пуашиш само че нямало дръве в двора.

          И аз тръгнах от гола нива ама сега ела да видиш как където требе е опасано с навеси мрежи асмалъци и други хубавини за лятото

          Дръве не ми трябват големи щото:
          1. Вземат много от полезното място
          2. Яко цапат всичко наоколо
          3. Искат си подръжката

          Имам само 15-20 плодни дръвчета ама ги държа нискостеблени та не се броят за сянка.

        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Аз си засадих пауловния на едно място в двора ,защото ми трябваше спешно сянка. Сега е на 4,5г висока е около 6м , с прилична корона и не цапа много. Има огромни листа и падат на веднъж , плодове няма има само огромни лилави цветове.

      • #51
        Днес говорих с Данъчна служба към общината или както там се казва, поискаха да погледнат НА и след това по ЕГН видяха "историята" и потвърдиха, че имота е вписан, тоест покупко-продажбата е отразена при тях, кото силно ме озадачи.

        Попитах дали нотариуса го е направил, те казаха НЕ, вече имаме връзка с Агенция по вписванията и информацията се отразява и при тях, тоест вече не се налага сделките да се вписват и в данъчното.

        ---===---

        Трябва ми помощ за фирма или бригада да ми изгради ограда от бетонни колове и метална плетена мрежа, без порта, имам съседи с оградени парцели от две страни и гранича с улици от другите две, тоест искам да оградя от към улиците, не съм смятал точно но да кажем 75 метра дължина.

        Някой може ли да съдейства какво да очаквам като финансови параметри за материали (бетонни колове, може и употребявани, плетена мрежа, тел, бетон за колците) и като труд?

        Региона е Нови Хан.

        ---===---

        Геодезично заснемане и трасиране на имоти.

        Тия хора геодезистите имат ли практиката след като им се плати да пратят нещо на собственика или само си общуват с Архитекти/Проектанти, защото нито в Добричко нито в Софийско получих квото и да било от тях.

        Мисля утре малко да ги нахокам и да си поискам дигитални копия от протоколи или каквото там се прави и копия от самото гео заснемане, май му викат тахиметрия.

        Последно редактирано от BatGeorgeone; 28-10-20, 20:39.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          за мрежата може да видиш цените онлайн в големите строителни магазини, аз скоро купувах на 125 височина и беше около 30 и няколко лева за топче от 10м. поцинкована плетена мрежа. А чак фирма не ти трябва, трябва ти един човек с един помощник , взимат бензинов свредел под наем, ако си нямат и действат.

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси, цени на материали видях, сега трябда да намеря изпълнители, щото аз не мога.

      • #52
        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        ...

        Тия хора геодезистите имат ли практиката след като им се плати да пратят нещо на собственика ...
        Ами дават си хората, според това, което са правили. Дали ще е геодезична снимка, дали ще е протокол за трасиране ...

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси, значи утре ще си искам и аз документи.

      • #53
        Хора, трябва ми някой да ми изгради ограда на имота, бетонни колове вкопани леко в земята с малко бутобетонец и плетена мрежа, дайте препоръчани бригади или фирми?
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Една хубавка местна магазинерка ми подсказа за една местна фирма занимаваща се с оргади, ще ги преслушам скоро.

          От друга страна, какви кризи какви пет лева, щом е мъка да намериш кой да ти вземе парите, честито Българийо, вървим на оправяне

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Мъка е да намериш някого, защото много хора, които могат да бачкат и им се бачка, са вече в София, Пловдив, др. голям град или в чужбина. На място са останали малко хора, на някои от които просто не им се работи.
          Което между другото, си е гооооооооооолям проблем, ако ще строиш нещо по-далеч от големите градове. Не ме питай откъде знам ...

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          В тая държава е много трудно да намериш кой да ти вземе парите.

      • #54
        Ти хубаво си далече, ама някой да минава да хвърля по едно око и да дава указания от ръководството?
        ​​
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Е ти как мислиш, че всичко е на самотек ли има си управление на проектите.

      • #55

        Полека лека напредваме в Софийска Област.

        Трасирахме имота, направихме и тахиметрия и накарах Геодезиста да заснеме жиците, стълбовете, боровете и сондата.

        Преди малко почна една бригада да разчиства и да копае за полагане на ограда с бетонни колци и плетена мрежа.

