Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна къща от кирпич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Едноетажна къща от кирпич.

    Какво ви е мнението?

    Решил съм да е изнасям на към село, макар че никога не съм имал такова.
    За пенсионерска употреба иде реч. Няма да има изби за вино и кисело зеле, нито таван за фураж.
    Имам някакви наблюдения за такива къщи на по 300 години около Виена, ама се чудя дали има почва у нас.
    Глината е това което ме притеснява - става въпрос за Софийското поле. Около Дунава са по-ясни нещата.
    Поздрави на споделящите.

  • #2
    От: Едноетажна къща от кирпич.

    Мазе/сутерен е много полезно нещо. И лятото и зимата.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Едноетажна къща от кирпич.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Мазе/сутерен е много полезно нещо. И лятото и зимата.
      Зная, но включва изкопни и бетонови работи.
      Не ми се занимава. Особено с бетон, тухли и киреч.

      Коментар


      • #4
        От: Едноетажна къща от кирпич.

        Имам наблюдения по една къща у наше село!Рашково,Ботевградско.Двуетажна,прЪви етаж-врачански гранит,втори-кирпич!Що така са я праили-ба ли го!!!Един доктор я купи и възстанови.Демек смени прозорци с нови,дървени и опакова с изолация!Абе убу стана!Ще проверя май съм я снимАл да я видиш!То и газ си вкарА,абе доФтор!НамерИх ги!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000577.jpg
Прегледи:1
Размер:551.6 КБ
ID:5772594

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000576.jpg
Прегледи:1
Размер:486.3 КБ
ID:5772593
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #5
          От: Едноетажна къща от кирпич.

          Само се абонирам. После ще пиша.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Едноетажна къща от кирпич.

            Имал съм и имам различни апартаменти, почвайки от панел, тухли и итонг, но такъв микроклимат, като в селската къща от камъни и кирпич, която си реставрирам в друго жилище няма.
            Като ти е наред покрива с дървената конструкция и кирпича пролеми няма.
            А селска къща без мазе, навес и стопански помещения - каква къща е - все едно апаамент или най-много вилно бунгало. Къде ще държиш косачките, стопанския инвентар, касетки, бидони, казан, дамаджани и още много неща, които ще си купиш, защото имаш къща на село?
            Ще купуваш и реставрираш или ще строиш нова от кирпич?
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • #7
              От: Едноетажна къща от кирпич.

              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
              Имал съм и имам различни апартаменти, почвайки от панел, тухли и итонг, но такъв микроклимат, като в селската къща от камъни и кирпич, която си реставрирам в друго жилище няма.
              Като ти е наред покрива с дървената конструкция и кирпича пролеми няма.
              А селска къща без мазе, навес и стопански помещения - каква къща е - все едно апаамент или най-много вилно бунгало. Къде ще държиш косачките, стопанския инвентар, касетки, бидони, казан, дамаджани и още много неща, които ще си купиш, защото имаш къща на село?
              Ще купуваш и реставрираш или ще строиш нова от кирпич?
              Инвентара мисля да е косачка и резачка. С мотики и лопати нямам намерение да се занимавам. Както и с дамаджани и казани.
              Навес за дърва, барбекю някакво с беседка, нещо като басеин за внуците.... и те така.

              Коментар


              • #8
                От: Едноетажна къща от кирпич.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Инвентара мисля да е косачка и резачка. С мотики и лопати нямам намерение да се занимавам. Както и с дамаджани и казани.
                Ти не си за там
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Едноетажна къща от кирпич.

                  Вилата ни на село е от кирпич. Към момента трябва да е грубо на поне 120 години. Дядо ми не е бил роден, когато на това място двама братя са построили кошара. Близо 30 години са гледали овце там, но после единия е загинал във войните, другия разподал имотите и овцете и заминал за Америка. Така дядо ми е купил имота с кошарата. Една част запазил, друга бутнал, пристроил една стена, лятна кухня и се получила сегашната къща с антренце, две стати, лятната кухня и един навес 2,5х2 метра отпред пред вратата.
                  За кирпича какво да ти кажа...много зависи какво разбираш под "кирпич". При нас това, дето е останало от старата кошара е всъщност плет, плътно натегнат и измазан с кал и слама. Стените са по половин метър, може би и повече. Другото е класически кирпич-четириъгълни блокчета от кал, глина и слама, непечени, само изсушени. Понеже къщата е върху скала, не е мръднала.
                  Кирпичът държи постоянна температура. Това е и плюс, и минус. Настивал съм зверски лятото в тая къща.
                  Проблеми, които вероятно ще срещнеш-първият е, че много трудно ще намериш към днешна дата такава къща в добро състояние. Където са останали, всичко е за генерален ремонт. На село са останали всичко на всичко двайсетина. Нашата стои по простата причина, че лежи върху скала и няма къде да мръдне. Другите останали са на същия принцип-по високи места, каманяци и т.н. Тези в равното отдавна ги няма. Вторият проблем е, че ако се наложи да ремонтираш нещо-намирането на жив майстор, който разбира от кирпич, граничи с невъзможното.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Едноетажна къща от кирпич.

