Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

    Днеска ги разсипах тези накрайници,Милуоки ,ударни ,специално за импакти....



    Три счупих за два часа,пък не съм работил толкова много ,в смисъл имал съм къде по натоварени монтажи и не е имало проблем.Добре че работния ден свърши,че имам цял пакет от Тея.

    Реших че девалт с 205 нютона идва прекалено мощен ,пробвах с лидълския и той строши единия,утре идва един нов импакт на макита ,по слабичък ,дано той не ги чупи!

    Странното е че работя с тези на Милуоки вече няколко месеца и нито един повреден,износен или размазан,даже бях много доволен от тях,имат един недостатък че не мога да сложа магнитен пръстен на макита на тях защото стеблото е тънко.Днес нямам обяснение.
    Последно редактирано от Roninn; 18-10-19, 18:02.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

      Според мен е менте. Имам милуоки PZ2, което сигурно е навъртяло 2-3 хил. винта и е като ново.

      Коментар


      • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Според мен е менте. Имам милуоки PZ2, което сигурно е навъртяло 2-3 хил. винта и е като ново.
        Не купувам ментета,само от официални дилъри на марката или мой човек от Канада ,тези са купени от Камартон,ако и те продават ментета...ще избягам от тая държава и аз най-накрая..
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

          Ако не забравя в Понеделник ще ти снимам оригинално, купено от чужбина ударно милуоки PZ2. Не е съвсем като твоите.

          Коментар


          • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Ако не забравя в Понеделник ще ти снимам оригинално, купено от чужбина ударно милуоки PZ2. Не е съвсем като твоите.
            Ок
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

              Ето как изглежда на стокова снимка:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mpz2.PNG
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5822438

              Коментар


              • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Не купувам ментета,само от официални дилъри на марката или мой човек от Канада ,тези са купени от Камартон,ако и те продават ментета...ще избягам от тая държава и аз най-накрая..
                Аааааа не,кой ще работи като хората тогава?
                Тия принципно са здрави,не се трошат лесно,има менте в задачката ма какво е???Слаба ударна за да не троши ударните,баси фифела,нали са за това?Не са и замазани,директно откъртена си е,върни им ги на тия,да ги пращат обратно у фабриката за тестове.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                  Днес пристигна мисля шести или седми импакт ,този е по слабичък,на разпродажба дойде...

                  Лек и компактен , понеделник-вторник ще видя как ще се държи с въпросните битове.

                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Според мен е менте. Имам милуоки PZ2, което сигурно е навъртяло 2-3 хил. винта и е като ново.
                    Мисля че ние основно работим с PH , трябва да погледна .!



                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Ето как изглежда на стокова снимка:

                    [ATTACH=CONFIG]998143[/ATTACH]
                    Тези мойте са същите,само пръстена е червен.


                    Ето ги на рекламата.

                    https://youtu.be/7Hmc_gsgaZQ


                    Ето Тея са 1:1 с мойте ,че и видиите с които ги строших са същите

                    Последно редактирано от Roninn; 19-10-19, 21:07.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                      Може болтовете да са крива партида или просто да са криви спрямо тоя точно накрайник - "фокусират" напреженията на подходящо място и накрайника си заминава.

                      Случвало ми се е няколко пъти - потроших и трите от комплекта, купих от магазина каквито имаше (ефтинджос някакъв), и проблема приключи, въпореки че те пък се замазваха. А същите 3 счупени броя ги бях ползвал с години преди това.

                      Чупил съм и 2 гачени ключа поред върху скапана гайка 27, външно изглеждаща перфектно, и то без кой-знае какво напъване. То и не съм роднина на Дан Колов та да мога да напъна кой-знае колко. Такива разни странности се случват понякога.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                        Ок
                        Обещаното:

                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:pz_2_ov.PNG Прегледи:0 Размер:53.7 КБ ID:6524376

                        общ вид. И 2 макро снимки. Позахибило се е, но си работи перфектно

                        . Натиснете снимката за да я уголемите  Име:pz_2_macro2.PNG Прегледи:0 Размер:155.6 КБ ID:6524377Натиснете снимката за да я уголемите  Име:pz_2_macro1.PNG Прегледи:0 Размер:321.9 КБ ID:6524378

                        90% от времето се този бит е навивал 4х50 с ударен уред.

