Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

    Здравейте!

    Реших да се консултирам с форумната общност, тъй като битовите въпроси са ми доста далечна тематика.

    Искам да купя качествен винтоверт за подарък. Бюджетът е на практика неограничен, тъй като виждам, че тези машинки, като цяло, не са чак толкова скъпи.

    Предварително се извинявам, че ще задавам глупави въпроси, но искам нещата да ми се изяснят докрай, преди да направя окончателен избор. Предпочитам уредът да е с възможно по-голям набор от функции, защото не знам за какво ще се случи да бъде използван. Няма проблем да е дори професионален.

    Като вляза в сайта на "Практикер", например, ми излизат 3 категории: "Акумулаторни бормашини / винтоверти", "Акумулаторни отвертки" и "Винтоверти, гайковерти". Към коя категория трябва да се насоча, като за начало, при положение че искам стандартен винтоверт (но с повече екстри)? И някой може ли да обясни с 2-3 изречения каква е разликата между изброените, че съвсем се обърках?

    Мисля, че имам време и за онлайн поръчка, ако се наложи.

    Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети! Благодаря!

  • #2
    От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

    Специално в Практикер не мисля, че ще намериш нещо марково и качествено.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

      Най-сериозните марки, за които знам са mafell, panasonic и festool. И след това milwaukee, makita, dewalt, bosch (син). После идват хитачи, риоби и т.н.
      За България - най-добре makita.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        Специално в Практикер не мисля, че ще намериш нещо марково и качествено.
        Защо смяташ така? Всъщност, онлайн магазинът на "Практикер" беше просто пример, не съм решила, че оттам ще купувам.

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Най-сериозните марки, за които знам са mafell, panasonic и festool. И след това milwaukee, makita, dewalt, bosch (син). После идват хитачи, риоби и т.н.
        За България - най-добре makita.
        Мерси. Ами, мога и от чужбина да поръчам по принцип – Amazon UK, примерно.
        На Makita можеш ли да препоръчаш конкретен модел, който се води успешен? И откъде ще е най-удачно да се вземе?

        Коментар


        • #5
          От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

          Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
          Защо смяташ така? Всъщност, онлайн магазинът на "Практикер" беше просто пример, не съм решила, че оттам ще купувам.
          Ами според мен е ширпотреба този магазин.
          И от приятели съм чувал които се занимават професионално със строителство, че от там качествен инструмент не търси.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

            Максимална универсалност (но и цената си я бива): Makita DDF481RFE например. Дали е скъпо според твойте представи - ти ще кажеш. Това е общо взето висок клас.

            Ако е за хоби/домашно ползване има и по-евтини варианти
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

              Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение

              Искам да купя качествен винтоверт за подарък. Бюджетът е на практика неограничен,......
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Максимална универсалност (но и цената си я бива): Makita DDF481RFE например. ....
              Спарки ,направо изби рибата.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                Ако е за домашна ширпотреба, бих препоръчал комплект винтоверт и импакт.
                Аз лично имам син Bosch PS31 и PS41.
                На 12v са и са малко по-слаби от големите си събратя, но до сега не съм успявал да намеря нещо с което да не се справят.
                До сега са участвали успешно в слагане не 240кв м повдигнат дърпвен под (дюшеме) и 1 година домашно майсторски проекти за обзавеждане на нова къща.
                Сглобяване и направа на мебели, слагае на курнизи и други подобни.

                Единственото нещо което няма в комплекта е заместник на ударна бормашина, което други модели имат.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Спарки ,направо изби рибата.
                  Що? Има и по-скъпи. При неограничен бюджет....
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    Ами според мен е ширпотреба този магазин.
                    И от приятели съм чувал които се занимават професионално със строителство, че от там качествен инструмент не търси.
                    Ясно, благодаря. :-) Попитах, защото си помислих, че имаш предвид, че в "Практикер" се продават ментета на въпросните марки, а съм малко параноик на тази тема.
                    Иначе, не съм запозната чак толкова навътре. Мислех си, че Bosch и Makita са хубави брандове, произвеждащи качествени продукти...