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Ти не си за там
                    Защо така реши?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Едноетажна къща от кирпич.

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      намирането на жив майстор, който разбира от кирпич, граничи с невъзможното.
                      Нищо и няма на работата с кирпич. Зида се като всяка друга зидария, като за спойка се използва кал. Най-обикновена кал.
                      И това е. Няма никаква философия в зидането с кирпич.
                      А кирпичи се намират в изоставените къщи. По много. Ако няма кой да пази стената от дъжда-кирпича се изронва, но обикновено има много незасегнати в останалата на сухо част.
                      А в краен случай-ако се държи да е непременно кирпич-калъпите са обикновени дъски сковани в правоугълник. Бърка се кал(най-онбикновена кал), в която се насипва смляна на много ситно слама. И това е. Размесва се много добре(доста трудоемък процес), в калъпите, и на слънце да съхнат.
                      Но няма да се наложи да се произвеждат, по селата от кирпичи повече няма. Даже някои стопани ги подаряват на работницит които са наели да разчистят боклуците след като е съборена старата къща.

                      Много по-сериозно нещо е покрива, но и там може да се работи без наличието на специални майстори.
                      Иска се само да мислиш, и да не те е страх да се изцапаш.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Едноетажна къща от кирпич.

                        Ако няма майстори по кирпича в България в Западна Европа има много, и фирми и майстори, товаот доста години е сериозен тренд, връщане към природата, т.н. устойчиви къщи и начин на живот, само гугълни на английски и ще се убедиш сам.

                        За мен това е обречен проект изначално защото поради огромното количество ръчен труд първо и второ екзотичното звучене на начинанието, бюджета, който ще е НУЖЕН, не бюджета който ти се иска или който ще си сметнеш, повтарям бюджета, който ще е нужен е сума която ще те шокира, каквото и да ти се иска или каквото и да си се предоставя като предварителни изчисления.

                        Едно време селото или поне махалата са се събирали и са си помагали първо логистично, второ с безплатен труд и после с подаръци, инструменти, съвети т.н. тоест безплатно или почти безплатно е ставали строенето на такава къща.

                        Т.н. калници или кариери за глина/кирпич е имало на много места, технологията е била ясна на всяко дете над 9 годинки и всичко е било въпрос на един летен сезон коопериране, сега това го няма и всяка стъпка от един строеж е освен пари и време и нерви, все неща, които един пенсионер може би ще иска да контролира...

                        Не те отказвам или отчайвам, ако си имаш мечта следвай я, но бъди реалист, една зима няма да ти стигне само да направиш подробен проектен план с всички детайли, после като сложиш и цифри и време на всеки ред в плана, ще разбреш за какво говоря.

                        Ако разбира се имаш село, добре населено, много приятели и хубави съседи, широко скроена душа, ще успееш и сега и после ще ни радваш с хубави снимки на къщата, дерзай!
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Едноетажна къща от кирпич.

                          Е бива ли на тия години /така ми казаха едни младежи, когато им показах как се скача на въже/ да се занимаваш с такива екзотики. Иначе си е романтика. Аз се боря с такава вече 3 години и половина и то от тули и бетон/ вече ми отмиля/. Успех с начинанието и дано го довършиш до успешен завършек!
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Едноетажна къща от кирпич.

                            При наводнението в Мизия преди няколко години, нали знаете,че много къщи паднах.Много се чудих тогава как така ще падне къща понамокрена до около метър,метър и половина.Е оказа се, че повечето паднали къщи са кирпичени.Та при все по-нарастващите климатични аномалии трябва да се помисли и по този въпрос.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #15
                              От: Едноетажна къща от кирпич.

                              Нова ли искаш , или ремонт на стара? Кирпич или плетарка?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X