        Утре, живот и здраве мисля да започна процедура по регистрация на водоизточник в Басейнова Дирекция и да натисна моите хора с тока, поне да пуснем документи и да вървят сроковете.

        Ето няколко бързи снимки от прогреса до момента.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201030_1123453.jpg
Прегледи:527
Размер:1.03 МБ
ID:6664338


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201030_1546322.jpg
Прегледи:536
Размер:1.29 МБ
ID:6664337
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          за другия пост

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Срока за регистрация беше удължен заради Ковид ситуацията и аз мисля да пробвам да се регистрирам в БД и да връча документите по електронен път, ставало с КЕП или с ПИК на НОЙ, само чакам геодезиста да ми даде файла със заснетата сонда за да видя координатите.
          Последно редактирано от BatGeorgeone; 01-11-20, 16:40.

        • bilbo27
          bilbo27 коментира
          Редактиране на коментар
          Това с удължения срок от къде е инфо ? Щот плевенските викат че няма такова нещо.

      • #56
        Това Софийското не беше ли гола поляна? Тук нещо облагороден терен виждам.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Това с тока и сградата е у съседите, геодезиста трасира моя имот отвъд оградата аз в момента правя оградата на 3те страни, от едната имам съществуваща по границата със съседа на Юг.

        • krasi-mir
          krasi-mir коментира
          Редактиране на коментар
          Закъснял съм с коментара. Извинете
          Последно редактирано от krasi-mir; 01-11-20, 16:44.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Аха, то и това дето за дворна лампа на двора си мислех, май е на геодезиста гегата.

      • #57
        За регистриране на водоизточник в Басейнова Дирекция са (на теория) нужни или КЕП или ПИК, но, има едно но, ПИК не е на НАП а на НОИ....

        ПИКа на НАП е 12 цифри а на НОИ е 10, за да извадиш ПИК на НОИ е нужна регистрация посредством КЕП.

        Защо нещо да е лесно като може да бъде усложнено
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          в Благоевград ги приеха по мейла, без КЕП, макар че го бях подписал...... става и по пощата с препоръчано писмо, звънни в Плевен и ги питай

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Ще опитам да направя подаване за регистрация по електронен път и ще споделя за особеностите.

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          аз два пъти пробвах да ги подам чрез КЕП в т.н. единен портал, но той беше паднал, та звъннах по телефона в басейнова дирекция и момата ми ги прие на имейла, сканирани в пдф.

      • #58
        Говоря с Агенция по вписванията, искам имотни спрвки за всички съседи и отговора е - Цък, не става, нямаме даннни, иди в Данъчното или в Техническа служба към Общината.

        Сега трябва Техническа служба да ми даде три имена и ЕГН на съседите за да може евентуално Агенция по вписванията да ми издаде имотна справка, която ми трябва да за получа трите имена и ЕГН на съседите )

        Лекичко ми замирисва на Параграф 22
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Агенция по вписванията ти дава справки в които има всички реквизити както и в един НА, от там могат да се вземат и копия на НА, и струват жълтици, когато имат данните, в моя случай е малко мътна история.

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          не се сещам как ще ти помогнат съседите с улицата, тока и водата, освен ако не искаш да ползваш от техните, но мисля че ще имаш по-голям успех ако банкета не го слагаш най-накрая

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Ако в ПУП-а, който ще прави, се засяга и улицата, ще му трябва съгласие на засегнатите съседи и още как.

      • #59
        Е в натуралнио договор трябва да пише съседи???
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • MFr
          MFr коментира
          Редактиране на коментар
          Ми не пише, пише само УПИ-тата или улица или каквото там. Те съседите може да се сменят по 5 пъти в годината.

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Точно така, в НА пише номер на имот без данни на собствениците, подробности се научават от т.н. Имотна справка от Агенция по вписванията.

      • #60
        Ето малко снимки от достигнатия прогрес до момента.

        Чакаме малко времето да се постопли горе в Балкана и да стегне бетона преди да почнат да опъват мрежата.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201105_0834146.jpg
Прегледи:317
Размер:907.7 КБ
ID:6666173


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201105_0834345.jpg
Прегледи:320
Размер:807.7 КБ
ID:6666172
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Да, бе знам, то винаги може и по-зле но копачите, бая се узориха и строшиха няколко прави лопати

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          колко квадрата е? 1 дка?

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Да, 1дка......................

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X