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Максимална универсалност (но и цената си я бива): Makita DDF481RFE например. Дали е скъпо според твойте представи - ти ще кажеш. Това е общо взето висок клас.


                    Ако е за хоби/домашно ползване има и по-евтини варианти
                    Мда, като казах, че бюджетът е неограничен, може би малко се изхвърлих. Подведох се, защото в българските онлайн магазини, които прегледах набързо, най-скъпите винтоверти бяха по около 400-500 лв. и пишеше, че са професионални. Не предполагах, че има чак толкова скъпи варианти – почти двойно на това, което планирах да взема...
                    И, все пак, показаният от теб уред изглежда супер. Парите мога да ги заделя, ама ще ми се карат до̀ма.
                    Едно въпросче – това, че за даден уред пише, че е бормашина-винтоверт, означава, че освен за сглобяване на мебели, може да се ползва и за пробиване на дупки в стени от всякакъв материал, така ли? Т.е. това ли включва въпросното наименование?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                      Първоначално публикуван от zodiakbg Преглед на мнение
                      Ако е за домашна ширпотреба, бих препоръчал комплект винтоверт и импакт.
                      Аз лично имам син Bosch PS31 и PS41.
                      На 12v са и са малко по-слаби от големите си събратя, но до сега не съм успявал да намеря нещо с което да не се справят.
                      До сега са участвали успешно в слагане не 240кв м повдигнат дърпвен под (дюшеме) и 1 година домашно майсторски проекти за обзавеждане на нова къща.
                      Сглобяване и направа на мебели, слагае на курнизи и други подобни.

                      Единственото нещо което няма в комплекта е заместник на ударна бормашина, което други модели имат.
                      Благодаря за препоръката, ще ги погледна. :-)
                      А какво значи "заместник на ударна бормашина"?

                      Да, за домашно ползване ще е уредчето, но все пак, искаше ми се да взема нещо наистина добро, защото е за подарък и не искам да пестя средства.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                        https://www.amazon.co.uk/Makita-DLX2...qid=1548667234

                        За ~580 лева получаваш страхотен комплект с 3 батерии и много добра преспектива за допълване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          https://www.amazon.co.uk/Makita-DLX2...qid=1548667234

                          За ~580 лева получаваш страхотен комплект с 3 батерии и много добра преспектива за допълване.
                          Мерси за конкретното предложение!

                          А защо са 2 в комплекта, каква роля изпълняват? Ох, извинете за многото въпроси, но наистина ми е Тъмна Индия и дори след като прочета характеристиките на продукта, пак нещата не ми се изясняват...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                            Ами различна. Единият е класически винтоверт със съединител и почти декоративна аксиална ударна функция. Служи за пробиване в дърво, метали (умерени диаметри за стомани), пдч, мдф, плексиглас, гипскартон и с известна условност за пробиване на малки диаметри в тухлени стени. С още по-голяма условност може да се пробие и 6мм в бетон, но е мъка. Завива и отвива винтове с предварително определено усилие.

                            Другият е ударен (но вечер радиално) винтоверт, с които могат да се завиват и отвиват винтове в значително по-голям диапазон на размери и материали.

                            Макита предлага доста голям избор от допълнителни инструменти на умерено прилични цени, които могат да се закупуват, когато имаш батерии и зарядно. Три батерии позволяват да се ползват поне още 2 уреда, примерно зеге и перфоратор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                              Благодаря за поясненията. Звучи добре, ще помисля върху този вариант.

                              Може да прозвуча малко наивно, но няма ли как функциите да двата уреда да бъдат обединени в едно и да не се налага закупуването на 2 отделни винтоверта в комплект? Примерно, този ударният не може ли да прави всички неща, които и другият, по-малко базовият модел?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X