                        Коментар


                        • Някой да има професионален опит с тези два модела Milwaukee M12BDD-202C и Bosch GSR 120-LI като база за сравнение?
                          Бош го има на перфектна цена в момента, ма нещо не съм голям фен на марката като ергономия. Американецът пък е по-тежък, а това е фактор при дълга употреба.
                          От избрания модел се очаква да завива/развива самопробивни самонарезни винтове, основно 4,2мм в стоманен профил не по-дебел от 2мм, понякога и 5-6мм пак такива.

                          Коментар


                          • Това, дето сии си избрал, е ударна бормашина. Винтоверт е например M12CD, че е и безчетков, на всичкото отгоре. Четков е M12BSD - с 300 грама е по-лек, но е и по-слаб.

                            От покупка на Milwaukee няма да съжаляваш.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • сто
                              сто коментира
                              Редактиране на коментар
                              Понякога ще пробива и дупки, трябва да е бормашина и винтоверт едновременно, трябва да е малко и удобно, че много мрънкачи около мен

                            • sparkybg
                              sparkybg коментира
                              Редактиране на коментар
                              Винтовертите също могат да пробиват дупки. Има си и нарочни бургии с шесогранни опашки за тая цел.

                            • сто
                              сто коментира
                              Редактиране на коментар
                              sparkybg, така е, обаче идеята е да е универсално Като тръгнем на монтаж да вземем кутията с нормални свредла, един универсал за работа и един кабелен перфоратор за всеки случай. Никой не ще да мъкне много, да се мъчи и да му е трудно. Последните няколко години ролята на търсеното игра едно подобно на външен вид спарки, ма взе да сдава багажа. Отделно дето още като ново си беше компромис.Търся му заместник, естествено и претенциите са вече други

                          • Мой приятел си пада по качеството и бюджета му е неограничен. Отиде и си купи най-големия, най-скъпия и най-марковия винтоверет - за вкъщи.
                            Още на втория ден проплака: Ама това тежи, заболяват ме ръцете след половин час работа ....
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • Е, проблема не е че е купил марково, а че е купил не това марково, което му трябва.

                              Винтоверт е широко понятие. Ако е взел 18V и над 100 и кусур нютонметра ударна бормашина с 5Ah е нормално да тежи. Ама това си е сериозна бормашина и е правена предимно за пробиване, и чак после минава за винтоверт.

                              Например:
                              - горния винтоверт, безчетковия, е 37 нютона и тежи 1.2кг с 2Ah 12V батерия.
                              - четковия е 20 нютона и тежи 900 грама с 2Ah 12V батерия.
                              - най-яката ударна бормашина на Milwaukee е 135Nm и тежи 2.2кг. с 5Аh 18V батерия. И вероятно с тая батерия ще свършат винтовете 4-ка в магазина, преди да изхаби батерията.

                              Последното дори като бормашина изкарва МНОГО. Много повече, отколкото е нужно за нормален винтоверт. Примерно с 3 зареждания ще си мина настоятелно цялото шаси на джипката с телена четка с нея.

                              И допълнително:
                              - 220Nm ударен винтоверт/гайковерт (не бормашина), пак тежи 1.7кг с 5Аh 18V батерия. С това поне аз до сега не съм почувствал никаква умора.
                              - 147Nm ударен винтоверт/гайковерт тежи 1.1кг с 2Ah 12V батерия

                              Та, редно е първо да знаеш какво ти трябва, пък после скачай на най-марковото и най-скъпото с тия параметри.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X